top
Новини
Ковель
Корисне
Бізнес
Інформація
Карта


Колискові
Галерея
 

У Ковелі мешканці трьох багатоквартирних житлових будинки побоюються, що можуть залишитися без каналізації. Фото

  Мова йде за три будинки, що розташовані в Ковелі по вулиці Луцька, поряд із нафтобазою, яка нині має пряме відношення до групи компаній «Континіум». До речі, народний депутат України Степан Івахів – один із засновників фірми.
   У свій час житлові будинки звела нафтобаза для своїх працівників. Тоді ж було погоджено каналізаційну мережу протягнути аж на територію підприємства, щоб нею могли користуватися як мешканці будинків, так і сама нафтобаза. Поставили там КНС і взяли в оренду міську землю для розташування полів фільтрації. 
   Однак роки минали, відбулися зміни й на «Ковельнафтопродукті» і тепер його керівництво заявляє, що вся ця мережа перебуває в аварійному стані, а ремонтувати її, утримувати підприємству не вигідно. За словами місцевих жителів, вони вже три роки ні копійки не платять нафтобазі за користування послугами з водовідведення, однак їх і дотепер отримують. До речі, з 2005 року питну воду людям постачає Ковельський залізничний водоканал, опалення в них - газове, а самі будинки без інженерних мереж передані на баланс РЖКП №1. 

    Люди стривожені останньою заявою директора ВАТ «Ковельнафтопродукт» Адама Сидорука, який заявив, що підприємство може найближчим часом від’єднати три житлові будинки від каналізації. Зі своїми проблемами обурені мешканці в черговий раз прийшли до представників міської влади, щоб зрештою вирішити це питання. Сюди ж навідався і директор підприємства, хоча, за його словами, він ще три роки тому повідомляв мерію про проблему, що насувається на ковельчан. 
Сьогодні в залі засідань відбулася нарада, куди прийшли всі керівники комунальних підприємств, які можуть вплинути на вирішення питання, також фахівець залізничного водоканалу, з проектної організації. Засідання провів міський голова Олег Кіндер.    
«Діло в тому, що я не маю можливості відкачувати нечистоти, не переробляти, нічого не можу», - заявив на зустрічі Адам Сидорук. 
«Ці будинки були нафтобази і коли приймали на баланс жеки, вам потрібно було думати на перспективу, а чим воно може закінчитися», - поправив представника нафтобази міський голова.
«Я тоді не працював», - сердито відповів пан Сидорук. 
«Ви були колись балансоутримувачем, і була велика помилка, коли передавались будинки, що вам не поставили умови, а яким шляхом передача будинків може йти без окремих секцій, інженерних мереж.  Тоді просто ви на халяву їх передали. А які витрати понесли – ніякі. Тому сьогодні говорити, що нафтобаза буде чи не буде працювати. КНС зобов’язана працювати», - не стримувався у висловах Олег Кіндер.
«Тільки труба лопне, я мушу все зупинити», - ніби поставив перед фактом мерію Адам Сидорук. 
«Повірте мені , тільки зупините, будете в прокуратурі зразу на другий день, тому що ви не маєте права», - пригрозив очільник міста.
«Я вже три роки звертаюся до вас і давайте вирішимо питання на основі чого і як я буду качати», - трішки заспокоївшись промовив директор «Ковельнафтопродукту».
В ході подальшої розмова з’ясувалося, що підприємство не може представити жодних документів щодо інженерних мереж на будинки, адже ними не володіє, що труби, по яких течуть каналізаційні стоки, вже давно відпрацювати свій термін придатності і в будь-який момент можуть вийти з ладу, а лагодити їх буде нікому. Отож міський голова погодився, що прокладати окрему каналізаційну мережу місту наразі не під силу фінансово, тому запропонував, як варіант, через договір сервітут взяти в оренду і КНС, і мережі, щоб люди мали робочу каналізацію.  Більше того, він виявив бажання особисто поговорити зі Степаном Івахівим. А до цього часу мерія має підготувати проект кошторису щодо втілення даної пропозиції в життя.
Також цього дня було з’ясовано, що і водоканал не володіє всім необхідним комплектом документів щодо мережі водопостачання. Комунальне підприємство лише постачає людям воду, а отже у випадку поломки магістралі, в мешканців будинків можуть виникнути чималі труднощі. Окрім цього, стало зрозуміло, що й частина мережі труб водопостачання, і повітряної лінії електропередач, нічийні. Одним словом, не даремно мешканці житлових будинків, що по вулиці Луцька,23, 25 та 29, забили на сполох і хочуть якомога швидше навести лад у документації на постачання їм комунальних послуг.          
 
-

15-03-2018
Повернутися назад

Архів новин: 1992-2010 | 2010-2012 | 2013 | 2014 | 2015| 2016| 2017| 2018| 2019| 


 

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер: 
ТЦК-ІНФОРМ
 
Телевізійний Центр Ковель
 
ТЦК 1992-2010
Розклад руху автобусів
 
top
© 2009 — 2020 | ТЦК
Телевізійний Центр Ковель
Адреса: м.Ковель, вул. Незалежності, 73
Тел.(03352) 3-28-91
Електронна адреса: tck@kovel.tv
При використанні матеріалу гіперпосилання на сайт Ковель обов'язкове!
top