top
Новини
Ковель
Фінанси
Корисне
Інформація
Відео
Карта

 

У Ковелі знову володарює борщівник Сосновського. Фото


   У Ковелі, на жаль, ці гігантські небезпечні рослини вже вільно себе почувають по всій території міста.  Торік і позаторік наше видання писало  про борщівник Сосновського, який «оселився» фактично поряд з дитячим міським пляжем, що на річці Турія,  а тепер його можна побачити, зокрема, і при виїзді з Ковеля (в районі Сільмашу), і в районі вулиць Незалежності - Грушевського (вулиця Некрасова).  Ця зовні гарна, розкішна, велетенська рослина дуже манить до себе як дітей, так і дорослих. Однак варто пам’ятати, що краса борщівника Сосновського дуже оманлива і вкрай небезпечна.
   
   Наразі для борщівника прийшла пора рясного цвітіння. А це означає, що зовсім скоро його насіння вітер рознесе на ще більші території. Тому екологи радять, якщо і братися за знищення цієї культури, то тепер, бо далі буде пізно. Його пропонують скошувати,  але так, щоб небезпечна рослина не могла торкнутися тіла людини. Медики кажуть, що навіть одноразове торкання до борщівника Сосновського призводить до опіків  1-3 ступенів. Опіки, особливо у перші кілька діб, схожі на термічні. Для них характерна гіперемія (почервоніння), водянисті пухирі. Вони  з'являються на вражених ділянках тіла не одразу після контакту, а через 1-2 дні, розвиваючись поступово під впливом сонячного ультрафіолету. Місця уражень важко гояться, загострюються прояви інших шкірних захворювань. 
   
   Торік комунальні підприємства Ковеля намагалися боротися з розповсюдженням борщівника – його плантації скошували, однак він і знову дає про себе знати саме там, де тоді побували комунальні служби. 
   
   Варто нагадати, що борщівник Сосновського – це багаторічна отруйна рослина, яка виростає до 3-5 метрів заввишки. Цвіт однієї рослини дає 15-20 тисяч насінин, котрі можуть проростати в ґрунті навіть через 10-12 років. Привільно борщівник себе почуває на необроблених угіддях, берегах річок, узбіччі доріг, луках, пасовищах тощо. Екологи радять боротися з «кусючою» рослиною радикально, рослини в період цвітіння скошувати і бажано по всій «зараженій» території одночасно, потім її спалювати, адже насіння борщівника дозріває навіть тоді, коли його скосили.-
-

29-06-2016
Повернутися назад


 
Архів новин: 1992-2010 | 2010-2012 | 2013 | 2014 | 2015| 2016| 2017| 2018|

 

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

 
ТЦК-ІНФОРМ
 
Телевізійний Центр Ковель
 
ТЦК 1992-2010
Галерея
Розклад руху автобусів
 
top
© 2009 — 2019 | ТЦК
Телевізійний Центр Ковель
Адреса: м.Ковель, вул. Незалежності, 73
Тел.(03352) 3-28-91
Електронна адреса: tck@kovel.tv
При використанні матеріалу гіперпосилання на сайт Ковель обов'язкове!
top