Чищення виробів зі срібла в домашніх умовах

    З давнини срібло було не тільки дорогоцінним металом, а й поширеним матеріалом для виготовлення прикрас і предметів домашнього начиння. У сучасному світі срібло найважливіший учасник науково-технічного прогресу, воно входить до складу багатьох технічно не замінних сплавів і використовується в чистому вигляді в продуктах високих технологій, завдяки своїй високій тепло і електропровідності.

Щопотрібно знати про вироби зі срібла.

  До речі, теплопровідність срібла наші пращури теж використовували, щоб гарячий чай скоріше охолов, в чашку клали срібну ложечку. Знезаражуючі властивості срібла теж були відомі з найдавніших часів. Більша частина церковного начиння була виготовлена зі срібла і лікувальні властивості святої води багато в чому зобов'язані вмістом у ній іонів срібла.

 На жаль, срібло має властивість з часом темніти. Потрібно знати, як правильно доглядати за сріблом. Залежить це від багатьох факторів. Наприклад, від вологості приміщення, де воно зберігатися. Темнеет срібло при постійному контакті зі шкірою, причому швидкість потемніння індивідуальна, на кому-то срібло може не змінювати кольори роками, на кому-то темніє практично в лічені дні.

 Найчастіше це говорить про проблеми зі здоров'ям. Так само срібло може втратити блиск і колір при контакті з косметичними засобами, особливо що містять солі або іони сірки. Тоді вироби покриваються нальотом сірчистого срібла. Колір такого нальоту коливається від блідо-жовтого до чорного. Прискорює потемніння срібла контакт з гумою, побутовим газом, цибулею, яєчним жовтком, деякими миючими засобами та кухонною сіллю. Потрібно знати, як правильно доглядати за сріблом.
Для чищення срібла існує маса новітніх хімічних засобів, проте багато з них не дешеві і продаються не в кожному господарському магазині, тому розглянемо ті кошти, які можна придбати в будь-якій аптеці.

Срібні вироби не варто піддавати агресивним чисток різними дряпає коштами, адже срібло метал дуже м'який, а з посріблених виробів при підвищеному старанності з часом можна взагалі зняти весь шар срібла.

Столове срібло необхідно мити відразу ж після використання в розчині питної соди, п'ятдесят грам на один літр води, після чого насухо протерти м'якою тканиною.
Повернути прикрасам минулий блиск допоможе і гіпосульфіт натрію фотографічний. Після миття прикрас розчином миючого засобу, необхідно вироби промити розчином двадцяти грамів гіпосульфіту на сто мілілітрів води.

Як чистити вироби зі срібла.

Відомо і позитивно вплив на срібні вироби нашатирного спирту. Для чищення можна приготувати водний розчин, дві столові ложки нашатирного спирту на один літр води. Для зручності миття розчин можна зробити трохи мильним, або для посилення ефекту додати трохи перекису водню. Особливо забруднені вироби можна опустити в розчин і дати їм трохи в ньому відлежатися. Після процедури срібло протираємо насухо ворсистою ганчір'ям.

Якщо радикальна чистка неминуча, можна спробувати зробити в домашніх умовах гідний абразив. Ледачі люди, звичайно, можуть використовувати звичайний порошок. Ті, кому срібні вироби дороги хоча б як пам'ять рекомендується змішати наступні складові: воду, нашатирний спирт і зубний порошок у співвідношенні 5:2:2. Отриманою пастою можна чистити, наприклад, ланцюжки. Після чищення виріб необхідно промити теплою водою.

Підігрітий 6% розчин оцту допоможе Вам позбавитися ще від однієї напасті нальоту плісняви на срібних виробах. Досить потерти м'якою ганчіркою.

Як зберігати вироби зі срібла.

І на останок, для того щоб вироби зі срібла якомога довше зберігали свій первісний вигляд, необхідно правильно їх зберігати та експлуатувати. Тримайте їх у сухих приміщеннях у футлярах з м'якою оббивкою. Під час домашніх робіт або нанесенні косметичних засобів, знімай ті прикраси. І тоді вони будуть ще довго радувати Вас.

Зі статті Чищення виробів зі срібла в домашніх умовах, ми дізналися, як чистити вироби зі срібла, щоб вони могли зберегти свій природний вигляд і, знати, як правильно доглядати за ним.

 


30-03-2011
Повернутися назад

Архів новин: 1992-2010 | 2010-2012 | 2013 | 2014 | 2015| 2016| 2017| 2018| 2019| 2020|

ІНФОБЛОК
ТЦК-ІНФОРМ Телевізійний Центр Ковель ТЦК 1992-2010
«БудХауз - будматеріали» Послуги спецтехніки Зоомагазин “ZOOCITY “ carp-drive.com Ювелірні вироби зі срібла. БУДМАТЕРІАЛ ПРОДАЖ ДОСТАВКА Послуги навантажувачем Manitou Блоки Натяжна стеля VITEX - ВИСОКОЯКІСНА ФАРБА Ковані ВІКОНДА

Погода

counter