У Ковельському районі виявили сказ

 У Ковельському районі виявлено сказ собаки. За даними Держпродспоживслужби, у минулому році на території Волині лабораторно підтверджено 20 випадків сказу серед тварин, з яких 75% становили домашні тварини.

 Найбільше хворих тварин реєструвалось у Ківерцівському і Рожищанському районах (по 4 випадки). 
 У Волинському обласному лабораторному центрі МОЗ України нагадують, що незадовільне утримання домашніх тварин та відсутність їх щеплень, створює небезпеку для людей. На Волині, після 30-ти річної перерви, у 2014 році від сказу померла чотирирічна дитина. 
 Сказ характеризується абсолютною летальністю: щорічно у світі гине від сказу понад 55 тисяч людей. Характерно, що вірус сказу у слині хворої тварини зберігається 1 добу, в замороженому стані — до 75 днів. Вірус  чутливий до дії ультрафіолетових і прямих сонячних променів та гине при звичайних режимах пастеризації, кип’ятінні, дії мильного розчину, 70% спирту та  5% спиртового розчину йоду.
Епідеміологи наголошують — людина заражається на сказ під час укусу (чи ослюненні шкіри) хворою твариною. Термін інкубаційного періоду та ймовірність летального кінця залежить від місця укусу і  складає: від 90%  (при укусах в обличчя), до 65% (кисті рук) та до 25%  (у нижні кінцівки). В середньому, інкубаційний період  становить від 2 тижнів до 3 місяців, іноді  -до 1 року і більше.
 Враховуючи ситуацію в Україні та області, епідеміологи лабораторного центру радять при укусах, подряпинах будь-якими тваринами (чи ослюненні шкіри) — терміново звернутись до лікувальної установи для надання першої медичної допомоги. А у разі потреби, отримати курс лікувально-профілактичної імунізації проти сказу.
 
17-01-2020
Повернутися назад

Архів новин: 1992-2010 | 2010-2012 | 2013 | 2014 | 2015| 2016| 2017| 2018| 2019|counter
ІНФОБЛОК
ТЦК-ІНФОРМ Телевізійний Центр Ковель ТЦК 1992-2010 News of Ukraine Магазин «МастерПол» Купити двері у Ковелі Магазин Шліфування, циклювання підлоги, паркету Віндор «БудХауз - будматеріали» Житловий комплекс автоматичні системи поливу Домашній майстер Зоомагазин “ZOOCITY “ БУДМАТЕРІАЛ ПРОДАЖ ДОСТАВКА Електромонтажні роботи Послуги навантажувачем Manitou Блоки Натяжна стеля Ковані «Інтернет магазин рибалки» Автозапчастини для іномарок з Польщі Продаж профнастилу, металочерепиці Адвокат

.