На Ковельщині внаслідок ДТП загинуло 13 людей

   Ковельською місцевою прокуратурою проаналізовано стан вчинення правопорушень (злочинів) за фактами порушень правил безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами, - повідомила заступник керівника Ковельської місцевої прокуратури Наталія Ткачук.

За статистичними даними, упродовж 9 місяців поточного року на території міста Ковеля та Ковельського району зареєстровано 224 дорожньо-транспортні пригоди, з яких без потерпілих – 136, з потерпілими – 88 пригод, 104 особи травмовано, 13 – загинуло.

Упродовж 9 місяців поточного року до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості щодо 100 кримінальних правопорушень у сфері порушення правил безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, складено 404 протоколи про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, з яких 140 протоколів – за керування транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння.

Згідно з вимогами статті 286 Кримінального кодексу України за порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особою, яка керує транспортним засобом, що спричинили потерпілому середньої тяжкості тілесне ушкодження, порушник карається штрафом від 3400 грн. до 8500 грн. або виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, з позбавленням права керувати транспортними засобам на строк до трьох років або без такого.

Ті самі діяння, якщо вони спричинили смерть потерпілого або заподіяли тяжке тілесне ушкодження, караються позбавленням волі на строк від трьох до восьми років з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк до трьох років або без такого.

Однією з обтяжуючих обставин даного кримінального правопорушеня є вчинення злочину в стані алкогольного сп’яніння.

Крім того, статею 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено адміністративну відповідальність за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також за передачу керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп’яніння чи під впливом таких лікарських препаратів. Таку ж відповідальність тягне за особою відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

За санкцією вказаної статті встановлено адміністративне стягнення у вигляді штрафу на водіїв у розмірі 10200 грн. з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік і на інших осіб – накладення штрафу в розмірі 10200 грн.

Повторне протягом року вчинення будь-якого з цих правопорушень тягне за собою накладення штрафу на водіїв у розмірі 20400 грн. з позбавленням права керування транспортними засобами на три роки і на інших осіб – накладення штрафу у розмірі 20400 грн. з оплатним вилученням транспортного  засобу чи без такого.

Будьте уважні та обережні, дотримуйтесь вимог Закону!

11-11-2016
Повернутися назад


Архів новин: 1992-2010 | 2010-2012 | 2013 | 2014 | 2015| 2016| 2017| 2018| 2019| 2020|

ІНФОБЛОК
ТЦК-ІНФОРМ Телевізійний Центр Ковель ТЦК 1992-2010 Шліфування, циклювання підлоги, паркету Віндор НАТЯЖНІ СТЕЛІ «БудХауз - будматеріали» Послуги спецтехніки Зоомагазин “ZOOCITY “ carp-drive.com Ювелірні вироби зі срібла. Послуги навантажувачем Manitou Блоки Натяжна стеля VITEX - ВИСОКОЯКІСНА ФАРБА Клімат Комфорт Ковані ВІКОНДА Продаж профнастилу, металочерепиці Магазин Автозапчастини для іномарок з Польщі

Погода

counter