top
Новини
Ковель
Фінанси
Корисне
Інформація
Відео
Карта
 
ТЦК-ІНФОРМ
 
Телевізійний Центр Ковель
 
ТЦК 1992-2010
 
Ковельський центр професійно-технічної освіти
 
Розклад руху автобусів
 

У Ковелі презентували «гуцульські танці»

    Персональна виставка картин подружжя львів’ян Романа та Надії Федини  «Люб’ю з любком танцювати, що файно трісесі…» подорожує багатьма містами України. Ось учора її презентували і для ковельчан у місцевому культурно-просвітницькому центрі. Сюди живописці привезли 35 полотен із своєї багаточисельної гуцульської серії.
    Роман Федина розповів, що він і його дружина Надія родом з Львівщини та Івано-Франківщини відповідно, закінчили Львівський державний інститут прикладного та декоративного мистецтва. З дитинства закохані у колоритні, яскраві гуцульські танці, добре обізнані з тамтешніми традиціями та звичаями. І саме народні мотиви західноукраїнської культури вони поклали в основу робіт, котрі творять в чотири руки за допомогою різних розмірів художніх шпателів. А наостанок, щоб надати картині довершеності, як завершальний  штрих спеціальним гострим інструментом – шкребуть по картині. Цей доволі новий стиль у художньому мистецтві припав до вподоби як українським поціновувачам живопису, так і закордонним. Про що свідчить той факт, що чимало творчих робіт львів’ян нині знаходяться в приватних колекціях США, Канаді, Англії, Німеччини, Польщі, Бельгії, Шотландії.
    Зі слів співавтора полотен пана Романа, спільно з дружиною він творить вже 7 років. Перша їхня спільна картина «народилася» спонтанно: чоловік пригадує, що розпочинав її писати, а Надія вдало закінчила, не порушуючи головного задуму. Обом результат дуже сподобався і з тих пір вони працюють лише в чотири руки.
    Ковельчани, серед яких на презентацію прийшло й чимало місцевих художників, радо ділилися власними приємними враженнями від побаченого. Приміром, директор дитячої художньої школи імені Андроника Лазарчука Олена Цьомик повідала всім, що на картині «Рання весна» побачила милий її серцю будиночок, де у свій час вона познайомилася зі своїм чоловіком, на цьому ж полотні керівники тріо «Райдуга» Оксана Мулярчук теж відшукала те місце, де в роки навчання у Львові, вона проживала.
    Наразі роботи сімейного художнього тандему паралельно виставляються і в місті Коломия (теж 35 полотен), а нещодавно ними любувалися в Луцьку. Загалом  Роман та Надія Федини є авторами 25-ти персональних виставок, брали участь у шести Всеукраїнських і семи міжнародних художніх вернісажах. Вони є членами  Національної спілки художників України, дипломантами XIX міжнародного гуцульського фестивалю.
подружжя львів’ян Романа та Надії Федини  «Люб’ю з любком танцювати, що файно трісесіподружжя львів’ян Романа та Надії Федини  «Люб’ю з любком танцювати, що файно трісесіподружжя львів’ян Романа та Надії Федини  «Люб’ю з любком танцювати, що файно трісесіподружжя львів’ян Романа та Надії Федини  «Люб’ю з любком танцювати, що файно трісесіподружжя львів’ян Романа та Надії Федини  «Люб’ю з любком танцювати, що файно трісесі
-
-

15-05-2014
Повернутися назад


 
Архів новин: 1992-2010 | 2010-2012 | 2013 | 2014 | 2015| 2016| 2017| 2018|

 

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Галерея
 
Колискові
 
ТВ Онлайн
top
© 2009 — 2019 | ТЦК
Телевізійний Центр Ковель
Адреса: м.Ковель, вул. Незалежності, 73
Тел.(03352) 3-28-91
Електронна адреса: tck@kovel.tv
При використанні матеріалу гіперпосилання на сайт Ковель обов'язкове!
top