top

Новини
Ковель
Фінанси
Корисне
Інформація
Відео
Карта
 
ТЦК-ІНФОРМ
 
Телевізійний Центр Ковель
 
ТЦК 1992-2010
 
Розклад руху автобусів
 

Нововведення у Кримінальному кодексі: як працюватиме бюро судово-медичної експертизи


 З 15 березня 2018 року набувають чинності правки до Кримінального кодексу України, згідно з якими українці не зможуть вільно поховати родичів. Слідчому заборонять призначати експертизу, натомість зобов'яжуть звертатися за дозволом до суду. Рішення чекатимуть не менше 72 годин. Відтак виникнуть серйозні проблеми з швидкістю поховання, - йдеться у дописі на Facebook Ковельського МТМО.
   Якщо розтини тіл померлих проводитимуть лише після рішення суду, луцькі морги не прийматимуть покійників. Про це у коментарі «Волинь24»  розповів заступник начальника з експертної роботи Волинського обласного бюро судово-медичної експертизи Андрій Савченко.
   Медик каже, що у морзі не знають, як діяти після 15 березня, бо ніяких роз'яснень та пояснювальних листів судово-медичні експерти не отримали.
  – Головний експерт України звертався з цим питанням і до Міністерства охорони здоров’я, і до комітету Верховної ради, і до Кабінету міністрів, і до Міністерства юстиції, – коментує експерт. – Всі дали проміжні, неконкретні відповіді, мовляв це питання з’ясовуватимуть.
   Він додає, що є нормативні документи, які передбачають порядок реєстрації смерті. У них зокрема йдеться про те, що після доставки трупа у морг, розтин мусять провести не пізніше доби.
   – Якщо ми чекатимемо постанови по п’ять днів – то будемо порушувати нормативні документи, – каже Андрій Савченко. – Якщо ж розтин тіла дійсно мусить бути тільки за постановою слідчого судді – ми просто не будемо приймати трупи до моргів.
   Медик зазначає, що у моргах України в цілому немає умов для тривалого зберігання тіл.
   – Холодильні «камери», які є в декількох установах області, не можуть забезпечити п’ятиденне зберігання тіла, – застерігає судмедексперт. – Крім того електрики вони з’їдять стільки, що жоден бюджет області не зможе виділити стільки грошей на їх утримання. Ми спішимо до Європи, приймаємо закони, які суперечать іншим нормативним актам і просто не можуть бути реалізовані в межах України.
    P.S. До складу Волинського обласного бюро судово-медичної експертизи на правах структурного підрозділу входить також і Ковельське міжрайонне відділення. Вочевидь, позиція обласного керівництва судово-медичної експертизи безпосередньо відобразиться й на діяльності їх ковельських підлеглих? 

---


13-03-2018
Повернутися назад
 
Архів новин: 1992-2010 | 2010-2012 | 2013 | 2014 | 2015| 2016| 2017| 2018|

 

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Галерея
 
Колискові
 
ТВ Онлайн
top
© 2009 — 2019 | ТЦК
Телевізійний Центр Ковель
Адреса: м.Ковель, вул. Незалежності, 73
Тел.(03352) 3-28-91
Електронна адреса: tck@kovel.tv
При використанні матеріалу гіперпосилання на сайт Ковель обов'язкове!
top