Обережно - спека!

У зв’язку з настанням спекотної погоди, багато жителів охоче відпочивають на водоймах та загаряють. Але чи корисно бути на сонці? Лише завдяки сонячним променям можливе життя всіх живих істот взагалі і людини зокрема. Завдяки сонячним променям можна й поліпшити своє здоров'я і продовжити своє життя. Люди, які уникають сонячних променів, виглядають блідими й нездоровими. Від природи ми так влаштовані, що бути покритими легкою засмагою для людей цілком природно, шкіра пристосована для перебування на сонці й повинна бути ледве засмаглою. Сонячні промені самі по собі, без усяких додаткових засобів, знищують багато хвороботворних мікроорганізмів. Чим більше шкіра всмоктує сонячних променів, тим більше в організмі людини накопичується захисних сил, тим більше вона запасає енергії, здатної протистояти хворобам. Золотаво-коричневий колір шкіри виникає завдяки підшкірному пігменту, який є особливим біологічним продуктом, покликаним захищати організм. Під впливом сонячних променів в організмі посилено згоряють жири, поліпшується обмін речовин, знижується рівень цукру в крові, поліпшується якість крові, тому що в крові підвищується гемоглобін. Ультрафіолетові промені сприяють виробленню в організмі вітаміну D і кальцію, що збагачує сполуку крові й дозволяє організму справлятися з усіма хворобами. Легше гояться навіть важкі рани.
Озоновий шар у стратосфері слугує природним захисним фільтром Землі від шкідливих ультрафіолетових променів Сонця, що можуть спричиняти сонячні опіки, катаракту та рак шкіри. До його пошкодження призводять екстремально низькі температури на великій висоті і певні антропогенні забрудненння довкілля, насамперед ідеться про хлорфторвуглеці викиди яких в атмосферу збільшуються з кожним роком. Фахівці Всесвітньої метеорологічної організації свідчать: у цьому році озоновий прошарок скоротився найбільше за весь період від початку проведення регулярних спостережень, тобто з 1960-х років.

   Експерти радять обережніше ставитися до сонячних ванн, запобігати сонячним опікам, які можуть виникнути вже за 20 хвилин перебування під дією сонячних променів у небезпечних зонах. Науковці наголошують: насамперед варто дбати про захист дітей і радять звертати увагу на прогноз погоди та інформацію про  індекс ультрафіолетового опромінення. 
Починати приймати сонячні ванни треба поступово, особливо якщо організм відвик від сонячного світла. Занадто велика доза сонячної енергії діє погано. Необхідно дотримуватися поступовості. Найкраще приймати сонячні ванни на морському березі - морські бризи охоронять тіло від перегріву. Найбільш сприятливий час для сонячних ванн - ранок від 8 до 11 години та пообідній час від 16 до 17 години. Між 11 і 16 годинами перебувати на сонці не слід - у цей час сонячні промені дуже гарячі й несуть багато сонячної радіації. Протягом перших декількох днів тіло не слід піддавати впливу прямих сонячних променів, краще перебувати в місці, де сонячне світло затьмарене легкою тінню дерева. Голова повинна бути захищена тентом, парасолькою або головним убором. Найкраще приймати сонячні ванни лежачи. У такому випадку тіло опромінюється сонячним світлом рівномірно. Рекомендується кожні п'ять хвилин перевертатися. Після сонячної ванни бажано викупатися.
Не варто також забувати про тепловий та сонячний удари. Перший означає стан людини, який виникає внаслідок сильного перегріву голови прямими сонячними променями. В результаті розширюються мозкові кровоносні судини, припливає кров до голови, набрякає мозок. Медики стверджують, що частіше сонячний удар підстерігає нас у безвітряну погоду за високої вологості повітря, особливо сприяють йому стан сп‘яніння та переповнений шлунок. Перші ознаки сонячного удару — почервоніння обличчя і сильний головний біль, а далі до них можуть приєднатися нудота, запаморочення, потемніння в очах, блювання, непритомність, задишка. Тепловий удар — стан, викликаний загальним перегрівом організму під впливом надмірного підвищення навколишньої температури при порушенні терморегуляції. Виникає тепловий удар або тоді, коли порушується виділення поту (при фізичному перенапруженні, зневоднюванні організму, порушенні функції потових залоз), або коли утруднене випаровування поту з поверхні тіла людини за високої вологості та високої температури повітря, щільного, непроникного одягу або ж при поєднанні цих чинників. Перші ознаки теплового удару — млявість, головний біль, запаморочення, почервоніння обличчя, підвищення температури тіла до 40°С, сонливість, погіршення слуху, блювання, марення. Якщо своєчасно не усунути причини перегріву, то людина може знепритомніти — для неї характерні блідість, посиніння шкірних покривів, шкіра холодна, вкрита потом, пульс нитковидний. Виникає загроза для життя потерпілого. Аби запобігти сонячному удару, в разі тривалого перебування на сонці у спеку носіть головний убір зі світлої щільної тканини, обливайте голову холодною водою. Також пийте якомога більше води. Літнім людям і дітям рекомендують пити її навіть у тому разі, коли вони не відчувають спраги. Медики категорично не радять у спеку вживати спиртні напої. Багато з них (наприклад, пиво) мають діуретичний ефект. Часте відвідування туалету може призвести до ще більшого зневоднення організму. Міцні спиртні напої в спеку - нелегке випробування для вашої серцево-судинної системи. Подумайте, чи варто ризикувати, вживаючи горілку у спеку? Небезпека теплового удару або серцевого нападу підвищується при цьому в кілька разів.

 


28-05-2011
Повернутися назад

Архів новин: 1992-2010 | 2010-2012 | 2013 | 2014 | 2015| 2016| 2017| 2018| 2019| 2020|

ІНФОБЛОК
ТЦК-ІНФОРМ Телевізійний Центр Ковель ТЦК 1992-2010
«БудХауз - будматеріали» Послуги спецтехніки Зоомагазин “ZOOCITY “ carp-drive.com Ювелірні вироби зі срібла. БУДМАТЕРІАЛ ПРОДАЖ ДОСТАВКА Послуги навантажувачем Manitou Блоки Натяжна стеля VITEX - ВИСОКОЯКІСНА ФАРБА Ковані ВІКОНДА

Погода

counter