Ковельські депутати шукають земельну ділянку де б захоронити сировину з ветсанзаводу


   Після того як інші філії ДП «Укрветсанзавод» не захотіли забирати з Ковельського підприємства відходи тваринного походження, яких там накопичилося біля 3 тисяч тонн, а також після невдалої затії  регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій під керівництвом голови ВОДА Володимира Гунчика закопати трупні відходи неподалік села Старі Кошари Ковельського району місцеві депутати за черговим рішенням тієї ж таки обласної комісії взялися шукати підходящу земельну ділянку вже на території міста. А розуміючи те, що впоратися їм самим з даною проблемою не вдасться, вирішили ще й звернутися за допомогою до територіальних громад області та виробників агропромислової продукції Волині. Адже обласна виконавча влада й надалі продовжує наполягати на тому, що екологічне лихо, котре спричинило державне підприємство – проблема лише місцевого значення.  
   
   Але спершу депутати забажали вислухати представників усіх  відповідних служб, причетних до можливого вирішення даної справи, і всі разом зібралися на позачергову 23 сесії міської ради. На засідання прибули фактично всі запрошенні: представники Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області, Держаної екологічної інспекції в області, керівники району, очільники Люблинецької ОТГ та Білинської сільської ради, а також громадськість міста. Не прийшов на розмову з ковельчанами лише представник Головного управління Держгеокадастру у Волинській області, до роботи якого у громади міста теж накопичилося чимало запитань, адже саме фахівці цього управління рекомендували для використання на вибір під захоронення відходів із «ветсанзаводу» аж 7 земельних ділянок у Ковельському районі. До слова, керівники сільських громад, землі яких увійшли до того злощасного списку, стверджували, що вони про дії Держгеокадастру дізналися в останню мить.
   
   Голова Ковельської РДА Віктор Козак висловив повну готовність співпрацювати з громадою міста, однак лише в тому випадку, якщо вирішення проблеми гарантуватиме повну безпеку селянам і не йтиме у розріз із їхніми інтересами, думками, баченнями. За його словами, керівництво району, як один із варіантів, навіть розглядало ділянку під захоронення сировини – це військовий полігон неподалік Повурська. Однак військові не дозволили її використовувати не за призначенням. 

   Начальник Державної екологічної інспекції у Волинській області Олександр Ткачук усіляко намагався переконати представників сільських громад не перешкоджати вивозити на вже визначені земельні ділянки відходи «ветсанзаводу». Говорив, що вони не несуть загрози навколишньому середовищу, ба більше, можуть слугувати гарним органічним добривом. Однак він і словом не обмовився про унікальний рельєф, скажімо, земельної ділянки неподалік Старих Кошар.

   Загалом під час роботи позачергової сесії було сказано багато, прозвучали різні бачення вирішення проблеми, думки. Своє рішуче слово мовили і представники громади міста, які ось уже кілька місяців блокують дорогу до «ветсанзаводу». Люди втомилися чекати, жити у смороді і невизначеності, тому на засіданні сесії не приховували своїх емоцій. І насамкінець поставили владі ультиматум: якщо до Пасхи нею не буде виділено земельну ділянку під захоронення накопиченої сировини тваринного походження, вони перекриють на добу міжнародну трасу Київ-Варшава.


12-04-2017
Повернутися назад

Архів новин: 1992-2010 | 2010-2012 | 2013 | 2014 | 2015| 2016| 2017| 2018| 2019|counter
ІНФОБЛОК
ТЦК-ІНФОРМ Телевізійний Центр Ковель ТЦК 1992-2010 News of Ukraine Житловий комплекс автоматичні системи поливу Домашній майстер Зоомагазин “ZOOCITY “ БУДМАТЕРІАЛ ПРОДАЖ ДОСТАВКА Електромонтажні роботи Послуги навантажувачем Manitou Блоки Натяжна стеля Ковані «Інтернет магазин рибалки» Автозапчастини для іномарок з Польщі Продаж профнастилу, металочерепиці Адвокат Купити кондиціонер у Ковелі Купити кондиціонер у Ковелі ПРОДАЖ! Бетон Щебінь Пісок Блоки Монтаж систем каналізації, водопостачання Послуги спецтехніки Автономера Топінаріум

.