Активісти Ковеля закликають врятувати Турію. Фото. Відео

Ковель Турія   Ковель - це мальовниче, стародавнє місто Західного Полісся, яке розташувалося на березі річки Турія, водоймі, яка вкрай потребує допомоги від людей, інакше є загроза того, що головна притока Прип’яті, як така, може просто зникнути. В  найбільш мілких місцях вона вже пересихає, заростає заростями, замулюється.
    Кілька років тому попередня влада міста намагалася очистити дно річки від мулу, однак щось у них там не заладилося і робота не була доведена до логічного кінця. Громадські активісти теж намагаються внести  свою лепту у порятунок притоки. Вони щороку зариблювати водойму, а останнім часом випускають з-поміж інших мальків  і мальки товстолобика. Природолюби добре розуміють, що, коли рибка підросте, то стане поїдати водорості, якими  Турія добряче поросла, а в окремих місцях вже з’явилися цілі плантації цього корму. Проте і тут сталося не так, як гадалося. Цьому зраділи лише рибалки, вони ще довго виловлювали з водойми хороших коропів та товстолобиків.  А річка продовжувала занепадати.   
    Щороку екологи констатують факт появи в Турії мертвої риби, яка, як не дивно, «пливе» догори черевом за течією практично в один і той же період. Після цього в Турії купатися забороняє санітарно-епідеміологічна служба. Неприємний запах і неприродній колір води не менш відлякує людей від купання.
    Вже цьогоріч були помічені на річці місця, де води в останній місяць літа практично не було, лише рясно буяв очерет, росли листяні дерева. Після осінніх дощів річка отримала свіжою водою і течія накрила і такі оазиси. Накрила, але не зруйнувала їх. А це означає, що наступного року все повторить знову.
    Жахливі знімки викладають в соціальних мережах люди, які дуже хвилюються за стан річки. Ось один із природолюбів на відео відзняв частину території, яка тепер більше схожа на зелене велетенське полотно. Зарості так щільно вкрили верхній шар водойми, що купатися тут неможливо. Ця зелена пошесть вже «розповзлася» на велику площу і загрожує річковим мешканцям загинути.
    Люди в соціальних мережав об’єднуються і б’ють на сполох. Вони стривожені нинішнім станом  Турії. Своїми відео-доказами намагаються достукатися до керівництва міста, щоб разом врятувати її від занепаду. Адже з часом ситуація ще більш погіршиться, якщо нічого не робити.
Ковель Турія

10-09-2014
Повернутися назад

Архів новин: 1992-2010 | 2010-2012 | 2013 | 2014 | 2015| 2016| 2017| 2018| 2019| 2020|

ІНФОБЛОК
ТЦК-ІНФОРМ Телевізійний Центр Ковель ТЦК 1992-2010 Бетон всіх марок з доставкою Компанія «Ваша безпека» Пісок, щебінь Натяжні потолки. Ковель  котли та колонки VIKNAROFF Ортопедичні матраци Ринви Монтаж демонтаж покрівлі Style Dekor Перетяжка меблів Буріння свердловин на воду ДеЛайт - Ковель Игрушки, Хозяйственные товары, Посуда, Канцтовары Игрушки, Хозяйственные товары, Посуда, Канцтовары ВІКОНТ.Вікна та двері Продаж, ремонт, настройка компютеров

Погода

counter