Ковельська міжрайонна прокуратура

   Протягом 2010 року на території міста та району, неповнолітніми скоєно 56 злочинів проти 31 за аналогічний період минулого року. Ріст злочинів відбувся на території району. Зокрема по місту вчинено 26 злочинів проти  23 , Ковельський район - 30  проти 6. На даний час на обліку перебуває 35 неповнолітніх.
        За результатами аналізу всіх злочинів з’ясовано, що 15 злочинів, з зареєстрованих у 2010 році, вчинені неповнолітніми протягом 2009 року та інших минулих років. Тому в дійсності у 2010 році неповнолітніми скоєно 41 злочин. Поруч з цим, у 2009 році закінчено розслідування по 6 злочинах, вчинених неповнолітніми у 2008 році, які обліковано у ВІТ в 2009 році. Таким чином, в дійсності у 2009 році вчинено 40 злочинів ( 31- 6 + 15). Вказане стало однією з причин збільшення кількості злочинів даної категорії згідно статистичної звітності.
    Також, серед причин зростання злочинності серед неповнолітніх стала тенденція зростання злочинності в цілому, що пов’язується з ростом злочинів корисливої спрямованості. Причиною цього в свою чергу є суттєве зменшення межі кримінально-караного викрадення, внаслідок чого значна кількість діянь перейшла до категорії злочинних.
    Зокрема, серед злочинів, вчинених неповнолітніми є ряд крадіжок, у яких суми викраденого є незначними. Наприклад: Щур Р.М. в групі з Войтюком В.М. викрали магнітолу вартістю 422 грн., Царук О.В. мобільний телефон вартістю 584 грн., Дутік Д.Г. вчинив крадіжку мобільного телефону вартістю 420 грн. та замах на крадіжку велосипеда вартістю 300 грн., Невада К.О. викрав гроші та блокнот на загальну суму 115 грн., Богомаз Ю.В. викрав 180 грн., Калімов В.М. вчинив крадіжку колеса від велосипеда вартістю 117 грн. та крадіжку саморобних санчат вартістю 100 грн.
Однак, як показали результати проведених міжрайонною прокуратурою перевірок, основними причинами зростання злочинів, вчинених неповнолітніми є недостатня робота органів державної системи профілактики злочинності серед неповнолітніх.
Протягом 2010 року Ковельською міжрайонною прокуратурою проводилося ряд перевірок додержання законодавства щодо охоплення дітей навчанням, виховання, попередження пияцтва, наркоманії та насильства в учнівському середовищі, злочинності серед дітей і підлітків, вивчався стан розслідування і судового розгляду кримінальних справ про злочини, вчинені за участю та стосовно неповнолітніх.
Зокрема, перевірено Ковельську міську раду та райдержадміністрацію з питань профілактики злочинності та наявності відповідних програм. Встановлено, що в місті діяла Комплексна програма профілактики правопорушень на 2007-2009 роки, а в районі така ж програма на 2008-2009 роки. Однак, реалізація програм не фінансувалася, кошти на передбачені заходи не виділялися протягом 2008-2009 років. Поруч з цим, в встановлено, що в 2010 році в Ковельській міській раді та райдержадміністрації відсутні програми профілактики злочинності у зв’язку з тим, що такі програми відповідно не були розроблені Волинською обласною радою та Волинською облдержадміністрацією. Про виявлені порушення повідомлено прокуратуру області для внесення документів прокурорського реагування в установи обласного рівня.
Особлива увага в ході перевірок зверталася на дотримання законодавства щодо профілактики злочинності та правопорушень серед неповнолітніх Ковельським МВ, службами у справах дітей Ковельської міської ради та Ковельської райдержадміністрації, міським та районним центрами соціальних служб для сім»ї, дітей і молоді. В ході перевірок виявлено ряд порушень вимог законодавства щодо профілактики злочинності та правопорушень серед неповнолітніх.
Згідно ст. 3 Закону України «Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей» під профілактикою правопорушень серед дітей слід розуміти діяльність органів і служб у справах дітей, спеціальних установ для дітей, спрямовану на виявлення та усунення причин і умов, що сприяють вчиненню дітьми правопорушень.
Проведення перевірок в службах у справах дітей показало, що робота на даному напрямі проводилася недостатньо. Організація роботи служб пов’язана з виконанням поставлених законами завдань щодо захисту прав та інтересів дітей, опіки та піклування. Поруч з цим, менша увага приділялася профілактиці правопорушень: не вивчалися  причини і умови, що сприяли вчиненню неповнолітніми злочинів та інших правопорушень, відповідно не вживалися заходи щодо недопущення їх в подальшому, з неповнолітніми, які скоїли злочини не проводилася виховна та роз’яснювальна робота.
Ряд недоліків, прорахунків та порушень вимог чинного законодавства виявлено в роботі ВКМСД Ковельського МВ УМВС України у Волинській області.
СВ Ковельського МВ протягом 2010 року  розслідувано 25 кримінальних справ проти 35 неповнолітніх, які скоїли 56 злочинів. Зокрема, це кримінальні справи:
Лише 3 неповнолітні особи на момент вчинення повторних злочинів були раніше судимі (Юзипчук, Лавренюк та Пупко), інші 32 особи притягувалися до кримінальної відповідальності вперше. Частина неповнолітніх на момент розслідування кримінальних справ чи судового розгляду набула повноліття.
З усіх 35 осіб, які скоїли злочини будучи неповнолітніми, 7 були учнями Голобської ЗОШ ( вчинили17 злочинів), 3 – Поворської ЗОШ ( вчинили 4 злочини), 3 – учнями ПТУ № 5 ( вчинили 4 злочини), 1 – учнем Козлиничівської ЗОШ ( 2 злочини), 2 – учнями Ковельської вечірньої ЗОШ № 1 ( 2 злочини), 1 – учень Процесійного ліцею № 7 ( 1 злочин),  3 – учні ЗОШ № 1 м. Ковеля ( 5 злочинів), 1 – ЗОШ № 5 ( 2 злочини), 1 – ЗОШ № 12 ( 1 злочин), 1 – студент Ковельського Промислово-економічного коледжу ( 2 злочини).
Поруч з цим, 2 неповнолітніх були учнями Смідинської ЗОШ Старовижівського району, 2 – студенти навчальних закладів, що перебувають поза межами району і навіть області ( Фелещук та Дутік).10 злочинів вчинено неповнолітнім Пупком, учнем Кущенської ЗОШ Вінницької області, 2 неповнолітніх не навчалися на момент вчинення злочину( Бірук та Щур, однак останній навчався в Голобській ЗОШ та вчинив 6 злочинів).
З усіх вище перелічених неповнолітніх Калімон С. та Назарчук Б виховувалися в неблагополучних сім»ях,які перебували на обліку  служби в справах дітей. РДА до вчинення злочинів,  інші сім»ї не перебували на обліку. Неповнолітній Лавренюк О.І. – сирота, перебував на обліку служби в справах дітей міської ради до вчинення ним злочинів.
В поточному році неповнолітніми скоєно 3 крадіжки проти 6 злочинів за аналогічний період минулого року. Однак повторно вчинено злочини засудженим Чосіком, якого взято під варту.
У минулому році на території міста вчинено 10 злочинів іногороднім неповнолітнім Пупком О.Ю. Вчиненню злочинів сприяла неналежна робота по розкриттю злочинів Ковельським МВ та відсутністю будь-якої профілактичної роботи з неповнолітнім. Пупко О.Ю. перебуваючи під слідством по кримінальній справі про обвинувачення його за ст. 185 ч. 1 КК України, вчинив 8 крадіжок. В ході розслідування слідчим не повідомлено уповноважених осіб по місцю проживання Пупка О.Ю. в с. Кібліч Гайсинського району Вінницької області про той факт, що неповнолітній залишив місце проживання, не звернуто увагу на те, що він проживав в підвальному приміщенні, яке йому надав г-н Матвійчук М.А. Вказане стало можливими умовами для вчинення неповнолітнім злочинів.Старший помічник Ковельського
міжрайонного прокурора
молодший радник юстиції                        С.М. Волинець
 


30-03-2011
Повернутися назад


Архів: 1992-2010 | 2010-2012 | 2013 | 2014 | 2015| 2016| 2017| 2018| 2019| 2020| 2021|


ІНФОБЛОК
ТЦК-ІНФОРМ Телевізійний Центр Ковель ТЦК 1992-2010 ВІКОНДА Игрушки, Хозяйственные товары, Посуда, Канцтовары ВІКОНТ.Вікна та двері Продаж, ремонт, настройка компютеров FoxArt. Натяжні стелі Ковель. Точилка для ножів та ножиць AvtoROMA - обслуговування вантажних автомобілів Натяжні стелі Магазин «БудМаркет» Кондиціонери, вентиляція, опалення Ринви та комплектуючі Магазин Грунт на вимостку Перетяжка мебелі Ковель Магазин «МастерПол» Купити двері у Ковелі Шліфування, циклювання підлоги, паркету Віндор «БудХауз - будматеріали» Послуги спецтехніки Зоомагазин “ZOOCITY “ carp-drive.com БУДМАТЕРІАЛ ПРОДАЖ ДОСТАВКА Послуги навантажувачем Manitou Блоки Натяжна стеля VITEX - ВИСОКОЯКІСНА ФАРБА
Погода

counter