Хто такий Зевс

  Стародавня Греція славиться своїми давньогрецькими міфами та богами. Ключову роль тут відіграє найголовніший Бог Зевс. Раніше греки вважали, що саме завдяки йому люди дізналися, що таке закон і порядок, завдяки йому у людей змінилися погляди на життя.

  У міфах Зевс постає у вигляді великого воїна. Він має сильне тіло і в нього довга борода. Також греки вважали, що він любив любовні пригоди. Він кілька разів був одружений і мав багато позашлюбних стосунків.

  Батьком Зевса був Кронос. Коли він дізнався, що когось із його дітей скине з престолу, він став пожирати кожне немовля, яке народжувала йому його дружина Рея. Але Зевсу вдалося уникнути цієї страшної долі. Його мати з'їхала разом із ним на острів Крит, а Кроносу підсунула камінь, загорнутий у пелюшки. Коли Зевс виріс, він звільнив проковтнутих Кроносом дітей. Зевс дав йому зілля, приготоване його першою дружиною Метідою, від якого Кронос відригнув усіх братів і сестер Зевса.

Міфологія: уявлення про Зевса, діти та дружини

Згідно з давніми переказами, зброєю Зевса була блискавка і грім. Він здатний керувати погодою. Під час посухи люди благають його про дощ.

Зевс здатний перетворюватися на різних тварин, а також на різні явища. Наприклад, він міг перетвориться на дощ.

Греки уявляли, як він сидить на своєму троні і всіма керує. В одній руці у нього скіпітер, а в іншій пучок блискавок.

Люди вважали його своїм суворим батьком, який стежив за порядком у світі. Він суворо карав тих, хто провинився. Коли Прометей викрав вогонь для покараних Зевсом людей, він був прикутий до скелі. Щодня до цієї скелі прилітав орел, який воював печінку Прометея.

У Зевса було три офіційні дружини. Перша - океаніда Метіда. Вона вирізнялася особливим розумом. Метіда допомогла приготувати зілля від якого Кронос відригнув проковтнутих дітей. На Метіду чекав сумний кінець. Коли Зевсу напророчили, що Метида народить йому дитину, яка скине його з престолу, він перетворив її на муху і проковтнув. Метіда виростила в його голові Афіну, яка пізніше вийшла з нього.

Наступною дружиною Зевса стала Феміда. У неї був дар віщування. Вона була дочкою Геї та Урана. Від Зевса вона народила трьох богинь пір року.

Останній, третій шлюб, Зевс уклав із Герою. Вона була дуже ревнивою, і складно переживала зради чоловіка. На коханок Зевса і на незаконно народжених дітей вона насилала різні випробування. Однак труднощі робили їх ще сильнішими. Від Зевса Гера народила Гефеста. Хлопчик народився потворним, і Гера вирішила скинути його зі скелі. Але Гефест вижив. У майбутньому він став чудовим ковалем. Гефест викопав Зевсу блискавки.

Позашлюбних любовних зв'язків у Зевса було багато. З них можна виділити:

 1. Зв'язок із богинею родючості Деметрою. Вона народила від Зевса Персефону. Надалі Персефона стане дружиною Аїда.
 2. Кадма: Гера зробила так, щоб блискавки Зевса спалили її. Кадма була вагітна. Зевсу вдалося врятувати дитину. З померлої він дістав дитину з утроби і зашив її до себе в стегні. Надалі зі стегна Зевса народився Діоніс.

Зевс відчував потяг і до земних жінок. Серед них:

 • Ніоба: народила йому Аргоса і Пеласга.
 • Європа: народила йому Міноса і Сарпедона.
 • Леда: дружина царя Сарпедона. Це спровокувало Троянську війну.

Культ Зевса у світі

Головний символ Зевса це стилізована блискавка. Він змахував нею як списом. Інші символи Зевса: царський скіпетр, орел, щит (символ гніву і люті).

Стародавні греки дуже шанували пам'ять Зевса і поклонялися йому. На честь Зевса, як знак поклоніння, у 471-456 роках до н. е. було зведено храм, унікальний за своєю величністю. Він був спроектований Лібоном, архітектором стародавньої Греції. Люди приходили сюди, щоб сповідатися в гріхах перед Зевсом. Сьогодні збереглися лише деякі фрагменти цього храму.

Вченими та археологами за описами древніх відтворено вигляд, який колись мав храм Зевса олімпійського. Будівля вражала своєю величчю, від неї неможливо було відвести погляд. У храмі знаходилися картини, на яких зображено перемогу цивілізації над безграмотністю та дикістю.

У 406 р. до н. е. правлячий Феодосій дав указ зруйнувати всі храми Олімпії, оскільки це було ознакою поклоніння язичництву. Залишки храму були знищені землетрусами в 522 і 551 роках. До наших днів збереглися фрагменти храму. Вони зберігаються в археологічному музеї Олімпії та в Луврі, в Парижі.

Є багато святих місць, які присвячені Зевсу. Найпопулярнішими з них є:П щера на горі Іда. Вона розташована в Псилоритисі. Іда - найвища гора в Криті. Це місце отримало розвиток у Стародавній Греції. Згідно з легендами вважається, що в цій печері народився і виріс Зевс.

 1. Додона. Це давньогрецьке місто в Епірі. Це місце було створено для поклоніння Зевсу, а також для того, щоб вшановувати оракула, який живе там.
 2. Аркадія - історичне місце в Греції, в центральній частині Пелопоннеського півострова. Раніше тут був культ Зевса. Сюди приносили жертви, зокрема й людей. Дехто тут їв людське м'ясо.

Фільми, ігри та серіали

Сьогодні ім'я Зевс часто використовується для назв азартних ігор і клубів. Це пов'язано з тим, що тематика гри заснована на давньогрецькій міфології, зокрема, з богом Зевсом. Це допомагає пройти гру без різних проблем. Серед символів таких ігор також можна зустріти бога Зевса, Пегаса і багато інших символів Стародавньої Греції. Більше інформації про саму постать Зевса - на https://whoiszeus.com.ua/.

У сучасному світі також знято дуже багато художніх фільмів, присвячених Зевсу або в яких є Зевс: "Юпітер по Йордену" Акселя Рінгволла: це перший фільм, що був присвячений Зевсу.

 1. Джейсон і аргонафти від Найла Макгінніса.
 2. "Битва титанів" Лоуренса Олів'є і продовження "Гнів титанів".
 3. Мультфільм "Геркулес".
 4. "Тор: любов і грім" Рассела Кроу.

Відомі серіали, в яких присутній Зевс:

 1. "Геркулес": серіал 1990 року. Роль Зевса зіграв Корі Бертон.
 2. Мультсеріал Netflix "Кров Зевса".
 3. Серіал "Троє: падіння міста".

25-01-2023
Повернутися назад


Архів: 1992-2010 | 2010-2012 | 2013 | 2014 | 2015| 2016| 2017| 2018| 2019| 2020| 2021| 2022|


ІНФОБЛОК
ТЦК-ІНФОРМ Телевізійний Центр Ковель ТЦК 1992-2010 «СантехБУД» FoxArt. Натяжні стелі Ковель. AvtoROMA - обслуговування вантажних автомобілів Натяжні стелі Магазин «БудМаркет» Кондиціонери, вентиляція, опалення Ринви та комплектуючі Магазин Грунт на вимостку Доставка зоотоварів Магазин «МастерПол» Ринви Монтаж демонтаж покрівлі Віндор «БудХауз - будматеріали» Послуги спецтехніки Зоомагазин “ZOOCITY “ БУДМАТЕРІАЛ ПРОДАЖ ДОСТАВКА Послуги навантажувачем Manitou Блоки Шліфування, циклювання підлоги, паркету Натяжна стеля Ковані вироби ВІКОНДА каталог меблів LOFT Викачка каналізації ВІКНАplus Продаж профнастилу, металочерепиці Викачка каналізації Магазин Служба за контрактом
Погода

counter