Ковель потерпає від бур’янів. Фото

   Ще донедавна мальовничі береги річки Турія нині вкриті густими заростями чагарників і бур’янів, до яких страшно наближатися. Зокрема, це добре помітно на протилежному від міського пляжу березі водойми. Тут, окрім інших рослин, здійнялися до неба багатометрові товстелезні стебла бур’яну, який за всіма енциклопедичними ознаками, дуже схожий на  борщівник Сосновського. Він є вкрай небезпечним для здоров’я людини.
Нагадаємо, що борщівник Сосновського належить до трав’янистих рослин родини зонтичних. Стебло високе (перевищує три метри), порожнисте, листя велике як у лопуха, пористо-розсічене. Процес цвітіння припадає на липень-серпень. Квітки рожеві або зеленкувато-жовті, зібрані в зонтики. Рослина дещо схожа на домашній кріп у збільшеному вигляді. До і під час цвітіння борщівник має високий вміст фурокумаринів. Якщо людина випадково забрела в зарості борщівника, де торкнулась його стебла, зірвала квітку чи під час єднання з природою вирішила скористатись листком замість туалетного паперу (і таке трапляється) борщівник «віддячить» за таке поводження сповна. Одначе, свої бійцівські якості продемонструє доволі утаємничено. Сік, що потрапив на шкіру людини, дасть про себе знати не відразу, а лише через деякий час. Наявні в рослині фотохімічні сполуки різко підвищують чутливість людського організму до сонячного проміння. Звідси – глибокі опіки. Спершу шкіра червоніє, починається свербіж, потім виникає гострий біль, набряк, з’являються пухирі… Піднімається температура, людину морозить, нудить. Уражена шкіра дуже важко гоїться. Отож, борщівник відчутно шкодить здоров’ю людини. Особливо чутливими до опіків борщівника є діти.
Зважаючи на те, що ця рослина не має природних ворогів і шкідників, вона напрочуд швидко поширюється, підминаючи під себе вільні території. До таких, на жаль, вже відносить й берег річки Турія. Зараз він рясно цвіте і, якщо з ним не боротися, то зовсім скоро його насіння вітер розвіє на велику відстань. А неподалік від цього місця знаходиться дитячий пляж та приватні житлові будинки.
І це тоді, коли в місті є низка відповідних служби, які покликані піклуватися про безпечне довкілля ковельчан та  естетичний вигляд міста залізничників. Адже на всіляких засіданнях, нарадах все частіше звучать слова про європейський вибір, наш незмінний шлях до Європи, але на ділі ніхто не поспішає змінювати наше життя за вимірами прогресивних сусідніх країн.


19-06-2014
Повернутися назад


Архів: 1992-2010 | 2010-2012 | 2013 | 2014 | 2015| 2016| 2017| 2018| 2019| 2020| 2021| 2022|


ІНФОБЛОК
ТЦК-ІНФОРМ Телевізійний Центр Ковель ТЦК 1992-2010 Перетяжка меблів Буріння свердловин на воду ВІКОНДА «СантехБУД» FoxArt. Натяжні стелі Ковель. AvtoROMA - обслуговування вантажних автомобілів Натяжні стелі Магазин «БудМаркет» Кондиціонери, вентиляція, опалення Ринви та комплектуючі Магазин Грунт на вимостку Доставка зоотоварів Магазин «МастерПол» Віндор «БудХауз - будматеріали» Послуги спецтехніки БУДМАТЕРІАЛ ПРОДАЖ ДОСТАВКА Послуги навантажувачем Manitou Блоки БудЛідер Натяжна стеля Ковані вироби ВІКОНДА каталог меблів LOFT ВІКНАplus Викачка каналізації Служба за контрактом
Погода

counter