Ковельський центр зайнятості налагоджує співпрацю з новоствореними громадами

   Питання реформування органів місцевого самоврядування назріло вже давно. Модернізація місцевого самоврядування, як і кожна реформа, потребує своїх виконавців та глибокого розуміння від всіх дотичних сторін. Не стоїть осторонь і служба зайнятості і й активно налагоджує роботу з територіальними громадами, що утворилися давно та з тими, які тільки починають своє існування, - повідомили у Ковельському МРЦЗ.
            
Нещодавно директор Ковельського міськрайонного центру зайнятості Олена Комісарук-Марчак провела робочі зустрічі з очільниками Люблинецької та Дубівської об’єднаних територіальних громад для обговорення проблемних питань ринку праці місцевості та шляхів подальшої співпраці .
            
Люблинецька об’єднана територіальна громада, утворена в квітні 2016 року. До складу її входить  9 населених пунктів, з  центром громади у смт. Люблинець. Найбільшу частку в дохідній частині бюджету громади  складають надходження від 2 ринкоутворюючих  підприємств – ТзОВ «Укрдорс»та ТОВ «Негабарит-Сервіс», що забезпечують зайнятість понад 250 особам. Для потреб функціонування громади були створені Виконавчий комітет Люблинецької селищної ради та Управління гуманітарної сфери ВК Люблинецької селищної ради, на яких створені 7 та 4 нових робочих місця відповідно. На разі потребує укомплектування робоче місце «юрисконсульта». В перспективних планах – реконструкція транспортного сполучення між всіма населеними пунктами, ремонт закладів охорони здоров’я та соціальної сфери. Зі слів голови Люблинецької ОТГ Наталії Сіховської,  в рахунок державної субвенції на розвиток інфраструктури громада очікує 2 млн. гривень.
       
Дубівська об’єднана територіальна громада утворено в грудні 2016 року, з центром громади у селі Дубове. До складу її входить 8 населених пунктів, які мають близьке транспортне сполучення. Доходи громади складають надходження у вигляді податків від СтЗОВ «Облапське , СТзОВ «Україна», ТОВ «Рошен-Волинь», Філія ТзОВ «Північ Центр ЛТД», ТОВ «Ковельагроспецпостач», ТОВ «Галактика-Авто» та інші представники малого бізнесу, які  забезпечують частково і зайнятість мешканців громади.
          
Зі слів очільника громади Романа Троцюка, громада лише починає свій розвиток. Економічна та соціальна політика спрямовуватиметься на розв’язання найбільш нагальних проблем :  удосконалення рівня матеріально-технічної бази закладів охорони здоров’я та їх оптимізація, підвищення якості надання освітніх послуг у закладах освіти, зокрема реконструкція ЗОШ у селі Вербка, удосконалення рівня організації дозвілля. На часі облаштування парку відпочинку біля обеліска Слави у с. Облапи. Триває обговорення з мешканцями громади утворення комунального господарства, що забезпечуватиме благоустрій вулиць населених пунктів та сільських кладовищ. Очікується , що до  бюджету об’єднаної  громади впродовж поточного року в рахунок  коштів державної субвенції на розвиток інфраструктури надійде 2,7 млн. грн.
             
На сьогоднішній день, питання наведення благоустрою на вулицях сіл вирішується власними силами, а також із залученням безробітних на громадські роботи. На ці цілі в бюджеті громади  виділено 7800 гривень.
         
Розпочата робота в новостворених об’єднаних громадах над подачею  заявок на участь у конкурсному відборі органів місцевого самоврядування для створення центрів надання адміністративних послуг, в яких теж свого часу будуть створені нові робочі місця.
          
Завдання  служби зайнятості в цій ситуації  – оперативно реагувати на виклики ринку праці,  сприяти збільшенню кількості підприємців в громадах  надаючи послуги, зорієнтовані на започаткування та розвиток власного бізнесу.
          
Аналогічні зустрічі відбулися керівництвом Ковельського міськрайонного центру зайнятості і в Голобській, Велицькій та Повурській об’єднаних територіальних громадах.  Громади настроєні оптимістично і свій розвиток вбачають, як функціонування самостійного багатофункціонального утворення з стійкою та збалансованою економікою, активними і взаємовідповідальними людьми, комфортним сільським середовищем, яке б забезпечувало високий рівень життя населення та сприятливі умови для суспільної та господарської діяльності.

17-05-2017
Повернутися назад

Архів новин: 1992-2010 | 2010-2012 | 2013 | 2014 | 2015| 2016| 2017| 2018| 2019| 2020|
ІНФОБЛОК
ТЦК-ІНФОРМ Телевізійний Центр Ковель ТЦК 1992-2010 Bobcat 331  та  Doosan 450 Покрівельні матеріали Ковель Покрівельні матеріали Ковель Купити металопластикові вікна Гаражні ворота Викачування каналізацій, туалетів Магазин будматеріалів Штори Послуги екскаватором САТ, KOMATSU Бетон всіх марок з доставкою Компанія «Ваша безпека» Пісок, щебінь Натяжні потолки. Ковель  ремонт котлів та колонок


counter