top
Новини
Ковель
Корисне
Бізнес
Інформація
Карта


Колискові
Галерея
 

Громадськість Ковеля відхилила архітектурне бачення нового центрального парку. Фото

  Учора в сесійній залі Ковеля відбулися громадські слухання щодо розгляду містобудівної документації реконструкції парку культури і відпочинку імені Лесі Українки, куди прийшло чимало небайдужих ковельчан, депутати. Вела зібрання відповідальна за організацію розгляду пропозицій – секретар міськради Віра Федосюк. 


 
   Нагадаємо, що на лютневій цьогорічній сесії міські народні обранці дали дозвіл на розроблення містобудівної документації стосовно реконструкції центрального парку, на підставі чого відділ містобудування та архітектури виконкому замовив у приватного підприємства «Ковелькомунпроект» документацію. 22 серпня проєкт містобудівної документації реконструкції парку культури і відпочинку ім. Лесі Українки, бульвару Лесі Українки, площі зі сторони парку та вулиці Незалежності був поданий на офіційному сайті Ковельської міської ради, де зазначено, що детальний план розробили на площу 6,5972 га, але проєктом передбачається реконструкція 4,8462 га. А вчора молодий архітектор проєктного підприємства Марта Добровольська представила свою роботу на громадських слуханнях. 


 
   Ще з самого початку стало зрозуміло, що розгляд даного проєкту буде доволі непростим, емоційним і  напруженим. Адже присутні поспішали отримати вичерпні відповіді у автора роботи ще до того, як головуюча розпочала громадські слухання. А таких питань було чимало, тому, мабуть, не випадково Марта Анатоліївна у своєму вступному слові відразу ж зауважила, що виникнуть запитання стосовно демонтажу будівлі історичного музею та перенесення експозицій у будівлю колишнього РАЦСу по вулиці Степана Бандери, яка є пам’яткою архітектури місцевого значення. 


 
  Втім, найперше запитали про загальну вартість даного проєкту. 
  «Будь-яке ПДП коштує гроші. Скільки це буде коштувати місту. Це однозначно має бути проєктно-кошторисна документація. Апріорі, погоджуватися на якийсь проєкт, якщо він буде коштувати 100 мільйонів гривень і 20 років будемо витрачати міських бюджет на нього…», - намагався прояснити ситуацію депутат міської ради, член постійної комісії з питань бюджету Ігор Пініс. 
 Не отримавши відповіді, він адресував своє запитання головному архітектору міста Людмилі Мурай. Однак і вона не стала називати конкретної цифри, лише зазначила, що на стадії розробки детального плану території не виготовляється кошторисна вартість проєкту.   «Детальний план – це загальна концепція розвитку цієї території. Тоді територія парку буде розбита на конкретно окремі об’єкти і буде локально виготовлятися кошторисна документація. Ми розуміємо, що це дороговартісний проєкт, великий і тому пропонується вирішувати його поетапно», - роз’яснила Людмила Мурай. 
  За словами доповідача, суттєво не буде змінюватися площа зелених насаджень. Відповідні служби обстежать існуючі дерева і кущі. Ті, що не підлягатимуть лікуванню, знесуть, інші – лікуватимуть. Втім, на проєктному плані чітко видно місця, облаштовані бруківкою. Про це та багато іншого говорив працівник ЦНАПу, який свого часу трудився в архітектурному відділі і був депутатом, Сергій Панасюк. «Не можна безвідповідально ставитись до питань надання дозволів на якусь там проєктну діяльність. Просто неможна, бо за це йдуть витрати з бюджету. Люди зробили роботу, їм треба заплатити гроші, а результат «зеро». Тому маємо, те що маємо. Гроші на вітер – як завжди. А сума – немаленька», - підтримав попередніх виступаючих, які безрезультатно все намагалися дізнатися кошторисну вартість проєкту, Сергій Панасюк.    
 Свої численні пропозиції у письмовій формі подала міський депутат Галина Стасюк. Зокрема, Галина Миколаївна відразу ж зауважила, що реконструкція парку – не на часі, і що реалізація викладеного в проєкті буде злочином проти громади міста. Г. Стасюк не бачить жодної потреби переносити пам’ятник Лесі Українки, як того передбачив проєктант, недоцільним та злочинним вважає демонтаж єдиного в місті фонтану, облаштування в парковій зоні автостоянок, пропонує виділити кошти на ремонт 100-літнього історичного музею і лишити його на місці, а приміщення колишнього РАЦСу передати для потреб художньої школи, яка давно потребує свого розширення. 


 
  Максимально зберегти вже існуючі об’єкти містобудування вимагав і працівник МТМО, свого часу депутат Ковельської міськради Сергій Товкач. А ще він нагадав організаторам громадських слухань про відносно правовий статус даного зібрання і його подальше рішення.  
 
  «Забезпечити прийняття статуту територіальної громади, тому що згідно статті 13 Закону України «Про місцеве самоврядування» громадські слухання здійснюються в порядку визначеному статутом громади. На даний час у нас такого статуту немає. Відповідно всі оці наші прекрасні збори мають дуже такий відносно правовий статус. Існує Постанова Кабміну, яка регулює питання громадських слухань в містобудівній діяльності, але ця Постанова як акт, вона нижча за Закон, який чітко вказав, яким документом і в якому порядку мають врегульовуватися громадські слухання», -  надав правову консультацію Сергій Товкач. 

 
 
 Зрештою після довготривалих, емоційних обговорень із зареєстрованих 50 учасників зібрання, 24 проголосували за те, щоб відхилити запропонований проєкт і доручити головному архітектору міста розробити його з внесеними пропозиціями. А потім усе це знову представити на громадських слуханнях. Решта ж присутніх «утрималися» або були «проти».    

-

11-09-2019
Повернутися назад


 


Архів новин: 1992-2010 | 2010-2012 | 2013 | 2014 | 2015| 2016| 2017| 2018|

 

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер: 
ТЦК-ІНФОРМ
 
Телевізійний Центр Ковель
 
ТЦК 1992-2010
Розклад руху автобусів
 
top
© 2009 — 2019 | ТЦК
Телевізійний Центр Ковель
Адреса: м.Ковель, вул. Незалежності, 73
Тел.(03352) 3-28-91
Електронна адреса: tck@kovel.tv
При використанні матеріалу гіперпосилання на сайт Ковель обов'язкове!
top