top
Новини
Ковель
Фінанси
Корисне
Інформація
Відео
Карта
 
ТЦК-ІНФОРМ
 
Телевізійний Центр Ковель
 
ТЦК 1992-2010
 
Ковельський центр професійно-технічної освіти
 
Розклад руху автобусів
 

Фальшиве джерело

   Браконьєри проникли на територію музею-садиби Лесі Українки, що у селі Колодяжному Ковельського району.  Зловмисники відкрили шлюз на дамбі й випустили воду зі ставка, чим завдали непоправної шкоди самій водоймі. Виловили там чи не усю рибу. За ставом доглядали місцеві мешканці, адже він є справжнім раритетом Колодяжного. Колись раків у ньому ловив сам Іван Франко. Та, як зізнався голова Волинської обласної державної адміністрації Борис Клімчук під час відкриття пам'ятного погруддя мамі Лесі Українки Олені Пчілці, його дідусь теж ловив там рибу. Нині ставок знаходиться у занедбаному стані. Замулився, висохло знамените джерело Лесин кадуб, що його наповнювало багато років. До висихання призвело людське втручання. За п'ять кілометрів від джерела свого часу було проведено меліоративні роботи. До того ж, за словами заслуженого працівника культури України завідувачки Колодяжненського літературно-меморіального музею Лесі Українки Віри Комзюк, у 1971 році Лесин кадуб було засипано піском та щебенем. Студентами та викладачами одного із львівських вузів на цьому місці було встановлено кам'яний муляж дубового пнища.
   – Вони не могли його поставити просто на землю, бо ж це джерело, там було мокро, – розповіла пані Комзюк. – Привезли чотири вантажівки піску та щебеню й туди всипали, щоб створити основу, на якій міг стояти кам'яний муляж дубового пенька.
Вчинок цей виглядає ще більш недолугим з огляду на те, що колись на тому місці росла верба. Підтвердженням цьому є численні світлини того періоду. Однак ці два фактори призвели до того, що джерела не стало. На його ж місці стоїть звичайна фальшивка.
   Ставок же, що довгі роки радував місцевих мешканців і шанувальників таланту відомої поетеси, нині є чи не найбільшою проблемою музею. Через його замулення весною та під час дощів підтоплюється білий будиночок, у якому колись жили батьки Лесі Українки. Веранда почала гнити, і до будинку не пускають відвідувачів. Його необхідно негайно відремонтувати, інакше Волинь та й вся Україна ризикує втратити один із найпривабливіших туристичних об'єктів. Термінового очищення потребує і ставок.
     Як розповіла Віра Комзюк, підприємством «Волиньводгосп» вже складено кошторис робіт. На все про все необхідно сімдесят тисяч гривень.
– Начальник управління культури Волинської обласної державної адміністрації Володимир Лисюк у телефонній розмові із директором Волинського обласного краєзнавчого музею Анатолієм Силюком повідомив, що вже виділено десять тисяч гривень із обласного бюджету на очистку водойми, – констатувала пані Комзюк. – Однак гроші ще не надійшли.
   На благоустрій чекає й територія саду, де колись так полюбляла гуляти Леся. Хоча б облаштувати пішохідні доріжки. Звичайно дещо можна зробити і силами працівників музею – повикошувати кропиву. Не за горами Євро-2012, тож слід очікувати напливу туристів. А це в свою чергу потребує покращення інфраструктури туристичних об'єктів, у тому числі й музею-садиби в Колодяжному. На окультурення чекає і джерело Лесин кадуб. За словами Віри Комзюк, воно пробилося за двадцять п'ять метрів від того місця, де було раніше.

Галина БАРАН.
Газета "Вiче-інформ"

 


-
-

23-07-2011
Повернутися назад


 
Архів новин: 1992-2010 | 2010-2012 | 2013 | 2014 | 2015| 2016| 2017| 2018|

 

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Галерея
 
Колискові
 
ТВ Онлайн
top
© 2009 — 2019 | ТЦК
Телевізійний Центр Ковель
Адреса: м.Ковель, вул. Незалежності, 73
Тел.(03352) 3-28-91
Електронна адреса: tck@kovel.tv
При використанні матеріалу гіперпосилання на сайт Ковель обов'язкове!
top