top

Новини
Ковель
Фінанси
Корисне
Інформація
Відео
Карта
 
Розклад руху автобусів
 
Новини України
 
 
ТЦК-ІНФОРМ
 
Телевізійний Центр Ковель
 
ТЦК 1992-2010

Вчені записали інформацію на один атом

   Компанія IBM оголосила, що їй успішно вдалося зберегти дані на одному атомі. На думку вчених - це досягнення, яке потенційно зможе змінити спосіб роботи пристроїв зберігання даних в майбутньому, - повідомляє "Zahid.net".

Як зазначається, команда дослідників IBM зуміла помістити дані на один атом гольмію, який група вибрала через його потужне магнітне поле, що створює «багато непарних електронів». Електрони гольмію і їх близькість до його ядра дають кожному атому більше стабільності, ніж зазвичай, і дозволяють використовувати його для зберігання одного біта даних. Одним бітом виступала орієнтація магнітного поля атома гольмію.

Науковці використали два методи для читання даних, і обидва вони змогли прочитати одиничні біти даних від кожного окремого атома, а також «переписати» їх. Однак, для досягнення такого результату знадобилися абсолютний вакуум, відсутність вібрації та наднизька температура.

Цей спосіб запису даних теоретично дозволить підвищити щільність даних у тисячі разів: наприклад, записати всі 35 мільйонів пісень з бібліотеки iTunes на пристрій розміром з кредитну карту.

Відзначимо, що гольмій - це хімічний елемент з атомним номером 67, проста речовина якого є рідкісноземельним металом. Гольмій належить до лантаноїдів. Його температура плавлення 1460 °C. Він легко піддається механічній обробці, хімічно активний, а при високих температурах взаємодіє з киснем, галогенами та окислюється на повітрі. Гольмій часто використовується в люмінофорах.

14-03-2017
Повернутися назад


 
Архів новин: 1992-2010 | 2010-2012 | 2013 | 2014 | 2015| 2016| 2017|

 

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Галерея
 
Колискові
 
ТВ Онлайн
top
© 2009 — 2018 | ТЦК
Телевізійний Центр Ковель
Адреса: м.Ковель, вул. Незалежності, 73
Тел.(03352) 3-28-91
Електронна адреса: tck@kovel.tv
При використанні матеріалу гіперпосилання на сайт Ковель обов'язкове!
top