top
Новини
Ковель
Фінанси
Корисне
Інформація
Відео
Карта
 
ТЦК-ІНФОРМ
 
Телевізійний Центр Ковель
 
ТЦК 1992-2010
 
Ковельський центр професійно-технічної освіти
 
Розклад руху автобусів
 
 

Правозахисник, підприємець Галина Артюшенко стверджує, що Ковельська влада намагається позбавити її підприємництва

   Підприємець, правозахисник, секретар Ковельської громадської ради при міській раді Галина Артюшенко в ході засідання чергової 34-ї сесії міськради заявила, що якби в неї «не було конфліктних ситуації із владою, і з міським головою, якби не підтримувала тих людей, як правозахисник, що шукають правди в суді, то її питання вирішувалися». А мова йде за земельну ділянку площею 12 квадратних метрів на бульварі Лесі Українки, 11, якою, на підставі договору оренди, з 2002 року володіє пані Артюшенко. Наразі там встановлено ветеринарний кіоск і ведеться торгівля.

       
              Орендар, судячи зі всього, очікувала й далі на поновлення договору оренди, однак за кілька днів до сесії, як вона сама сказала, дізналася від депутата Галини Стасюк (фракція УКРОП), що вже готовий проект рішення про відмову.
      Галина Стасюк ще під час формування порядку денного сесії звернулася до головуючого Олега Кіндера з пропозицією зняти дане питання на доопрацювання. А заодно і не підтримувати ще одне земельне питання «Про  затвердження технічної документації із землеустрою щодо поділу земельної ділянки по бульвару Лесі Українки, 11 та надання згоди на укладання договорів суперфіцію». Вона переконувала своїх колег по раді в тому, що ці два питання тісно між собою пов’язані, а отже обидва стосуються підприємницької діяльності пані Артюшенко. Зрештою до порядку денного  потрапило лише останнє згадане земельне питання, оскільки попереднє ще буде доопрацьовуватися. Але й воно досить активно обговорювалося, перш ніж його поставили на голосування.    

«Я випадково, так як я не була в місті, дізналася про те, що не відбувається земельна комісія, але будуть розглядатися земельні питання на колегії. І я ознайомилася із проектом рішення, що мені йде відмова. В оренді земельна ділянка під кіоском з 2002 року. Протягом всіх років по сьогоднішній день я сплачую єдиний податок, я сплачую вчасно орендну плату. Вона збільшувалася, але до мене ніколи не було претензій. Я підприємець і здійснюю свою підприємницьку діяльність. На сьогоднішній день мені йде відмова, тобто будемо говорити, що мені йде пряма вказівка закрити свою підприємницьку діяльність», - заявила Галина Артюшенко. 
     Вона стверджувала, що міська влада навмисно створила цей штучний конфлікт між підприємцями. На такі звинувачення секретар ради Віра Федосюк рішуче відповіла: «Ви ознайомилися зі схемою? Ваш ларьок повністю виокремлений, він сюди не входить. Чим вас вдала обіжає в цьому проекті рішення?»

Тут слово взяв голова фракції УКРОП Ігор Пініс.

    «Згідно схеми, ця добудова (мається на увазі добудова до житлового багатоповерхового будинку, - ред.) буде виходити за межі існуючого будинку. Згідно норм ДПМ, тимчасові споруди не можуть бути встановлені ближче, ніж 10 метрів від капітальної забудови. Тобто в цьому випадку кіоск мусить бути прибраний, згідно норм пожежної безпеки. На скільки я знаю, орендар згоден на інше місце», – зауважив депутат і закликав раду не підтримувати даний проект рішення до тих пір, поки чиновники не запропонують компромісне вирішення даного питання Галині Артюшенко. 
Погодився прийняти будь-яке рішення міської ради підприємець, який прагне добудувати частину приміщення до квартири на бульварі Лесі Українки,11.
Головуюча слово надала й керівнику відділу містобудування та архітектури міськвиконкому Людмилі Мурай. Людмила Любомирівна  повідомила, що в детальному плані реконструкції бульвару, принаймні з однієї його сторони, тобто там, де встановлений кіоск, не передбачене розміщення жодного МАФу . 
      «Торік розроблявся детальний план реконструкції бульвару з метою розширення проїжджої частини, тому що вже є проблема з паркувальними місцями. Тимчасові споруди, які є по тій стороні, де ДЮСШ, будинок №11, підлягають демонтажу. Детальний план було опрелюднено, пропозицій чи зауважень не поступало, і його було затверджено Ковельської міською радою. Відповідно, коли звертався підприємець про продовження терміну оренди, нами було надано до детального плану висновок про необхідність демонтажу і про відмову терміну оренди. Але в 2006 році затверджено містобудівне обґрунтування, яким передбачалася добудова до будинку по бульварі Лесі Українки, 11 вздовж всього фасаду. Єдине, що не було власника-забудовника, який мав би бажання добудовуватися. На сьогодні цей власник є», - поінформувала головний архітектор Ковеля. 
        А начальник відділу земельних ресурсів міськвиконкому, автор проекту Вадим Логвінов намагався роз’яснив присутнім, чому ж пані Артюшенко не була завчасно поінформована про розгляд на сесії її питання.  
«Орендар, який має право на поновлення договору оренди, має право звернутись на поновлення договору, але не пізніше, ніж за місяць до його закінчення. Термін закінчується 28 березня 18-го року і в самому договорі прописано, що вони мають звернутися до 28.02.18 року. Тобто в цей термін ми маємо підготувати документ про продовження чи не продовження договору», - відмітив чиновник.
Нагадаємо, що 34-та сесія міської ради, куди було внесено проект рішення щодо відмови у поновленні договору оренди землі, відбулася 22 лютого, а документ з’явився ще раніше.  
Таки не стримався і прокоментував ситуацію стосовно підприємницької діяльності Галини Артюшенко міський голова Олег Кіндер, який ще з початку розгляду даного питання фактично не втручався у розмову і був доволі небагатослівним у висловах. 
 

«Людина, яка займається підприємницькою діяльністю в тому ларьку, -  не вона, не цей підприємець. Вона здає просто в оренду земельну ділянку з вагончиком. Тобто в суборенду. Ми сьогодні можемо понабирати, хто тут на центральній площі, і багато говорити за підприємницьку діяльність та просто нею не займатися, а передати в суборенду і мати від того дохід. Але я абсолютно впевнений, що людина має право на виживання. 
Мене ніхто не обіжав. Те що вона представляла чиїсь інтереси, чи багато говорила в суді, це – її відповідальність. … Нехай на слідкуючій неділі, або навіть сьогодні заявник напише заяву наступного змісту, що зв’язку з тим, що закінчується договір оренди і буде проводитись реконструкція бульвару, прошу надати мені земельну ділянку на таких же само умовах оренди», - підвів риску Олег Кіндер.
Потім він поставив питання на голосування. В результаті воно не набрало необхідного кількості голосів, щоб бути прийнятим.    

 

-
-

28-02-2018
Повернутися назад


 
Архів новин: 1992-2010 | 2010-2012 | 2013 | 2014 | 2015| 2016| 2017| 2018|

 

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Галерея
 
Колискові
 
ТВ Онлайн
top
© 2009 — 2019 | ТЦК
Телевізійний Центр Ковель
Адреса: м.Ковель, вул. Незалежності, 73
Тел.(03352) 3-28-91
Електронна адреса: tck@kovel.tv
При використанні матеріалу гіперпосилання на сайт Ковель обов'язкове!
top