top
Новини
Ковель
Фінанси
Корисне
Інформація
Відео
Карта
 
ТЦК-ІНФОРМ
 
Телевізійний Центр Ковель
 
ТЦК 1992-2010
 
Ковельський центр професійно-технічної освіти
 
Розклад руху автобусів
 
 

У Ковелі триває виставка «Жива крапля фарби»

   У культурно-просвітницькому центрі відбулось відкриття виставки нашого земляка - художника-експресіоніста, скульптора Валерія Гурського. Він в останні роки свого життя мешкав і творив у Німеччині. До експозиції увійшли також твори його сестри Валентини Гурської, племінника Ярослава Петровця та онуків Даші Богдан і Артура Петровця, - повідомили на сайті Ковельської міської ради.

На захід прийшло чимало цінителів прекрасного. Анатолій Семенюк назвав ці твори «новою мистецькою весною». Наталія Прокопів побувала на виставці не лише як глядач, а й як учитель, тому що тут представлені роботи її учнів – Ярослава та Артура Петровців. Віктор Бурчак зізнався, що завдяки цій експозиції відкрив для себе Валерія Гурського по-новому. Враженнями поділились художник Іван Панасюк та голова Волинського обласного відділення Українського Фонду культури Геннадій Сарапін.

Валерій Гурський народився в Ковелі у 1954 році. Тут він деякий час працював майстром в ПТУ №5, викладаючи різьблення по дереву. Так склалась доля, що художнику довелось часто змінювати місце проживання. Спочатку з батьками переїхав на Кубань, деякий час мешкав в Узбекистані, Москві та Києві. Пізніше - жив та творив в Німеччині. Саме там він був знаним художником і скульптором. Було організовано дуже багато виставок, про митця писали в місцевих газетах.

Валерій мав статус вільного художника. Він завжди тужив за Україною. Коли вдавалось бувати в Ковелі, Валерій Гурський замислювався над благоустроєм міста. Були плани створити скульптури та розмістити їх в парку, зробити виставку про Ковель. Та не вдалось – під час повернення до Німеччини, митець загинув в автокатастрофі.

Валерій Гурський – художник, який постійно шукав щось нове і нерідко дивував своїм новаторством земляків та привертав увагу іноземних любителів мистецтва. Він працював у різних техніках – гуаш, олія, акрил, а також різьблення по дереву. Тематика його робіт – портрети, пейзажі, серед яких і краєвиди Ковеля. Він також не оминав і політичної теми.

У Німеччині колегою Валерієя Гурського був галерист Хорст Шефер, який після загибелі талановитого художника, почав скуповувати його роботи та створив музей. Наразі він пише книгу про творчість знаного ковельчанина.

Запрошуємо усіх бажаючих ознайомитись з цікавою експозицією художника-скульптора Валерія Гурського та насолодитись творчим новаторством нашого земляка. Виставка буде діяти впродовж місяця.
У Ковелі триває виставка «Жива крапля фарби»

-
-

15-02-2017
Повернутися назад


 
Архів новин: 1992-2010 | 2010-2012 | 2013 | 2014 | 2015| 2016| 2017| 2018|

 

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Галерея
 
Колискові
 
ТВ Онлайн
top
© 2009 — 2019 | ТЦК
Телевізійний Центр Ковель
Адреса: м.Ковель, вул. Незалежності, 73
Тел.(03352) 3-28-91
Електронна адреса: tck@kovel.tv
При використанні матеріалу гіперпосилання на сайт Ковель обов'язкове!
top