«ТЦК» 

Євген Резвушкін: В перший день бойових дій ми створили гуманітарний штаб, щоб допомагати українцям

Активісти одеського «Автомайдану» у перший день широкомасштабного вторгнення створили гуманітарний штаб та почали надавати допомогу військовим та вимушеним переселенцям.

Про це заявив Євген Резвушкін, лідер ГО «Автомайдан Одеса» та місцевий активіст.

Євген Резвушкін

У 2014-2015 роках по всій країні створювалися «автомайдани». Їх активісти займалися боротьбою із сепаратизмом, допомогою бійцям АТО та мешканцям, які були вимушені переїхати із Донецької та Луганської областей. З часом ці організації розпадалися або об’єдналися з іншими. ГО «Автомайдан Одеса» досі існує та продовжує активну діяльність.

«Нашу діяльність потрібно розділити на два періоди: до війни та після початку широкомасштабного вторгнення ворога. До нападу агресора ми боролися із беззаконням чиновників, проводили фізичну та бойову підготовку для наших членів організації на випадок, якщо росія нападе. Після 24 лютого – допомагаємо ЗСУ та переселенцям. Почну з того, як громадська організація, займалися раніше, у довоєнний період», - розповідає Євгеній Резвушкін, лідер ГО «Автомайдан Одеса».

За його словами, активісти організації займалися патрулюванням вулиць, реагували на скарги підприємців, взаємодіяли із правоохоронцями. Тривалий час після Євромайдану допомагали дитячому будинку.

«В нас є дитячий будинок, якому ми тривалий час допомагали. Привозили на свята морозиво, фрукти, солодощі, купували дитячі ліжка з матрацами. Возили дітей на відпочинок на море. Здебільшого за власні кошти. Насправді після Майдану 2012 року українці втомилися жертвувати кошти на благодійні ініціативи. Хоча й залишався відповідальний бізнес – аптеки, фермери, які тоді допомагали. Ми очікували на якісні зміни після Майдану, але підприємці продовжували нам скаржаться на зловживання чиновників. Можливо потрібно було тоді дотиснути стару владу, ще більш активно вимагати люстрації. Наразі ми, як можемо реагуємо на такі випадки: або звертаємося у поліцію, або намагаємося самостійно розв'язувати питання, якщо це в наших силах», - продовжує активіст.

Євген Резвушкін: З першого дня бойових дій наша організація надавала підтримку військовим та внутрішньо переміщеним особам

Лідер місцевого «автомайдану» каже, що мова не йде про фізичний тиск, а його організація законними методами домагається справедливості.

«Телефонували, роз’яснювали. Хтось нас називав «бандерівцями», але більшість погоджувалась на конструктивний діалог. Допомагали АТО-шникам. Наприклад, п’ятеро хлопців-військових завдяки в тому числі й нам отримали земельні ділянки у Чабанку та на Фонтанці. Частина із членів «автомайдана» - це футбольні вболівальники. Ми проводимо тренування, бойову підготовку. Готували їх до того, що російська загроза може стати не віртуальною, а реальною. Вже тоді прогнозували, що агресор не обмежиться Кримом та Донбасом», - зазначає керівник «автомайдану».

«Автомайдан» створив охоронну фірму та офіційно надає платні послуги. Хоча у 2014 році вся діяльність організації була «за ідею».

«Наша організація з’явилась, як об’єднання проти Януковича. Ми йшли за ідею, за правду, за справедливість. Але згодом зрозуміли, що не зможемо існувати на пожертви, тому створили охоронну компанію та перейшли на самозабезпечення. Потім ще відкрили цех з очищення води, теж заробляємо. Поки що під франшизою, але думаємо відкрити заснувати свою компанію. Загалом у нас під моїм керівництвом близько 70 людей», - роз’яснює Євген Резвушкін.

Лідер одеського «Автомайдану» згадує, що у 2015 році були випадки, коли невідомі люди видавали себе за членів організації. Також була спроба «рейдернути» одеську громадську організацію.

«Одеський «Автомайдан» ми заснували у 2014 році. У наступному році до Одеси приїхав Сергій Хаджинов з «Автомайдану» та запропонував нам вступити у всеукраїнське об’єднання. Ми погодилися з однією умовою, що зберігаємо свою свободу. Згодом з’явився якийсь «справжній автомайдан» з Устименко, який складався з нього, його дівчини та ще декілька людей, що приїхали з Києва. Мін було дивно бачити, спроби забрати нашу назву та фактично привласнити нашу організацію. Такі спроби паплюжать назву «автомайдан», - вважає керівник одеського «Автомайдану».

Починаючи із 24 лютого в країні змінилося все. І звісно, що одеський «Автомайдан» також почав працювати над тим, щоб наблизити перемогу України над агресором.

«24 лютого ми створили гуманітарний штаб на вулиці Канатній, 35. Також там можна було записатися у ряди територіальної оборони. Зрозуміло, що ми змінили пріоритети діяльності. По-перше, це підтримка ЗСУ, які наближають перемогу. По-друге, допомога внутрішньо переміщеним особам. Це те, чим ми займаємося вже десятий місяць повномасштабної війни в Україні», - пояснює Євген Резвушкін.


18-01-2023
Повернутися назад



Архів: 1992-2010| 2010-2012| 2013| 2014| 2015| 2016| 2017| 2018| 2019| 20| 21| 22| 23|
ІНФОБЛОК
ТЦК-ІНФОРМ Телевізійний Центр Ковель ТЦК 1992-2010 Пам'ятники Ковель Автономера Штори «Ламіновані підлоги», «Тепла підлога» Корм та інші товари для тварин Bitrud - Робота за кордоном вікна двері Гаражні ворота у Ковелі Гаражні ворота Послуги екскаватором САТ, KOMATSU Бетон всіх марок з доставкою Компанія «Ваша безпека» Оренда спецтехніки  ремонт котлів та колонок VIKNAROFF Ортопедичні матраци Перетяжка меблів Буріння свердловин на воду ЗООмагазин ВІКОНДА Склопласт «СантехБУД» FoxArt. Натяжні стелі Ковель. AvtoROMA - обслуговування вантажних автомобілів Натяжні стелі Магазин «БудМаркет» Натяжні потолки. Ковель Кондиціонери, вентиляція, опалення Ринви та комплектуючі Грунт на вимостку Віндор «БудХауз - будматеріали» Служба за контрактом
counter