У Ковелі задля підтримки бійців АТО організували фестиваль вареників. Відео

Ковель фестиваль вареників ЗОШ №1   Цього дня на кухні загальноосвітньої школи №1 роботи хоч відбавляй, бо в закладі готуються до святкування фестивалю українського вареника. Кухар із 37-річним стажем Галина Абрамчук разом зі своїми помічницями Іриною Кузьмич та Тетяною Рубіновською до цього часу вже встигли приготувати і нагодували смачними сніданками та обідами до чотирьохсот учнів, а тепер шпортаються біля каструль, де скоро, варитимуться щойно зліплені руками школярів вареники з різними начинками.
    Тісто для вареників тут замішували кухарі за власним рецептом Галини Віталіївни. Технологією приготування пісного тіста пані Галина щедро поділилася і з нами.
     Поки на кухні ще готують підливку для смачних національних наїдків, в їдальні школи учні разом із педагогами облаштовують в українському стилі місця для продажу став.
    У Ковелі фестиваль українського вареника народився зовсім недавно. Його ідейними натхненниками, а потім і організаторами, стали викладачі кафедри української мови і літератури міської гімназії. Щоправда, спершу, вони планували в стінах свого навчального закладу провести звичайне свято вареника, але потім за ініціативи начальника міського управління освіти Віктора Бичковського погодилися розширили його формат. Ось так і народився фестиваль українського вареника, який нині активно шириться навчальними закладами міста.
    Вареники з різними начинками вихованці ЗОШ №1 готували в дома теж. Ангеліна Білецька як і її ровесниці-восьмикласниці Ольга Бойчук та Ірина Личманюк дуже полюбляють їсти вареники з картоплею. А завдяки цьому фестивалю вони змогли всій школі продемонструвати свої навички у приготуванні стародавнього народного блюда.
    За умовами фестивалю ціна вареника – одна гривня, а гроші виручені під час продажу наїдків, підуть на потреби бійців АТО. Ось таку благородну місію покладено в основу фестивалю української національної страви.
    У школі, де навчається близько тисячі учнів, вареники були розкуплені фактично за півгодини. Такий великий попит мала ця страва серед юних ковельчан, а також і викладачів.
  Естафету фестивалю директор загальноосвітнього закладу №1 Тетяна Донюш від імені всього педагогічно-учнівського колективу школи урочисто передала керівниці ЗОШ №10 Світлані Шворак. Світлана Іванівна, в свою чергу, запросила до навчального закладу, який вона очолює, всіх, хто хотів би знову поласувати українською національною стравою, але вже виготовленою руками вихованців ЗОШ №10.   
    До речі, за час проведення фестивалю до його скарбнички пожертв надійшло більше двох тисяч гривень.    
    Наразі організатори цього смачного дійства подумують фестивалю надати  всеукраїнського розмаху. І тоді національна страва українців стане тим єднальним  місточком між школярами Заходу і Сходу, Півночі і Півдня.
23-03-2015
Повернутися назад

Архів новин: 1992-2010 | 2010-2012 | 2013 | 2014 | 2015| 2016| 2017| 2018| 2019|counter
ІНФОБЛОК
ТЦК-ІНФОРМ Телевізійний Центр Ковель ТЦК 1992-2010 МАГАЗИН БУДМЕРКЕТ « ДЕЛЬФІН » магазин дверної фурнітури ДеЛайт - Ковель ГІПСОВА МЕХАНІЧНА ШТУКАТУРКА » Игрушки, Хозяйственные товары, Посуда, Канцтовары Игрушки, Хозяйственные товары, Посуда, Канцтовары ВІКОНТ.Вікна та двері «Мего - меблі на замовлення» AvtoROMA - обслуговування вантажних автомобілів Клінінгова компанія Ринви Монтаж демонтаж покрівлі Натяжні стелі Магазин «БудМаркет» Кондиціонери, вентиляція, опалення Ринви та комплектуючі

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:


.