Які є види фільтрів для води?

Кожна людина має власну думку з приводу води з-під крану. Одні спокійно п'ють її щодня, а інші бояться як прокази. У багатьох країнах вода з-під крану безпечна для вживання і відповідає санітарним нормам. Але її смак може бути на самим приємним.

Однак якщо звичайна людина загляне всередину водопровідних труб, то вона ніколи в житті не буде вживати воду з-під крану. Фільтри для води необхідні для очищення рідини від різних домішок, що потрапляють в неї на станціях очищування та при підведенні до житлових будинків.

Фільтри для води і їх особливості

У кожного фільтра є позитивні та негативні властивості. Одні мають низьку вартість і працюють повільно, а обсягу і швидкості очищеної води ледве вистачить на маленьку сім'ю. Інші, навпаки, здатні за мінімум часу покрити всі потреби великої родини.

Сьогодні існує безліч варіантів виконання фільтрів для очищення води, з якими ви познайомитеся в цій статті.

1. Фільтри-глечики

Це простий, зручний і дешевий варіант очищення води. Глечики не можуть змагатися з більш дорогими моделями за якістю очищення, але здатні прибрати з рідини основні сторонні домішки.

Для роботи фільтра практично не потрібно втручання людини. Вода заливається в спеціальний відділ зверху глечика. Потім під тяжкістю власної ваги просочується через лійку з картриджем, що містить фільтруючі компоненти, до резервуару.

Які речовини містяться в картриджі фільтру-глечик?

  • Сипучий сорбент. Зазвичай це активоване вугілля – екологічно чистий і зручний матеріал. Він здатний прибрати неприємний запах з води і очистити від великих часток;
  • Іонообмінні смоли. Вони пом'якшують рідину і є профілактикою від накипу в чайнику;
  • Також картридж може містити інші речовини, необхідні для очищення.

Від вартості фільтра-глечика і картриджів, необхідних для роботи, безпосередньо залежить технологічність виробу і його ресурс. Наприклад, дешеві фільтри здатні очистити максимум 200 л води, а дорожчі моделі  – до 500 л. В середньому термін експлуатації варіюється від 1 до 3 місяців.

Фільтр-глечик рекомендується купувати тільки тим користувачам, у яких витрата води мінімальна. Інакше витрати на купівлю картриджів вийдуть за рамки розумних меж, а інші види систем для очищення води стануть дешевшими і ефективнішими в експлуатації.

2. Фільтри "під мийку"

Сучасний ринок надає широкий асортимент подібних систем фільтрації. Вони монтуються під мийку і підключаються до водопроводу, але від самого фільтра на мийку потрібно вивести окремий кран.

Зазвичай фільтри складаються з декількох колб, з'єднаних між собою, і відрізняються тим, що фільтрують. У послідовності вода:

  • Очищується від великих часток домішок (піску, іржі і т.д.);
  • Пом'якшується завдяки іонообмінної смоли, яка затримує сіль;
  • Фініш – це очищення через активоване вугілля.

Фільтр, розташований під мийкою, очищає воду швидше, ніж глечик, а термін експлуатації картриджа довше. Але багато залежить від моделі, тому термін служби варіюється від 6 місяців до року.

3. Системи "поруч з мийкою"

Конструкція зазвичай встановлюється на стільницю або мийку. З неї виходить шланг, який потрібно надіти на носик крана. Система фільтрації має власний кран, який видає очищену воду для вживання. Даний вид фільтру за всіма параметрами набагато кращий за глечик, але гірший за системи, що встановлюються під мийкою.

З поганою водопровідною водою така система приблизно протягом півроку буде очищати рідину на прийнятному рівні. Але все ж цей фільтр не рекомендується використовувати для рідини, що має безліч домішок та відрізняється жорсткістю.

4. Системи зворотного осмосу

Система зворотного осмосу вважається ефективним і популярним способом очищення води.

Якщо говорити про технологічні особливості, то, на перший погляд, зворотній осмос мало чим відрізняється від фільтра "під мийку". Але насправді система зворотного осмосу оснащена спеціальною мембраною з дрібними порами. За допомогою напівпроникної мембрани з води можливо видалити частинки, розмір яких варіюється від 0,001-0,0001 мкм.

Напівпроникна мембрана прибирає різні види солей і інших домішок, роблячи воду практично дистильованою. Але сучасні моделі, після всіх стадій фільтрації, здатні мінералізувати та збагачувати воду вітамінами.

Потрібно знати, що система зворотного осмосу є не зовсім економним варіантом. Вода проходить декілька ступенів очищення, а потім потрапляє на мембрану. Та, у свою чергу, пропускає виключно молекули води. Після мембрани очищена рідина відправляється в накопичувальний бак, а все інше йде в каналізацію. За рахунок цього витрата стає більшою.

Для повноцінної роботи фільтрів тиск води має дорівнювати 3-4 атмосферам. Зазвичай міський водопровід відповідає цим умовам. Але в дачних умовах фільтрацію провести практично неможливо, якщо не встановлений спеціальний насос.

Швидкість работати фільтрів зворотного осмосу вважається ефективною, але тривалою – це обумовлено якістю очищення. Картриджі потрібно міняти приблизно раз на рік, а мембрана може прослужити кілька років.

5. Магістральні системи очищення

Якщо вода є занадто забрудненою, то один фільтр може не впоратися з очищенням відповідно до очікуваного рівню. Тому потрібно встановити додаткову і бюджетну систему – магістральний фільтр. Він вважається проміжною ланкою в системі фільтрації і монтується в водопровідну трубу (недалеко від мийки). Зазвичай магістральна система є одноступеневим попереднім захистом, але при цьому значно знижує навантаження на основний фільтр, тим самим подовжуючи термін його експлуатації.

Вибір відповідного фільтра залежить від початкової якості водопровідної води, щоденної витрати і платоспроможності користувача. При можливості краще купувати систему зворотного осмосу або фільтр "під мийку", тому що вони здатні забезпечити якісне очищування. Але, наприклад, при мінімальній витраті і використанні чистої води з-під крана можна розглядати фільтр-глечик.


23-01-2021
Повернутися назад

Архів новин: 1992-2010 | 2010-2012 | 2013 | 2014 | 2015| 2016| 2017| 2018| 2019| 2020|

ІНФОБЛОК
ТЦК-ІНФОРМ Телевізійний Центр Ковель ТЦК 1992-2010 Бетон всіх марок з доставкою Компанія «Ваша безпека» Пісок, щебінь Натяжні потолки. Ковель  котли та колонки VIKNAROFF Ортопедичні матраци Ринви Монтаж демонтаж покрівлі Style Dekor Перетяжка меблів Буріння свердловин на воду ДеЛайт - Ковель Игрушки, Хозяйственные товары, Посуда, Канцтовары Игрушки, Хозяйственные товары, Посуда, Канцтовары ВІКОНТ.Вікна та двері Продаж, ремонт, настройка компютеров

Погода

counter