Група британських вчених з університету Рідінга з'ясувала, що в шампанському міститься полифенол, рослинний хімікат, що розширює кров'яні судини і що зменшує напругу в серці і в мозку.
На думку дослідників один з хімічних елементів, який міститься в ігристому вині, позитивно впливає на стан внутрішніх органів. "Ми з'ясували, що пара келихів шампанського в день благотворно впливає на стінки кровоносних судин, що знижує ризик захворювання серця", - сказав керівник дослідження доктор Джеремі Спенсер.
Причому, на думку дослідників, це відноситься не лише до хорошого дорогого шампанського, але і до дешевших ігристих вин, таким як кава і просекко. Поліфенол підвищує рівень окислу азоту в крові, що наводить до розширення судин. І варто відзначити, що рівень вмісту полифенола високий в червоному вині, але не в білому. Шампанське найчастіше робиться з суміші різних сортів червоного винограду - пино менье, пино нуар і білого шардоне.
За словами доктора Джеремі Спенсера, питання полягало в тому, чи надаватиме шампанське той же ефект, що і червоне вино, або ж діятиме так само слабо, як біле. Поліфенол міститься також в чаї, оливковому маслі, луку, луку-порі, брокколі і чорниці, проте, як відмітив доктор Спенсер, "користь така ж, але, схоже, це зовсім не так весело".
До речі, інтернет-видання "Навколо світу" цього року писало, що спостереження за чоловіками в Японії показало, що помірне вживання слабкоалкогольних напоїв у поєднанні з високим рівнем соціальної підтримки знижує ризик виникнення сердечних захворювань. Під помірним вжитком мається на увазі прийом до 299 грамів алкоголю в тиждень. Відомо також, що маленький стакан вина (125 грамів), що випивається щодня, може допомогти жінкам запобігти розвитку старечого недоумства. Вино покращує пам'ять і підвищує швидкість мислення у літніх людей. Такий вивід був зроблений на основі дослідження 5800 чоловік у віці від 70 до 82 років. Всі випробовувані прошли тести на запам'ятовування і мовні тести. У чоловіків результати були схожими, а найкращі показники продемонстрували жінки, що випивають від 1 до 7 стаканів вина в тиждень.
Крім того, раніше іспанські учені провели опит, результати якого доводять, як вважають учені, що випивка скорочує ризик сердечних захворювань для чоловіків на 30%, притому велике кількості алкоголю діє ще краще. Проте вони попередили, що, згідно даним Усесвітній організації охорони (World Health Organization) здоров'я, 76 млн з 2 млрд чоловік, що п'ють алкоголь, мають проблеми із здоров'ям. Роберт Саттон, професор хірургії університету Ліверпуля, Великобританія, повідомив, що в дослідженні є "діри" і його не можна сприймати як рекомендацію пити більше для поліпшення здоров'я: "Це ... дослідження базується на відповідях респондентів, люди, що п'ють багато, говорили, що у них менше сердечних хвороб, але цілком імовірно, що люди, що п'ють багато, просто менше відвідують лікарів і не знають про свої хвороби".
У свою чергу група учених з Національного інституту суспільного здоров'я в Копенгагені, Данія, обстеживши людей, ведучих активний спосіб життя, з'ясувала, що комбінація алкоголю і фізичних навантажень зменшує ризик сердечних захворювань, якщо людина випиває помірно. Учені з Великобританії після цього заявили, що дослідження не повинне провокувати людей більше пити, оскільки надто багато алкоголю все-таки руйнує організм.
Кому з цих учених довіряти, а кому немає - вирішувати Вам. Але все таки погодитеся приємно думати про користь для серця, випиваючи зайвий келих шаманського на новий рік.
|