top

Новини
Ковель
Фінанси
Корисне
Інформація
Відео
Карта
 
ТЦК-ІНФОРМ
 
Телевізійний Центр Ковель
 
ТЦК 1992-2010
 
Розклад руху автобусів
 

Вчені виявили на Місяці величезні запаси води

   Дослідники з Інституту космічних наук в американському Боулдері з'ясували, що вода поширена по всій поверхні Місяця.
 
Вода присутня на поверхні супутника і вдень, і вночі, хоча це не означає, що її легко добути, - пише "Новое время" із посиланням на Science Alert.
 
Справа в тому, що, судячи з усього, вода існує на Місяці не в звичному нам вигляді, а головним чином як ОН, тобто як гідроксильна група. Оскільки гідроксил не здатний довго залишатися у вільній формі і є високоактивним, він, швидше за все, міститься в місячних мінералах.
 
Інформацію про наявність води на поверхні Місяця вчені отримали за допомогою інструментів, встановлених на орбітальних апаратах Chandrayaan-1 і Lunar Reconnaissance Orbiter. Нові результати входять в протиріччя з результатами інших досліджень, згідно з якими вода концентрується в приполярних широтах Місяця, а інтенсивність сигналу, яке зазначає на присутність води, змінюється протягом однієї місячної доби.
 
Є гіпотеза, що молекули води можуть повільно вивільнятися з мінералів, в яких вони замкнені з моменту утворення супутника.
 
Оскільки все більше агентств та компаній досліджують можливість повернення на Місяць і створення місячної бази, ця вода може потенційно використовуватися в якості пиття або навіть перетворюватися на ракетне паливо, якщо її розділити на водень і кисень.
 
Однак, нові дані здатні не тільки розширити наші знання про Місяць і допомогти при колонізації супутника. Нове дослідження також може дозволити вченим краще зрозуміти, як вода може існувати на інших кам'янистих космічних тілах.
 
Раніше НВ повідомляло, що дрібні ями в великому кратері на Північному полюсі Місяця можуть бути свого роду вікнами, які ведуть до підземної мережі лавових трубок, заповнених льодом. Такий висновок дослідники зробили на основі знімків з зонда NASA Lunar Reconnaissance Orbiter. Отвори виглядають як поглиблення розміром від 15 до 30 метрів. На думку вчених, в цих утвореннях може бути присутня вода.


---


03-03-2018
Повернутися назад
 
Архів новин: 1992-2010 | 2010-2012 | 2013 | 2014 | 2015| 2016| 2017|


 

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Галерея
 
Колискові
 
ТВ Онлайн
top
© 2009 — 2018 | ТЦК
Телевізійний Центр Ковель
Адреса: м.Ковель, вул. Незалежності, 73
Тел.(03352) 3-28-91
Електронна адреса: tck@kovel.tv
При використанні матеріалу гіперпосилання на сайт Ковель обов'язкове!
top