«ТЦК»   

У Ковелі хочуть звести новий пам’ятник Богдану Хмельницькому замість існуючого. Фото

   Причиною такого рішення став рекомендаційний висновок Львівської національної академії мистецтв Міносвіти і науки України, куди за інформацією щодо реконструкції пам’ятника звернулася головний архітектор Ковеля Людмила Мурай. Кандидат мистецтвознавства академії, ковельчанин О. Гончарук опрацював дане питання і у своїй відповіді на ім’я міського голови Олега Кіндера виклав всі зауваження. На його думку, мерії буде недоцільним проводити ремонтно-реставраційні роботи пам’ятника Богдану Хмельницькому в зв’язку з недовговічністю матеріалу, з якого той виготовлений. Також в своїх рекомендаціях мистецтвознавець прописав кілька можливих варіантів щодо підбору матеріалу виготовлення нового об’єкту. Ці рекомендації і лягли на стіл депутатам Ковельської міської ради.
   Сьогодні члени постійної депутатської «бюджетної» комісії на своєму засіданні розглянули дане питання. Депутат міської ради, директор навчального закладу №2 Ігор Ткачук, поряд з яким і розташований монумент українському Гетьману, вже вкотре повідомив своїм колегам, що вихованці школи разом із педагогічним колективом донині доглядали за об’єктом культури, його білили, ремонтували, давали лад навколишній території.

Втім  кілька років тому вони помітили на скульптурі Богдану Хмельницькому та п’єдесталі, на якому він встановлений, глибокі тріщини. Булава в руках Гетьмана теж перебуває у жахливому стані. Ігор Ткачук тепер побоюється, що скульптура взагалі може завалитися, тому вже не дозволяє дітям до того місця близько  підходити.

   Члени комісії довго сперечалися щодо того, з якого ж матеріалу тепер має бути виготовлений Богдан Хмельницький. І згодом вони зійшлися на думці обрати модель – кована мідь. Але спершу пам’ятник, як завірила завідуюча сектором відділу містобудування та архітектури Марія Приступчук, буде виліплений з глини у натуральний розмір щодо копії існуючого, а потім його «одягнуть» у довговічний матеріал – ковану мідь.
    Дані роботи обійдуться міському бюджету в суму - 500 тисяч гривень. І майже стільки ж, за словами заступника міського голови Ігоря Прокопіва, коштуватиме благоустрій території. Отож загальна вартість всього об’єкту вартуватиме приблизно мільйон гривень.
   Нагадаємо, що в Ковелі діє Програма збереження пам’ятників та об’єктів культурної спадщини на 2018-2020 роки. Комісією з обстеження пам’ятників та об’єктів культурної спадщини визначенні їх технічний стан, складено список пам’яток історії, архітектури і містобудування місцевого та національного значення. У ньому значиться 21-а пам’ятка історії та 23 – архітектурних.


19-04-2018
Повернутися назад



Архів: 1992-2010| 2010-2012| 2013| 2014| 2015| 2016| 2017| 2018| 2019| 20| 21| 22| 23|
ІНФОБЛОК
ТЦК-ІНФОРМ Телевізійний Центр Ковель ТЦК 1992-2010 Пам'ятники Ковель Автономера Штори «Ламіновані підлоги», «Тепла підлога» Корм та інші товари для тварин Bitrud - Робота за кордоном вікна двері Гаражні ворота у Ковелі Гаражні ворота Послуги екскаватором САТ, KOMATSU Бетон всіх марок з доставкою Компанія «Ваша безпека» Оренда спецтехніки  ремонт котлів та колонок VIKNAROFF Ортопедичні матраци Перетяжка меблів Буріння свердловин на воду ЗООмагазин ВІКОНДА Склопласт «СантехБУД» FoxArt. Натяжні стелі Ковель. AvtoROMA - обслуговування вантажних автомобілів Натяжні стелі Магазин «БудМаркет» Натяжні потолки. Ковель Кондиціонери, вентиляція, опалення Ринви та комплектуючі Грунт на вимостку Віндор «БудХауз - будматеріали» Служба за контрактом
counter