Лікувальні властивості меду

  Медики вважають зрілий мед основою для сотень видів ліків. Ще римський лікар Гален, який жив у II столітті, вважав, що для оздоровлення і порятунку від хвороб немає нічого кориснішого меду.Лікувальні властивості меду очевидні, вони зумовлені його хімічним складом: вітамінами групи В, К, магнієм, калієм, фосфором, залізом, йодом, міддю, марганцем та цинком. А співвідношення макро-, мікро-і ультраелементов в свіжовикачаний меді відповідає сироватці людської крові. Тому мед так легко засвоюється нашим організмом.
Знаменитий бальзам матінки д'Артаньяна, згаданий Дюма в романі «Три мушкетери», складався з бджолиного воску, меду і листя подорожника. Ним лікували довго незагойні рани. Окрім бактерицидної дії, мед чудово впливає на серцево-судинну, нервову системи, поліпшує склад крові, оскільки дезінфікує печінку і нирки. 
Науковці, які вивчають корисні властивості меду, стверджують, що в ньому зберігаються всі лікувальні властивості тих рослин, з яких він зібраний бджолою, і кожен вид меду особливий - має тільки своє терапевтичну дію. Вони радять при захворюваннях дихальних шляхів використовувати гірський мед з материнки і лаванди. Весняний мед, зібраний з плодових дерев, польових рослин і квітів каштана, чудово лікує нирки. А ось лісової і степової, з липи та м'яти, корисний при захворюваннях серця і неврозах. Степовий мед, з м'яти і материнки рекомендують при хворобах системи травлення. 
Натуропати пояснюють, чому мед не потребує боргом процесі перетравлення в організмі людини. Виявляється, за нас це вже зробили працьовиті бджоли. Будь-якій людині для зміцнення загального стану здоров'я не завадять 4-6 чайних ложок меду на добу. Мед допоможе швидко відновити сили, заспокоїть підірвану нервову систему і зміцнить серцевий м'яз. Тому бажано їсти його перед великими фізичними навантаженнями і після них, оскільки він має високу калорійність - 315 калорій у 100 р. Так, спортсменам корисно вживати медовий «допінг» за 30 хвилин до початку змагань.


 


10-02-2011
Повернутися назад


Архів: 1992-2010 | 2010-2012 | 2013 | 2014 | 2015| 2016| 2017| 2018| 2019| 2020| 2021|


ІНФОБЛОК
ТЦК-ІНФОРМ Телевізійний Центр Ковель ТЦК 1992-2010 Буріння свердловин на воду ВІКОНДА Игрушки, Хозяйственные товары, Посуда, Канцтовары ВІКОНТ.Вікна та двері «СантехБУД» Продаж, ремонт, настройка компютеров FoxArt. Натяжні стелі Ковель. Точилка для ножів та ножиць AvtoROMA - обслуговування вантажних автомобілів Натяжні стелі Магазин «БудМаркет» Кондиціонери, вентиляція, опалення Ринви та комплектуючі Магазин Грунт на вимостку Перетяжка мебелі Ковель Доставка зоотоварів Магазин «МастерПол» Шліфування, циклювання підлоги, паркету Віндор «БудХауз - будматеріали» Послуги спецтехніки Зоомагазин “ZOOCITY “ БУДМАТЕРІАЛ ПРОДАЖ ДОСТАВКА Послуги навантажувачем Manitou Блоки Служба за контрактом
Погода

counter