top
Новини
Ковель
Корисне
Бізнес
Інформація
Карта


Колискові
Галерея
 

Як у Ковелі відзначили День Державного Прапора. Фото

 З нагоди Дня Державного Прапора України ковельчани традиційно зібрались на бульварі Лесі Українки, де вперше у серпні 1990 року в місті замайорів синьо-жовтий стяг. Тоді патріоти України засвідчили свою національну позицію, зробивши це одними з перших на Волині.
 
 Це місце є знаковим для Ковеля ще і тому, що у 2015 році тут встановлено пам’ятник борцям за волю України. Сьогодні біля нього синьо-жовте знамено розгорнули вихованці зразкового аматорського ансамблю народного танцю «Дзвіночок» народного дому «Просвіта». 
 До присутніх доєднались і велосипедисти, які здійснили патріотичний пробіг з національною символікою вулицями міста.
 
 Ведучі заходу Наталія Гончар та Аліна Кубська, звертаючись до присутніх, наголосили:
«Синьо-жовтий стяг - це наша незалежність, наш дух, честь і наша слава. Він об’єднує всі регіони в єдину соборну Україну, у великий український народ. Найбільшу народну повагу і шану у наш час він здобув під час Революції Гідності та антитерористичної операції. Нині він – більше ніж символ. Він ознака загальнонаціональної єдності, нашого європейського майбутнього”.
 
Прийшовши із віків, синьо-жовтий прапор освячує тисячолітній шлях нашої держави і нації. Він був з українським народом у всі вирішальні історичні моменти. Під національним знаменом ми йшли до проголошення самостійної Української держави, а сьогодні розбудовуємо демократичне суспільство. Під цим прапором український народ на весь світ засвідчив своє прагнення до свободи, незалежності та гідного життя».

 Молитву за Україну відслужив протоієрей Станіслав Беспалов з духовенством Ковельського міського благочиння ПЦУ.
 Солісти студії естрадного співу «Зорепад» Роман Морозов та Вікторія Фестова урочисто і душевно виконали пісню «Державний Прапор України».
 На завершення до підніжжя пам’ятника борцям за волю України учасники зібрання поклали квіти.
 
 Довідково:
В новітній час вперше в Україні був піднятий національний жовто-блакитний прапор України 23 серпня 1990 року перед будівлею Київської міськради на Хрещатику. Дозволив це зробити офіційний документ: постанова Президії Київської міської Ради народних депутатів. Це був сміливий і навіть відчайдушний крок. Адже майже на рік постанова випередила проголошення незалежності нашої країни. Святковим цей день став з 2004 року після підписання Президентом відповідного Указу.
У Ковелі синьо-жовтий стяг вперше було встановлено 19 серпня 1990 року на бульварі Лесі Українки.
Над приміщенням міської ради Державний Прапор замайорів 25 серпня 1991 року, а відповідне рішення міської ради було прийняте 28 серпня 1991 року. 
 Джерело: сайт Ковельради

-

23-08-2019
Повернутися назад

Архів новин: 1992-2010 | 2010-2012 | 2013 | 2014 | 2015| 2016| 2017| 2018| 2019| 
 

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер: 
ТЦК-ІНФОРМ
 
Телевізійний Центр Ковель
 
ТЦК 1992-2010
Розклад руху автобусів
 
top
© 2009 — 2020 | ТЦК
Телевізійний Центр Ковель
Адреса: м.Ковель, вул. Незалежності, 73
Тел.(03352) 3-28-91
Електронна адреса: tck@kovel.tv
При використанні матеріалу гіперпосилання на сайт Ковель обов'язкове!
top