top
Новини
Ковель
Фінанси
Корисне
Інформація
Відео
Карта

Що таке теплоакумулятор

  Сьогодні все ще залишаються будинки не забезпечені газовим опаленням. Багато з них оснащені твердопаливними або електричними системами обігріву. Головні мінуси обох полягають в швидкому охолодженні та нездатності зберігати зайве тепло. Для зміни ситуації був розроблений накопичувач тепла або тепловий акумулятор.
 
  Він представляє собою ізольований резервуар об'ємом 1000 літрів і більше, який стрімко завойовує зростаючу популярність в якості важливого елемента опалювальних систем. Цей простий пристрій накопичує та зберігає тепло, отримане від твердопаливного або електричного котла, а потім повертає його в міру потреби.
 
З чого складається?
 
Теплоакумулятор представляє собою циліндричну ємність з нержавіючої сталі. Він нагадує бойлер, оснащений зовнішнім утеплювачем, покритим шаром пластика або металу, що забезпечує практично нульову втрату тепла. Усередині міститься рідина (антифриз), кілька нагрівальних елементів для її розігріву та теплообмінник у вигляді змійовика.
 
Важливість розшарування
 
Однією з ознак ефективної роботи теплоакумулятора є температурне розшарування води. Для його забезпечення висота ємності повинна в 3-5 разів перевищувати власний діаметр. Гаряча вода відділяється змішаним шаром від холодної та піднімається у верхню частину резервуара. Чим менше змішання, тим набагато швидше досягається максимальна робоча температура у верхній частині бака та забезпечується доступ до гарячої води.
 
Функціонування
 
Головне завдання акумулятора полягає в накопиченні надлишків тепла, вироблених опалювальною системою для подальшого повернення в момент, коли джерело не працює. Тому найбільш ефективно теплоакумулятори взаємодіють з тепловими джерелами періодичного функціонування, такими як твердопаливні та електричні котли, а також сонячні колектори.
 
Нестабільні твердопаливні системи дозволяють досить швидко спалювати деревину та отримувати гарячої води набагато більше, ніж потрібно для обігріву. Наявність теплоакумулятора дає можливість запускати твердопаливний котел один раз на 2-3 доби і в перервах між розпалюваннями використовувати накопичену гарячу воду.
 
Взаємодія теплоакумулятора з електрокотлами найбільш доцільна та вигідна при наявності двотарифного лічильника. Вночі, коли розцінки найнижчі рідина в накопичувальному резервуарі нагрівається до максимальних робочих температур, а вдень використовується для обігріву приміщень.
 
Сонячні колектори працюють тільки вдень. Це обумовлює ефективність використання теплоакумулятора, який дозволяє накопичену ним енергію використовувати вночі. 
 
Ці прості пристрої, які широко представлені на ресурсі bakilux.com.ua, також можуть служити ланкою, що одночасно об'єднує декілька теплових джерел. Така комбінація дозволяє досягти максимальної вигоди та ефективності, оскільки кожне джерело буде задіяно в певний час доби.
 

-
-

23-04-2018
Повернутися назад


 
Архів новин: 1992-2010 | 2010-2012 | 2013 | 2014 | 2015| 2016| 2017| 2018|

 

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

 
ТЦК-ІНФОРМ
 
Телевізійний Центр Ковель
 
ТЦК 1992-2010
Галерея
Розклад руху автобусів
 
top
© 2009 — 2019 | ТЦК
Телевізійний Центр Ковель
Адреса: м.Ковель, вул. Незалежності, 73
Тел.(03352) 3-28-91
Електронна адреса: tck@kovel.tv
При використанні матеріалу гіперпосилання на сайт Ковель обов'язкове!
top