«ТЦК» 

Збережіть нерестуючу рибу!

нерестуюча риба  У відповідності до Правил рибальства та наказу Головного державного управління охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства у Волинській області  № 09 - В/Д від 01.03.2012 р. «Про встановлення весняно-літньої заборони на лов риби, інших водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах Волинської області на 2012 рік» встановлено заборону промислового та любительського рибальства, за виключенням любительського рибальства за межами нерестовищ однією поплавковою або донною вудкою із одним гачком і спінінгом з берега, організацію змагань з рибальства, добування водних біоресурсів на час ходу риби на нерест і на період ікрометання, раків під час линьки і виношування ікри у такі строки: 
- з 1 квітня по 20 травня – на річках області та їх кореневих водах;
- з 1 квітня по 10 червня – на озерах, водосховищах;
-   з 1 квітня по 30 червня – в придаткових водах річок.
У всіх озерах Шацького національного природного парку нерестовий період триватиме з 20 березня по 10 червня, лов раків у озерах парку заборонено з 15 квітня по 31 травня. Постійно діючим розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 20 березня 2008 року № 90 «Про організацію роботи із збереження водних живих ресурсів у водоймах області в нерестовий період» затверджено відповідні заходи на цей період, виконавцями яких є природо- та правоохоронні структури області. Як правило основну частину нерестовищ на водних об'єктах області складають  зарослі вищою водяною рослинністю мілководні ділянки водойм та заплавні луки з минулорічною рослинністю, м’якими поверхневими водами, що добре прогріваються.
Тут відбувається інтенсивний процес самоочищення та відтворення природного живого корму. Пересування будь-яких плавзасобів в місцях нерестовищ забороняється, крім суден спеціально уповноважених органів, які здійснюють охорону водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах області. На вищезгадані нерестовища виходять на нерест в основному фітофільні риби, такі як лящ, плоскирка, в’язь, головень, плітка, короп (сазан), карась, лин та інші види, інколи щука.
Під час нерестового періоду найбільші збитки аборигенній іхтіофауні спричиняють неконтрольовані гідротехнічні роботи, особливо пониження рівня води, внаслідок чого виметані статеві продукти пересихають. Личинки, що виклюнулись і не скотились в основне русло залишаються у відокремлених водоймах, які також пересихають. Окрім гідротехнічних робіт негативно впливають викиди неочищених стічних вод, так-як незначна зміна рН середовища спричиняє загибель ікри. Також браконьєрський вилов нерестуючої риби сітними знарядями лову, електрострумом, вибухівкою знищує не тільки плідників і молодь, а й підриває кормову базу водойми. 
За здійснення браконьєрського вилову риби сітними, колючими знаряддями лову, електрострумом, вибухівкою та ін. забороненими знаряддями передбачена адміністративна (розмір штрафу становить для громадян 340 – 680 грн., для посадових осіб 510 – 850 грн.) та кримінальна відповідальність (розмір штрафу 3400 – 6800 грн., або позбавлення волі строком до 3 років), з конфіскацією знарядь і засобів лову, та незаконно добутих водних біоресурсів. Крім того за кожну незаконно виловлену рибину незалежно від її розміру нараховується розмір завданої шкоди (для прикладу: сом – 425 грн., щука – 340 грн., судак  - 510 грн., лящ – 170 грн. та ін.). 
Хочеться звернути увагу керівників підприємств та організацій, що здійснюють  гідротехнічні роботи на водоймах, та  їх прибережній захисній смузі, особливо коливання рівневого режиму водойм, що без погодження з органами рибоохорони заборонено  проведення будь-яких робіт, що можуть негативно вплинути на стан водних біоресурсів, без виконання обов’язкових заходів щодо попередження та  зменшення негативного впливу, адже за масове знищення водних біоресурсів  відповідно до чинного законодавства передбачена кримінальна відповідальність. Для підвищення рибопродуктивності природних водойм області, Волиньдержрибоохорона просить кожного громадянина свідомо прийняти участь по збереженню рибних запасів в нерестовий період і своєчасно повідомляти про варварське знищення водних біоресурсів із застосуванням заборонених знарядь лову, електроструму, вибухівок в органи рибоохорони по телефону (0332) 24-35-77, 067-360-78-40.   

   Іхтіолог 1 категорії     Бігун Василь Костянтинович 


01-04-2012
Повернутися назад



Архів: 1992-2010| 2010-2012| 2013| 2014| 2015| 2016| 2017| 2018| 2019| 20| 21| 22| 23|
ІНФОБЛОК
ТЦК-ІНФОРМ Телевізійний Центр Ковель ТЦК 1992-2010 Пам'ятники Ковель Автономера Штори «Ламіновані підлоги», «Тепла підлога» Корм та інші товари для тварин Bitrud - Робота за кордоном вікна двері Гаражні ворота у Ковелі Гаражні ворота Послуги екскаватором САТ, KOMATSU Бетон всіх марок з доставкою Компанія «Ваша безпека» Оренда спецтехніки  ремонт котлів та колонок VIKNAROFF Ортопедичні матраци Перетяжка меблів Буріння свердловин на воду ЗООмагазин ВІКОНДА Склопласт «СантехБУД» FoxArt. Натяжні стелі Ковель. AvtoROMA - обслуговування вантажних автомобілів Натяжні стелі Магазин «БудМаркет» Натяжні потолки. Ковель Кондиціонери, вентиляція, опалення Ринви та комплектуючі Грунт на вимостку Віндор «БудХауз - будматеріали» Служба за контрактом
counter