УВАГА! ПОЖЕЖОНЕБЕЗПЕЧНИЙ ПЕРІОД!

    Ковельське районне управління У МНС у Волинській області застерігає громадян: не допустіть пожеж у лісах та на торфовищах!

Суха спекотна погода, що встановилася на Волині, є потужним каталізатором для виникнення загорань в екосистемах. Фатальною може стати будь-яка іскра – як свідчить статистика, основною причиною пожеж на торфяних угіддях та в лісах є необережне поводження з вогнем громадян. Такі пожежі завдають значних збитків, страждає екологія, адже задимлюються великі території, а в разі ускладнення ситуації і стрімкого розвитку у зоні лиха можуть опинитись і люди, які проживають в населених пунктах, що межують з лісосмугами і торфовищами.
Ліквідація пожеж на торфовищах – процес складний і тривалий: тління та горіння торфяних покладів зазвичай відбувається на значній глибині і навіть при невисокому вмісті кисню в повітрі. У результаті таких пожеж утворюються порожнини (прогари) завглибшки 2-3 метри. У такі розжарені ями можуть провалитися люди і навіть техніка.
Ліквідація пожеж на торфовищах здійснюється по усьому периметру горіння. Ділянки, де вирує вогонь, оборюються, щоб запобігти його подальшому поширенню. Приборкання таких пожеж вимагає величезної кількості води та значних людських ресурсів. Небезпечним у протипожежному плані є навіть загашене торфовище, що на значній глибині може тліти тижнями. Спека вкупі з людською халатністю здатна «оживити» цей тліючий прошарок.
Не менш небезпечними є пожежі у лісових насадженнях. Розрізняють два основних види таких пожеж: низові та верхові. При низових пожежах горить сухий трав’яний покрив, лісова підстилка, а при верховій – ще й крони дерев.
Рятувальники МНС звертаються до всіх мешканців та гостей області: не допустіть пожеж на торфовищах та у лісах! Будьте уважні і обережні у поводженні з вогнем. Пам’ятайте: категорично заборонено розкладати багаття у лісах, на території полів, окрім як у спеціально відведених місцях. А в спекотну погоду вогнища не варто розпалювати навіть у зонах відпочинку. За жодних обставин не залишайте тліючі багаття – їх необхідно залити водою. Водіям варто пам’ятати, що до пожежі може призвести навіть необережно кинутий на узбіччя недопалок із вікна автомобіля.
Якщо ви помітили пожежу у лісі чи на торфополі, негайно телефонуйте «101», повідомляйте місцеві органи самоврядування!

Відділ державного пожежного нагляду Ковельського РУ У МНС 

 


06-06-2011
Повернутися назад


Архів: 1992-2010 | 2010-2012 | 2013 | 2014 | 2015| 2016| 2017| 2018| 2019| 2020| 2021| 2022|


ІНФОБЛОК
ТЦК-ІНФОРМ Телевізійний Центр Ковель ТЦК 1992-2010 Буріння свердловин на воду Мережа ВІКОНДА Игрушки, Хозяйственные товары, Посуда, Канцтовары Перетяжка «СантехБУД» FoxArt. Натяжні стелі Ковель. AvtoROMA - обслуговування вантажних автомобілів Натяжні стелі Магазин «БудМаркет» Кондиціонери, вентиляція, опалення Ринви та комплектуючі Магазин Грунт на вимостку Доставка зоотоварів Магазин «МастерПол» Віндор «БудХауз - будматеріали» Послуги спецтехніки Зоомагазин “ZOOCITY “ БУДМАТЕРІАЛ ПРОДАЖ ДОСТАВКА Шліфування, циклювання підлоги, паркету Натяжна стеля Ковані вироби ВІКОНДА каталог меблів LOFT Служба за контрактом
Погода

counter