Відновлювані джерела енергії — навіщо робити на них ставку?

Відновлювані джерела енергії — це природні явища, від яких ми можемо отримувати енергію. Це все джерела, дефіцит яких нам практично не загрожує. Про що ви повинні думати, говорячи про відновлювані джерела енергії, і як ви можете використовувати ці джерела?

Відновлювані джерела енергії

Поняття відновлюваної енергії ви звичайно чули не раз в контексті необхідності енергетичної революції. Ймовірно, як і багато людей, ви навіть не замислювалися про те, що це таке. Тому що кожен день ви їздите на автомобілі, підігріваєте воду газом, а будинок вугіллям. Крім того, велика частина енергії, необхідної для освітлення або живлення побутової техніки, надходить завдяки спалюванню вугілля. Викопне паливо є найбільш використовуваним джерелом енергії.

Перехід на стихію

Тим часом енергія знаходиться навколо нас під виглядом явищ, на які ви часто не звертаєте уваги. Відновлювана енергія — це природні ресурси, які в найближчі мільйони років не закінчаться. Для її отримання використовуються пристрої, які переробляють силу сонця, вітру, повітря в енергію. Відновлювані джерела енергії мають багато переваг. Будемо ми генерувати з них електроенергію чи ні, вони продовжать існувати. До того ж, купити та порівняти автономний інвертор, а також інші деталі сонячних систем, сьогодні не є проблемою.

альтернативна енергія

Основні джерела відновлюваної енергії

Енергію ми здатні черпати з різних явищ, про які найчастіше взагалі не замислюємося. Наприклад, спалювання сезонної деревини також є формою використання відновлюваних джерел енергії, хоча не всі погодяться з цим. Які найпопулярніші відновлювані джерела енергії? Це перш за все:


  • сонце;
  • вода;
  • повітря.

Сонце

На відстані 150 мільйонів кілометрів зірка є гарантією життя на нашій планеті. Незмірні запаси енергії, що надходить на поверхню землі у вигляді фотонів, дуже корисні рослинам. Крім того, люди все більше відновлюваної енергії отримують від сонця. Без сонячної енергії і реакції, викликаної нею у вигляді вітрів або опадів, було б неможливо отримати енергію з інших джерел.

Сонце стає все більш популярним

Кількість сонячної енергії, що надходить на Землю протягом року, перевищує наш попит в 5000 разів. Тим часом, частка сонячної енергії в загальному обсязі виробництва становить близько 10 відсотків. В останні роки це відновлювані джерела енергії, які відрізняються найбільшим зростанням.

Вода

Гравітаційний рух води в річках являє собою один з найбільш ранніх історично використовуваних джерел енергії. Така відновлювана енергія видобувається в найбільших кількостях і становить понад 60% всієї чистої енергії. Перевагою є проста оптимізація збору, проте недоліком слід вважати тривалий термін окупності інвестицій.

Повітря

Сила вітру також використовується для генерації струму, однак тільки в останні роки ми спостерігаємо збільшення кількості енергії, що генерується вітряками. В даний час її частка в поновлюваних джерелах енергії знаходиться на тому ж рівні, що і у Сонця. Щорічні можливості збору енергії з цього ресурсу перевищують загальну потребу людства в 50 разів.

альтернативна енергія

Інші відновлювані джерела

Перераховуючи відновлювані джерела, багато експертів забувають про інші способи отримання енергії. Все більшою популярністю в нашій країні користуються теплові насоси, які добувають тепло з грунту, водойм або повітря. Відновлювана енергія — це також біопаливо і біогази, які отримують з перероблених рослинних відходів або гною.

Плюси і мінуси атомної енергії та біомаси

Кілька протиріч викликає ядерна енергія, яку деякі вважають відновлюваною. Ідея полягає в тому, що електростанції переробляють ресурси в закритих циклах, і з їх споживанням ці ресурси не будуть вичерпані протягом наступних кількох мільйонів років. Особливий тип — біомаса. Ця енергія користується попитом, проте не всі вважають її чистою. Проблематичним є викид CO2 в атмосферу в результаті спалювання.

Відновлювана енергія в Україні та світі

Вище наведені деякі дані, які показують, скільки енергії людство може отримати. Однак це не відображає прогрес, досягнутий з початку XXI століття. Аналізуючи, можна побачити, що за останні 10 років спостерігається ріст кількості установок, пов'язаних з поновлюваними джерелами енергії. Особливий випадок — Китай, де в останні п'ять років інвестуються неймовірні кошти в інфраструктуру, пов'язану з чистою енергією.

Такі тенденції можуть вселяти оптимізм, якби не той факт, що в даний час відновлювані джерела енергії забезпечують всього 10 відсотків від споживаної потужності. За різними оцінками, з урахуванням біомаси або спалювання деревини це від 11 до 18 відсотків. Більше 80% енергії ми все ще отримуємо від вугілля, нафти і газу, а решта — згадана ядерна енергія.

Відновлювана енергія — це не просто ресурси, які ми повинні використовувати. Захист навколишнього середовища — це лише один з аргументів на користь того, що ми повинні змінити своє ставлення. Можна сказати, що екологічні джерела енергії — це вже не просто мода, а боротьба за виживання.


28-05-2021
Повернутися назад

Архів новин: 1992-2010 | 2010-2012 | 2013 | 2014 | 2015| 2016| 2017| 2018| 2019| 2020|

ІНФОБЛОК
ТЦК-ІНФОРМ Телевізійний Центр Ковель ТЦК 1992-2010 Бетон всіх марок з доставкою Компанія «Ваша безпека» Пісок, щебінь Натяжні потолки. Ковель  котли та колонки VIKNAROFF Ортопедичні матраци Ринви Монтаж демонтаж покрівлі Style Dekor Перетяжка меблів Буріння свердловин на воду ДеЛайт - Ковель Игрушки, Хозяйственные товары, Посуда, Канцтовары Игрушки, Хозяйственные товары, Посуда, Канцтовары ВІКОНТ.Вікна та двері Продаж, ремонт, настройка компютеров

Погода

counter