top
Новини
Ковель
Фінанси
Корисне
Інформація
Відео
Карта
 
ТЦК-ІНФОРМ
 
Телевізійний Центр Ковель
 
ТЦК 1992-2010
 
Розклад руху автобусів
 

Ковельчани приєдналися до буккросингського руху


   У центрі Ковеля, на бульварі Лесі України, спільними зусиллями міської гімназії та місцевої влади встановили велику конструкцію у вигляді підкови, символу Ковеля, в середині якої розмістили полиці з книгами. А поряд поставили оригінальні лавки для читання.

   Сьогодні ж у День народження міста над Турією відбулася презентація проекту «Парковий буккросинг», ідея виникнення якого тут належить Ковельській міській гімназії. Саме в гімназії ще на початку весни, у Шевченківські дні, дали клич новому молодіжному інтелектуальному руху – буккросингу, що в перекладі з англійської означає  книгообіг.  До речі, до нас в Україну цей рух прийшов із Європи, а туди – з Америки. Буккросинг складається з найпростішої дії, яка ґрунтується на принципі «Прочитав сам – віддай іншому», тобто люди залишають книги у відведених для цього місцях, щоб інші могли їх вільно знайти і прочитати. Ось тепер і в Ковелі є таке місце, де можна обмінюватися книгами – підкова «Мандруюча книга».

   Автор цієї європейської ідеї в Ковелі вчитель української мови і літератури, завідувач кафедри в міській гімназії Людмила Барановська каже, що таким чином педагоги хочуть прилучити людей до «живої» книги, а особливо молодь, яка полюбляє бавитися гаджетами: «Треба повертатися до того, з чого починали наші предки. І сьогодні я радію з того, що проект «Мандруюча книга» буде радувати і ковельчан і гостей міста, адже полички книжкові, я впевнена, не будуть порожні, тому що туди свої книги від неволі, пилу і домашнього полону ковельчани зможуть вивільнити і поставити. У нас утвориться європейська книга під відкритим небом».  Людмила Леонідівна вірить, що зовсім скоро «жива» книга помандрує всієї Волинню, а згодом «оселиться» і в інших областях України, але для початку вона побуває в усіх школах Ковеля.

    Юні волонтери з гімназії разом із Людмилою Барановською принесли і безкорисливо поклали на полиці підкови різножанрові книги. Втім вони просять майбутніх читачів бережно ставитися до книги і закликають інших приносити сюди свої книги, які, можливо, вже припали пилом на полицях, щоб поділитися ними з іншими, відпустити їх у вільне плавання.
Буккросинг корисний тим, кажуть гімназисти, що він спроможний змінити ставлення людей до читання книжок. 


03-07-2016
Повернутися назад
 
Архів новин: 1992-2010 | 2010-2012 | 2013 | 2014 | 2015| 2016| 2017|


 

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Галерея
 
Колискові
 
ТВ Онлайн
top
© 2009 — 2018 | ТЦК
Телевізійний Центр Ковель
Адреса: м.Ковель, вул. Незалежності, 73
Тел.(03352) 3-28-91
Електронна адреса: tck@kovel.tv
При використанні матеріалу гіперпосилання на сайт Ковель обов'язкове!
top