Як організувати геотермальне опалення для приватного будинку: поради щодо реалізації

Традиційні джерела тепла поступово сягають другого плану: люди шукають альтернативні варіанти рішень для обігріву житла. Жителі втомилися від непідйомних цін на паливо та залежність від централізованих комунікацій. Сьогодні набагато вигідніше і надійніше монтувати теплові насоси - пристрої, що черпають природну енергію, що оточує нас і наше житло.

Джерелом тепла може стати повітря, вода чи земля. Останній варіант найцікавіший – геотермальне опалення дозволяють скоротити бюджет опалювального сезону на 70-80%. Саме тому в Європі, а особливо в холодних скандинавських країнах, «опалення із землі» набуло такої популярності.

У цій статті ми розглянемо принцип роботи геотермального теплового насоса, а також розберемося, як забезпечити ОВіК лише за допомогою однієї комунікаційної системи.


Принцип опалення насосом типу «земля-вода»


Геотермальне опалення має на увазі обігрів приміщень і води в будинку за рахунок постійної температури ґрунту, який навіть взимку на глибині 6+ метрів залишається позитивним.

Зовнішній контур системи заповнюється рідким теплоносієм: досягаючи ґрунту, рідина нагрівається та повертається до насоса. Там система передає «захоплене» тепло внутрішньому контуру, заповненому фреоном. Фреон, який має вкрай низьку температуру кипіння, випаровується при контакті з теплом і вирушає компресор. Там він стискається, нагріваючись до 80-90°C, потім відправляється в конденсатор.

Наступний етап - зрідження фреону: так він віддає накопичену енергію на теплообмінник, який потім розподіляє його на обігрів приміщень та води. Рідкий фреон повертається на вихідну позицію, щоб повторити цикл.

Типи конструкції


Конструкція теплового насоса продумується на стадії проєктування системи опалення. Також у пакет проектних документів входить підбір обладнання, а також схеми його встановлення та з'єднання. Геотермальне опалення можна облаштувати трьома основними способами:

Вертикальна установка


Вертикальне геотермальне опалення будинку можна встановити, якщо власник має можливість пробурити кілька свердловин, глибиною 30-200 метрів. Ця система зручна тим, що свердловини практично не помітні і займають місця на поверхні (деякі навіть продумують їх під фундаментом будівлі). Однак, якщо цей варіант недоступний, є альтернатива.

Горизонтальний монтаж


Якщо навколо котеджу достатня площа ґрунту без дерев/багаторічних кущів, її також можна використовувати як джерело опалення із землі. Щоправда, у цьому випадку, кілька соток ґрунту, можна буде використовувати лише як майданчик для відпочинку. Висаджувати на цій території можна однорічні декоративні рослини.

Водорозміщений теплообмінник


За наявності хорошої свердловини або великої водойми, власник може зробити монтаж геотермального опалення будинку з відкритим колектором. Принцип роботи у тому, вода безпосередньо надходить у зовнішній контур, тобто. виступає і джерелом тепла, і теплоносієм. Система зручна, але здебільшого від неї відмовляються: проблему становить утилізація води.

Монтаж системи геотермального опалення у приватному будинку


Створити геотермальне опалення своїми руками практично неможливо. Щоб врахувати всі нюанси, краще звернутись до кліматичної компанії. В цьому випадку:

 • Компанія надішле бригаду на об'єкт для оцінки вихідних даних;
 • Потім інженери та проєктувальники розрахують і накреслять найбільш підходящу схему теплонасосу;
 • Також до проекту увійде підбір всього обладнання, необхідного для реалізації геотермального опалення у будинку;
 • Потім бригада монтажників доставить обладнання та збере їх у єдину систему;
 • По завершенню робіт компанія видасть гарантії на техніку та всі проведені роботи;
 • Власник отримає можливість проводити тих. обслуговування в компанії, яка розробила цю систему та досконало знає її особливості.

Переваги та недоліки теплонасосу «земля-вода»


Як і будь-яка система комунікацій, геотермальне опалення має свої плюси та мінуси.

Переваги

 

 1. Екологічність та безпека для людей та природи.
 2. Економія коштів на протязі всього терміну експлуатації системи.
 3. Використовує для опалення відновлювані джерела енергії, наприклад бере тепло із землі.
 4. Дає можливість зробити будинок автономним.

Недоліки

 

 1. Залежність електроенергії. Однак при аварійному відключенні від державних комунікацій система зможе працювати на побутовому електрогенераторі.
 2. Низький рівень тепловіддачі землі. Наприклад, для отримання 5 кВт тепла необхідно близько 100 метрів зовнішнього контуру. Або наочно: для будинку площею 250 кв.м знадобиться близько 700 погонних метрів зовнішнього контуру.
 3. Можна встановлювати тільки на ділянках, де є доступ до великої площі землі або є можливість бурити кілька глибоких свердловин.
 4. Висока вартість: початкові інвестиції можна помножити у 8-10 разів, аніж за умови встановлення системи з газовим котлом. Однак, насос окупається за 3-5 років і далі працює тільки на економію.
 5. Не можна розробити схеми та монтаж геотермального опалення своїми руками.

26-08-2022
Повернутися назад


Архів: 1992-2010 | 2010-2012 | 2013 | 2014 | 2015| 2016| 2017| 2018| 2019| 2020| 2021|


ІНФОБЛОК
ТЦК-ІНФОРМ Телевізійний Центр Ковель ТЦК 1992-2010 Буріння свердловин на воду ВІКОНДА Игрушки, Хозяйственные товары, Посуда, Канцтовары ВІКОНТ.Вікна та двері «СантехБУД» Продаж, ремонт, настройка компютеров FoxArt. Натяжні стелі Ковель. Точилка для ножів та ножиць AvtoROMA - обслуговування вантажних автомобілів Натяжні стелі Магазин «БудМаркет» Кондиціонери, вентиляція, опалення Ринви та комплектуючі Магазин Грунт на вимостку Перетяжка мебелі Ковель Доставка зоотоварів Магазин «МастерПол» Шліфування, циклювання підлоги, паркету Віндор «БудХауз - будматеріали» Послуги спецтехніки Зоомагазин “ZOOCITY “ БУДМАТЕРІАЛ ПРОДАЖ ДОСТАВКА Послуги навантажувачем Manitou Блоки Служба за контрактом
Погода

counter