top
Новини
Ковель
Корисне
Бізнес
Інформація
Авто новини
Нерухомість
Карта


Колискові

У Ковелі пропонують закласти дендропарк

    Ковельчанин Андрій Лаврись багато років вирощує та розмножує декоративні рослини. Він є членом Міжнародного товариства дослідників магнолій, і саме йому належить ідея закласти у Ковелі дендрологічний парк. Таку пропозицію ковельчани вже активно обговорили у соцмережах та на громадських слуханнях. Прихильники дендропарку переконані: такий об'єкт зможе стати справжньою візитівкою Ковеля і щороку приваблюватиме туристів у місто над Турією, - повідомляє Телевізійний Центр Ковель.
  Достатньо один раз побачити цвітіння магнолії, аби вона назавжди полонила вашу уяву. Так стверджує Андрій Лаврись — інженер-математик за професією, а нині — ботанік-практик, який займається вирощуванням магнолій.
  “Це — один із гібридів так званих ручного запилення. Унікальна рослина, мабуть, не тільки для України, а й для світу. Запилення було виконане професором університету штату Вісконсин Денісом Ледвіном, який, на жаль вже помер, але він встиг наробити власними руками немало таких зелених скарбів...”, - розповідає Андрій.
  Навички програміста знадобились Андрію для контактів з однодумцями по всьому світу. На сьогодні ковельчанин - один з трьох українців членів “Міжнародного товариства дослідників магнолій”. Також є учасником Британської групи, яка займається вивченням магнолій при Королівськогому аграрному товаристві. Через його руки проходять сотні унікальних та екзотичних рослин.
  “Це китайський сорт магнолій, відомий для західного світу як “жовта ріка”. Це відносно новий сорт для Європи — він потрапив до нас приблизно 25 років тому і вже встиг стати популярним... Цвістиме дерево до 1,5 місяця. І перші квітки в нього будуть жовтого кольору. А в останні дні цвітіння вони вже будуть чисто білими... Як на мене — чудове дерево для озеленення вулиць...”, - говорить член Міжнародного товариства дослідників магнолій Андрій Лаврись.
  А віднедавна у Андрія виникла нова ідея — створити дендропарк у своєму рідному місті.
  “Найбільша в Україні колекція магнолій знаходиться в Києві, в ботанічному саду імені академіка Фоміна. Куратор цієї колекції — майже наш земляк, родом з Рівненської області, чудово мене знає... І, звичайно, постійно мене не полишала думка, щоб не тільки передавати щось на Київ, а й залишати для Ковеля. Щоб висаджувати саджанці тут, і ними могли любуватися ковельчани...”, - каже Андрій Лаврись.
  Така ідея уже знайшла відгук у соцмережах. А небайдужі до неї ковельчани навіть організували громадські слухання на тему майбутнього дендрологічного парку в місті над Турією.
  “Дуже важливо, щоб його почула громада і допомогла. І ще важливо, щоб цей проект не розтягнувся на роки, а втілювався якомога швидше. Щоб наше місто ставало красивим, європейським...”, - говорить учасниця громадських слухань Галина Голубович.
  “Радує, що є такі небайдужі люди. Моє ставлення до такої ідеї — позитивне. Я бачу майбутнє цього парку. Можливо я є мрійником, але я бачу такий парк у своєму місті. Для цього треба працювати і шукати можливості...”, - ділиться громадський активіст Анна Коршунова.
  Чи перетвориться мрія на реальність — покаже час. Прихильники ж ідеї дендропарку переконані: такий об'єкт зможе стати справжньою візитівкою Ковеля і привабить туристів.
-

14-04-2016
Повернутися назад


 
Архів новин: 1992-2010 | 2010-2012 | 2013 | 2014 | 2015| 2016| 2017| 2018|

 

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер: 
ТЦК-ІНФОРМ
 
Телевізійний Центр Ковель
 
ТЦК 1992-2010
Галерея
Розклад руху автобусів
 
top
© 2009 — 2019 | ТЦК
Телевізійний Центр Ковель
Адреса: м.Ковель, вул. Незалежності, 73
Тел.(03352) 3-28-91
Електронна адреса: tck@kovel.tv
При використанні матеріалу гіперпосилання на сайт Ковель обов'язкове!
top