top


НОВИНИ
Ковель
Корисне
Бізнес
Інформація
Карта
 

Дендропарк магнолій у Ковелі – ілюзія чи реальність?

   На це запитання намагалися відповісти присутні на громадських обговореннях, серед яких були й депутати міської ради на чолі із секретарем ради Вірою Федосюк, і громадські активісти, а також небайдужі ковельчани, які хочуть бачити своє рідне місто охайним та квітучим. Відбувся захід у читальному залі центральної районної бібліотеки.

Присутні обговорили ідею закладання дендропарку магнолій, яку запропонував місцевий житель, висококваліфікований спеціаліст із садівництва та член міжнародних товариств – американського MSI та англійського RCM Group Андрій Лаврись. Чоловік у ході цієї зустрічі пообіцяв, що в разі реалізації його проекту він безкоштовно допоможе громаді міста  з посадковим матеріалом, візьме  під свій контроль процес закладання парку і навіть навчить людей, які будуть в подальшому його обслуговувати, азам догляду за цими екзотичними кущами-квітами. Він також зазначив, що для такого паркового об’єкту необхідно відшукати на території Ковеля кілька гектарів землі, облагородити ділянку, загородити її, висадити по периметру спеціальні вітрозахисні дерева, а потім уже магнолії,  взяти на роботу до восьми чоловік, які б доглядали і охороняли насадження. На думку автора ідеї, ось тут має допомогу надати вже міський бюджет, спонсори, меценати. І тоді - років через 10 - Ковель матиме гарний, туристичних об’єкт – дендропарк магнолій – не гірший тих, які існують в Америці, країнах Європи чи в Києві.     

Представників міського депутатського корпусу, які взяли активну участь в обговоренні проекту, зацікавила ідея Андрія створити квітковий рай з магнолій і вони стали думати-гадати, де б то його розмістити. Була подана інформація, що на перший час можна було б скористатися вільними земельними площами КП «Добробуту», там розводити  магнолії, і покласти обов’язки по догляду за рослинами на працівників підприємства, де існує відділ «Зелене господарство». Однак, за словами секретаря міськради Віри Федосюк, в «Добробуті» відбулося скорочення штату, тому за магноліями наразі нікому буде доглядати.  

Із залу також надійшла пропозиція закласти дендропарк неподалік парку Шевченка, на протилежному боці річки Турія, в її заплаві. Однак, ковельчани добре знають, що весною центральна водойма міста стає повноводною і виходить зі своїх берегів. Тому дехто із присутніх обережно поставився до ідеї висадити магнолії зовсім поряд із річкою.

Проект створення в Ковелі дендропарку сподобався всім, хто прийшов на його обговорення. Але дана зустріч  породила багато додаткових запитань, які залишилися без відповідей.
 
Наразі однодумці автора проекту Андрія Лаврися зійшлися на тому, що необхідно створити ініціативну групу, яка й займеться вивченням питань, котрі виникли в ході обговорення проекту.  Громадський активіст Анна Коршунова, яка вела даний захід, пообіцяла пропозицію взяти до уваги. 
 

02-03-2016
Повернутися назадАрхів новин: 1992-2010 | 2010-2012 | 2013 | 2014 | 2015| 2016| 2017| 2018| 2019|ІНФОБЛОК
 
ТЦК-ІНФОРМ
 
Телевізійний Центр Ковель
 
ТЦК 1992-2010

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:


Игрушки, Хозяйственные товары, Посуда, Канцтовары

ВІКОНТ.Вікна та двері

«Комісіонка»

«Мего - меблі на замовлення»AvtoROMA - обслуговування вантажних автомобілів

Натяжні стелі

Кондиціонери, вентиляція, опалення

Грунт на вимостку

Перетяжка мебелі Ковель

Доставка зоотоварів

Моноліт»

Магазин «МастерПол»

Купити двері у Ковелі

Шліфування, циклювання підлоги, паркету

Віндор

«БудХауз - будматеріали»

Послуги спецтехніки

Житловий комплекс

автоматичні системи поливу

counter
top
© 2009 — 2020 | ТЦК
Телевізійний Центр Ковель
Адреса: м.Ковель, вул. Незалежності, 73
Тел.(03352) 3-28-91
Електронна адреса: tck@kovel.tv
При використанні матеріалу гіперпосилання на сайт Ковель обов'язкове!
top