Українців очікує економічна криза

   Політична ситуація каталізує негативні процеси в економіці. "Час працює проти економіки і фінансової системи", - відзначають експерти. Якщо політична криза буде врегульована до кінця грудня, в 2014 р. ВВП знизиться на 1,5-2%. Якщо ж він буде тривати ще й на початку наступного року, економіка може скоротитися на 4-5%.

Таку думку в коментарях ZN.UA висловив екс-заступник голови НБУ, екс-заступник міністра фінансів Олександр Савченко.

"Це пов'язано як з подорожчанням кредитних ресурсів, так і з негативними настроями інвесторів. Час працює проти економіки і фінансової системи", - підкреслив експерт.

За словами Савченка, якби Україна підписала Угоду про асоціацію з ЄС, вже в наступному році ВВП міг би вирости на 1-1,5%, а пізніше - на 5-6%. "Це реальна планка, враховуючи рівень розвитку нашої економіки. Крім того, угода істотно полегшило б отримання кредиту від МВФ, в якому, як відомо, першу скрипку грають США і Євросоюз", - констатував фахівець.

Як зазначив екс-міністр економіки, екс-заступник голови НБУ, колишній перший заступник глави секретаріату президента Олександр Шлапак, політична ситуація каталізує негативні процеси в економіці.

"Президент перестав говорити з народом, а НБУ - зі своїми "суб'єктами". Треба негайно скликати банкірів в антикризову моніторингову групу, разом готувати план, щодня приймати рішення", - описав один з головних пріоритетів, зокрема, для банківської системи Шлапак.

На його думку, в поточних умовах доцільно максимально спростити доступ банків до рефінансування та стабілізаційних позик, але контролювати ситуацію для невиходу відповідних коштів на валютний ринок. При цьому потрібно жорстко присікати спекулятивні атаки банків на курс, спроби виведення капіталу і т.д. Але і не будь-якою ціною тримати курс: якщо він вийшов на 8,4 - "нічого страшного, переконаний експерт.

При цьому виконавчий директор НАБУ, голова правління Укргазбанку Сергій Мамедов підкреслив, що сьогодні ліквідність банківської системи перебуває на достатньому рівні, а "про введення якихось мораторіїв, заборон і обмежень говорять люди, які не дивляться на основні фінансові показники".

"Після кризи в 2008 р. більшість банків створили досить значний запас ліквідності і збалансували активи і пасиви. Якщо ситуація буде загострюватися, НБУ повинен приймати адекватні заходи", - доповнив керівник проектів українського представництва німецької консалтингової компанії zeb/ Тарас Тищенко. 

17-12-2013
Повернутися назад


Архів: 1992-2010 | 2010-2012 | 2013 | 2014 | 2015| 2016| 2017| 2018| 2019| 2020| 2021| 2022|


ІНФОБЛОК
ТЦК-ІНФОРМ Телевізійний Центр Ковель ТЦК 1992-2010 Буріння свердловин на воду Мережа ВІКОНДА Игрушки, Хозяйственные товары, Посуда, Канцтовары Перетяжка «СантехБУД» FoxArt. Натяжні стелі Ковель. AvtoROMA - обслуговування вантажних автомобілів Натяжні стелі Магазин «БудМаркет» Кондиціонери, вентиляція, опалення Ринви та комплектуючі Магазин Грунт на вимостку Доставка зоотоварів Магазин «МастерПол» Віндор «БудХауз - будматеріали» Послуги спецтехніки Зоомагазин “ZOOCITY “ БУДМАТЕРІАЛ ПРОДАЖ ДОСТАВКА Шліфування, циклювання підлоги, паркету Натяжна стеля Ковані вироби ВІКОНДА каталог меблів LOFT Служба за контрактом
Погода

counter