Національний мультипредметний тест 2022: як підготуватися до здачі та розрахувати бали

Цього року замість звичного ЗНО випускники складали національний мультипредметний тест. Розглянемо детально його особливості, а також пояснимо чим відрізняються ці два види екзаменів. Важливо розібратися в системі оцінювання, тому що вона також перетерпіла певних змін.

Як розрахувати бали національного мультитесту? Різні освітні центри вже досить детально освітили цю інформацію. Наприклад, на сайті навчального центру Грант за посиланням https://znogrant.com.ua/otsinyuvannya-nmt-2022/ знаходиться інструкція із зображеннями та таблицею конвертації балів. Оцінювання НМТ 2022 відбувається почергово після кожної сесії.

Чим НМТ відрізняється від ЗНО?

Національний мультипредметний тест складається з трьох блоків та містить завдання з трьох різних предметів у одній сесії. Тобто, здаючи НМТ, можна отримати оцінки за знання одразу з трьох різних дисциплін, у той час, як зовнішнє незалежне тестування передбачує здачу одного предмету за один іспит.

Якщо підготовка до ЗНО потребує ретельного вивчення одного відповідного предмету та потребує спеціалізованих занять, готуватися до НМТ дещо простіше: він містить майже ті самі питання, що й іспити ЗНО минулих років, але вони засновані на базовій шкільній програмі. Тобто, для успішної здачі національного мультипредметного тесту достатньо приділяти увагу матеріалу, що викладають на стандартних уроках, а якщо додатково знайти центр підготовки (наприклад, ЗНОгрант), можна бути впевненим у високих результатах.

Як оцінюється НМТ

Результат окремо переводиться у рейтингові бали. За кожен з блоків можна отримати обмежену кількість балів, так само і за відповідні питання. Підсумок за кожен блок відповідей може складати максимально 30 або 35 балів, залежно від якості відповіді.

Як отримати високі бали на тестуванні?

Той хто готується до іспитів, завжди має високі шанси відмінно їх здати. Поки є час, краще приділити більшу його частину підготовці до екзаменів. Краще якнайшвидше вжити наступних заходів:

  • Придбати усі необхідні посібники. Зазвичай їх список визначає навчальний заклад, але можна купувати книжки з теоретичним матеріалом та завданнями за зразком ЗНО і на свій розсуд.
  • Записатися на курси підготовки до ЗНО у своєму навчальному закладі, якщо такі наявні. Більшість вчителів у випускних класах починають проводити додаткові уроки, спеціально аби готувати учнів до здачі іспитів. Не варто їх ігнорувати.
  • Не буде зайвим знайти центр підготовки. Це спеціалізований заклад, який на заняттях вчить абітурієнтів не лише розв'язувати практичні задачі, які міститиме національний мультипредметний тест, але й заповнювати бланки відповідей, орієнтуватись у завданнях та структурі ЗНО. У навчальному центрі Грант можна пройти безкоштовний пробний урок.

Процес здачі НМТ

В Україні було створено безліч екзаменаційних центрів, де будуть проходити усі сесії національних іспитів. Міністерство освіти та науки України й досі затверджує списки усіх місць, де можливо провести комп'ютерне тестування, враховуючи ситуацію у кожному з регіонів.


02-09-2022
Повернутися назад


Архів: 1992-2010 | 2010-2012 | 2013 | 2014 | 2015| 2016| 2017| 2018| 2019| 2020| 2021| 2022|


ІНФОБЛОК
ТЦК-ІНФОРМ Телевізійний Центр Ковель ТЦК 1992-2010 Игрушки, Хозяйственные товары, Посуда, Канцтовары Перетяжка «СантехБУД» FoxArt. Натяжні стелі Ковель. AvtoROMA - обслуговування вантажних автомобілів Натяжні стелі Магазин «БудМаркет» Кондиціонери, вентиляція, опалення Ринви та комплектуючі Магазин Грунт на вимостку Доставка зоотоварів Магазин «МастерПол» Віндор «БудХауз - будматеріали» Послуги спецтехніки Зоомагазин “ZOOCITY “ БУДМАТЕРІАЛ ПРОДАЖ ДОСТАВКА Шліфування, циклювання підлоги, паркету Натяжна стеля Ковані вироби ВІКОНДА каталог меблів LOFT Викачка каналізації ВІКНАplus Продаж профнастилу, металочерепиці Викачка каналізації Служба за контрактом
Погода

counter