Нетрадиційні техніки малювання, види і прийоми

Малювання має величезне значення в системі дошкільної освіти. У процесі малювання у дошкільника формується спостережливість, естетичне сприйняття, художній смак, творчі здібності. Особливе місце в процесі малювання займають нетрадиційні техніки.

Існує багато технік нетрадиційного малювання. Їх незвичайність полягає в тому, що вони дозволяють дітям швидко досягти бажаного результату. Нетрадиційне малювання - це майстерність зображувати, не спираючись на традиції.

 1. Монотипія виходить при відбитку кольорової плями на паперовому аркуші при його складанні вдвічі або накладенням листа на кольорові плями на палітрі. Монотипія - це графічна техніка. У перекладі з грецького "монотипія" означає - один відбиток. Малюнок наноситься спочатку на рівну і гладку поверхню, а потім друкується на іншу поверхню. І скільки б відбитків ми не робили, кожен раз це буде новий, неповторний відбиток.
 2. З'єднання - накладення колірних плям (фарб) на вологий або сухий папір.
 3. Розбризкування квітів пензликом або іншим інструментом проводиться по вологий або сухий папір.
 4. Вільне виливання рідкої фарби на вологий або сухий папір з якоїсь посуди.
 5. Вільний подих (кляксографія) на рідку фарбу, попередньо нанесену на папір. Для цього можна подути в різних напрямках. Щоб отримати спонтанні форми, можна використовувати будь-яку трубочку, наприклад, порожній корпус кулькової ручки. В останні роки кляксографія набирає небувалу популярність. Адже, завдяки цій техніці малювання посилено розвивається творча уява. Здавалося б, що корисного можна почерпнути зі звичайної плями? Насправді ж, випадково зроблене фарбою пляма має унікальну неповторювану форму і розмір. І якщо докласти трохи фантазії, то звичайної ляпки можна надати обриси якогось предмета або створити цікавий образ.
 6. Ниткографія - монотипія отримана за допомогою кольорової нитки. Нитка, просочена фарбою, фіксується на папері, яка потім складається. Кінець нитки залишається за межами складеного паперу, а при витягуванні залишає кольоровий слід на поверхні.
 7. Накладення форм на зім'ятий папір, просочений фарбою, проводиться відбитком (як від друку) на робочу поверхню. Можна навчитися краще сприймати спонтанні форми, помічаючи їх в природі або створюючи, застосовуючи різні художні прийоми. Це допоможе надати експресивність і оригінальність композиціям.
 8. ЕБРУ - це техніка малювання на воді для якої необхідні спеціальні натуральні фарби і загущувач для води. Фарби лягають на поверхню води і не змішуються, що дає нам можливість малювати всілякі картини.
 9. Малювання мильними бульбашками покращує творчу фантазію, допомагає бачити подібності між на перший погляд, нічим не схожими предметами.
 10. Граттаж це спосіб виконання малюнка шляхом процарапування пером або гострим інструментом паперу або картону, залитих тушшю. Інша назва техніки - воскографія. Твори, виконані в техніці граттажа, відрізняються контрастом білих ліній малюнка і чорного фону і схожі на ксилографію або ліногравюру.
 11. Фроттаж - назва цієї техніки походить від французького слова «frottage» (натирання). Для малювання в цій техніці буде потрібно аркуш паперу, який розташовується на плоскому рельєфному предмет. Потім по поверхні паперу потрібно почати штрихування незаточенним кольоровим або простим олівцем. Результат - відбиток, що імітує основну фактуру.

Останнім часом набирає популярності техніка малювання картин по номерах. Картини по номерах створюються за допомогою комп’ютерних програм. За допомогою принтера на полотні роздруковують контури майбутньої картини, яку можна створити зі свого фото. Виготовлення картини по фото можна замовити у фірм, які виробляють товари для творчості.

Картини-розмальовки можна замовити різної складності. Малювання картин по номерах однаково подобається як дітям так і їх батькам.


08-04-2021
Повернутися назад

Архів новин: 1992-2010 | 2010-2012 | 2013 | 2014 | 2015| 2016| 2017| 2018| 2019| 2020|

ІНФОБЛОК
ТЦК-ІНФОРМ Телевізійний Центр Ковель ТЦК 1992-2010
«БудХауз - будматеріали» Послуги спецтехніки Зоомагазин “ZOOCITY “ carp-drive.com Ювелірні вироби зі срібла. БУДМАТЕРІАЛ ПРОДАЖ ДОСТАВКА Послуги навантажувачем Manitou Блоки Натяжна стеля VITEX - ВИСОКОЯКІСНА ФАРБА Ковані ВІКОНДА

Погода

counter