Карантин вніс свої корективи в усі сфери життя

Карантин вніс свої корективи в усі сфери життя. Ряд підприємств було закрито, працівників звільняли або відправляли у дострокову відпустку. Галузі туризму, готельно-ресторанного бізнесу зазнали значних збитків.

Яка ситуація з роботою на Львівщині?

Карантин і ринок праці

У листопаді цього року кількість осіб на обліку Львівського міського центру зайнятості становила 8 370 безробітних, торішній показник за цей період складав, приблизно, 3 тисячі. Є попит на різні вакансії – від некваліфікованої роботи до топ-менеджерів.

Кількість пропозицій, навпаки, впала. Минулого року кількість вакансій складала близько 15 500, в цьому – 11 300. Карантин вплинув на розвиток галузей продажу, громадського харчування та торгівлі – значно зменшилася кількість вакансій. На ринку є незначна кількість пропозицій в ІТ-фірми, частіше шукають робочі спеціальності газозварювальники, трактористи, сантехніки, електромонтери та водії.

Де шукати роботу?

Наразі пошук роботи став значно легше – мережа Інтернет значно полегшує пошук. З її допомогою можна не лише заказати товар, але і знайти роботу. Взяти хочаб найбільший ресурс пошуку вакансий в західній Україні - OBYAVA.ua з їх розділом "робота Дрогобич" пропонує вакансії менеджерів з продажу, продавців-консультантів, бухгалтерів, водіїв, кухарів, менеджерів по роботі з клієнтами, директорів, торгових представників.

  За період карантину значно зросла сфера продажів у Інтернеті, щоб заказати товар не потрібно було нікуди йти з дому. Завдяки чому зберігся попит у сфері продажу та закупівель – 495 пропозицій, стабільно високий попит на виробничі та робочі спеціальності – 435 вакансій, в IT-сфері 407 вакансій.

Шукачі роботи найбільше націлені на вакансії менеджерів середньої ланки, роздрібну торгівлю, сферу обслуговування, адміністративний персонал. Менше шукачів у сфері продажу та закупівлі, робочих спеціальностях, туризм, складська діяльність і замикає рейтинг сфера IT, комп'ютери, автобізнес.

Скільки платять?

Середній показник заробітної плати у Львові – 12 тис. грн. У Дрогобичі та Трускавці - 10 тис. гривень. Найбільш оплачуваним є труд IT спеціалістів та керівників вищої ланки. Показник по місту знаходиться на рівні аналогічного показника по країні. Менеджер з продажу у місті Стрий отримує в середньому 12,5 тис. грн, продавець-консультант, що допомагає купити товар людям, - 10 тис. грн, робота водія у Моршині оцінюється в 10 тис. грн, бухгалтера в Самборі – 12,5 тис. грн, касир у Львові – 10 тис. грн, front-end програміст у Львівській веб-майстерні може розраховувати на 65 тис. грн, директор 20 тис. грн, торговий представник - 16 тис. грн, бариста - 8 тис. грн.

Досить високий рівень заробітної плати пропонують для робочих спеціальностей – газозварювальник (заробітна плата у Львівводоканалі 17 400 грн), фрезерувальники, токарі, слюсарі (заробітна плата на ринку 12-20 тис. грн).

Одна з львівських шкіл шукає головного бухгалтера, пропонуючи заробітну плату в 16 000 грн. 90 вакантних місць пропонує Львівобленерго, компанія шукає електромонтерів і трактористів (рівень заробітної плати 8 200 – 15 700 грн). «Львівхолод» пропонує 32 вакантних посади у власних магазинах, щоб покупці могли спокійно купити товар, потрібні спеціалісти від касира до керівника магазином. Понад 100 шукачів можуть працевлаштувати «Львівелектротранс», де є потреба у водіях тролейбусів і трамваїв (заробітна плата від 15 тис. грн). Центр зайнятості надає безкоштовну освіту на такі професії та допомагає в працевлаштуванні.

На думку спеціалістів ринку праці, пандемія закінчиться і ринок почне змінюватися. Наразі, для громадян є чудова можливість спробувати себе у нових напрямках, отримати додатковий досвід та підвищити кваліфікацію.


16-07-2021
Повернутися назад


Архів: 1992-2010 | 2010-2012 | 2013 | 2014 | 2015| 2016| 2017| 2018| 2019| 2020| 2021|


ІНФОБЛОК
ТЦК-ІНФОРМ Телевізійний Центр Ковель ТЦК 1992-2010 каталог меблів LOFT ВІКНАplus Викачка каналізації Продаж профнастилу, металочерепиці Магазин ПРОДАЖ! Бетон Щебінь Пісок Блоки Продаж комп'ютерної та офісної техніки. Послуги спецтехніки Безкоштовне навчання в Польщі Автономера Штори «Ламіновані підлоги», «Тепла підлога» Корм та інші товари для тварин  Натяжні стелі Купити металопластикові вікна Покрівельні матеріали Ковель Гаражні ворота Послуги екскаватором САТ, KOMATSU Бетон всіх марок з доставкою Оренда спецтехніки  ремонт котлів та колонок  Викачка каналізації. VIKNAROFF Ортопедичні матраци Перетяжка меблів Буріння свердловин на воду Служба за контрактом
Погода

counter