Будьте обережні з вогнем!

     З настанням сухої погоди в районі різко збільшується ймовірність виникнення пожеж на хлібних полях, в лісах, на торфовищах. Як правило, причинами великих пожеж, що нищать зелені насадження та охоплюють значні площі торфополів, стають необачність громадян при поводженні з вогнем, зумисне спалення сухої трави, незагашені багаття  в лісі та дитячі пустощі з вогнем. При спалюванні трави на присадибних ділянках, територіях та угіддях  виникає загроза перекидання вогню на природні зони, залізничні колії і навіть житлові будинки.
Так у 2010 році Незважаючи на комплекс проведених заходів щодо попередження пожеж, в області у лісових масивах виникло 25 пожеж, з яких 11 в державному лісовому фонді. Цими пожежами пошкоджено майже 11 га лісу також зареєстровано 3 пожежі торфу на площі 0,86 га та 68 пожеж в сільгоспугіддях (сухої трави) на площі  більше 88 га.
Трагічним прикладом надзвичайних ситуації від спалювання сухої рослинності є пожежі, що трапились у минулому році в Російській федерації. Так за офіційними даними Міністерства регіонального розвитку РФ лісовими пожежами були повністю або частково знищені 127 населених пунктів, зафіксована загибель 53 осіб, знищено понад 1200 будинків. Площа пожеж склала більше ніж 500 тисяч га.

Спалювання сухої трави та листя спричинює більшість пожеж на торфовищах, а іноді призводить до лісових пожеж.

Щільна димова завіса може утворювати смог і надовго зависати у повітрі, а відтак, погіршити видимість на дорогах, збільшення ризику виникнення дорожньо-транспортних пригод.
Вирушаючи на відпочинок до лісу, варто пам’ятати: до біди може призвести залишене без нагляду багаття, розведений на торфовищах чи у хвойних лісах вогонь. Обирайте для відпочинку спеціально відведені зони на лісових узбіччях. Саме там передбачені місця для розкладання багаття.
У випадку виявлення невеликих загорань посуші необхідно спробувати загасити їх підручними засобами, затоптати чи закидати піском.

СПАЛЮВАТИ СУХУ РОСЛИННІСТЬ ЗАБОРОНЕНО!

Відповідно до кодексу України про адміністративні правопорушення статті 77 і 77- 1 за спалювання рослинності наступає адміністративна відповідальність:

Стаття 77-1. Порушення вимог пожежної безпеки в лісах - тягне за собою накладення штрафу на громадян  від  одного  до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (17гр. – 51гр.) і на  посадових осіб - від трьох до  десяти  неоподатковуваних  мінімумів  доходів громадян. (51гр. – 170гр.)
Знищення  або  пошкодження  лісу    внаслідок    необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог  пожежної  безпеки  в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або  поширення  її на значній площі, - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від  трьох  до десяти  неоподатковуваних  мінімумів   доходів   громадян (51гр. – 170гр.) і   на посадових  осіб  -  від  семи  до   дванадцяти   неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. (119гр. – 340гр.)

Стаття 77-1. Самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків
Випалювання сухої  природної  рослинності або її залишків без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу,  а так само  невжиття  посадовими  особами,  які   одержали   дозвіл   на випалювання  сухої природної рослинності або її залишків,  заходів щодо своєчасного їх гасіння - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від  п'яти  до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (85 гр. – 170гр.)
і на посадових осіб - від п'ятдесяти  до  сімдесяти  неоподатковуваних  мінімумів доходів громадян.(850гр-1190гр.)
Ті самі   дії,   вчинені   в   межах  територій  та  об'єктів природно-заповідного фонду, - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від десяти  до двадцяти   неоподатковуваних   мінімумів  доходів  громадян (170 гр. – 340 гр.) і  на посадових осіб - від сімдесяти до ста неоподатковуваних  мінімумів доходів громадян. (1190гр. – 1700гр.)

Стаття 175. Порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки
Порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки, а також використання пожежної техніки та засобів пожежогасіння  не за призначенням - тягне за собою попередження або накладення штрафу на громадян від  0,5 до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян ( 8.5гр. – 119 гр) і на посадових осіб - від двох до десяти неоподатковуваних мінімумів (34гр – 170гр.)

    А у відповідності до статті 245  Кримінального кодексу України - Знищення або пошкодження об'єктів рослинного світу
    1. Знищення  або   пошкодження   лісових   масивів,   зелених насаджень  навколо  населених пунктів,  вздовж залізниць,  а також стерні,  сухих дикоростучих трав,  рослинності або її залишків  на землях   сільськогосподарського   призначення   вогнем   чи  іншим
загально небезпечним способом - караються штрафом від трьохсот до п'ятисот  неоподатковуваних мінімумів  доходів  громадян або обмеженням волі на строк від двох до п'яти років, або позбавленням волі на той самий строк.
2. Ті самі дії,  якщо вони спричинили загибель людей,  масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки, - караються позбавленням  волі  на  строк  від  п'яти до десяти років.

Якщо Ви помітили пожежу у лісі чи на торфовищі

НЕГАЙНО телефонуйте «101»!
 


21-03-2011
Повернутися назад


Архів новин: 1992-2010 | 2010-2012 | 2013 | 2014 | 2015| 2016| 2017| 2018| 2019| 2020|

ІНФОБЛОК
ТЦК-ІНФОРМ Телевізійний Центр Ковель ТЦК 1992-2010 Корм та інші товари для тварин  ремонт двигунів та ходової  Натяжні стелі  ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ Покрівельні матеріали Ковель Купити металопластикові вікна Гаражні ворота Викачування каналізацій, туалетів Штори Послуги екскаватором САТ, KOMATSU Бетон всіх марок з доставкою Компанія «Ваша безпека» Натяжні потолки. Ковель  ремонт котлів та колонок VIKNAROFF Ортопедичні матраци Ринви Монтаж демонтаж покрівлі Style Dekor Перетяжка меблів Продаж насосної техніки Компанія «Ваша безпека»
Погода

counter