top
Новини
Ковель
Фінанси
Корисне
Інформація
Відео
Карта
 
ТЦК-ІНФОРМ
 
Телевізійний Центр Ковель
 
ТЦК 1992-2010
 
Ковельський центр професійно-технічної освіти
 
Розклад руху автобусів
 

“Минуле і сучасне Волині та Полісся: Ковель і Ковельщина в історії України та Волині”

    У Ковелі відбулась всеукраїнська наукова історико-краєзнавча конференція “Минуле і сучасне Волині та Полісся: Ковель і Ковельщина в історії України та Волині”. Представницький форум істориків та краєзнавців організатори приурочили до 22-ої річниці Незалежності України та 495-ої річниці з часу надання Ковелю Магдебурзького права, - інформує "Телевізійний центр Ковель".
   Історична легенда про Ковель переносить нас у прадавні часи Данила Галицького. Завітавши до кузні, що стояла на березі Турії, князь попросив коваля викувати меч. Майстер погодився. Зроблена ним зброя виявився міцнішою від лицарської. Тож і промовив князь Данило до коваля: “То буде віднині це місце зватися іменем твоїм, Ковле”. Згідно з історичними джерелами, 24 грудня 1518 року король Сігізмунд 1 надав Ковелю Магдебурзьке право.
  Плідної роботи учасникам форуму, а серед таких — науковці, працівники музейної справи та архівів, історики та краєзнавці з різних міст України — побажав Ковельський міський голова Олег Кіндер.
  Матеріали конференції систематизовано в науковому збірнику “Минуле і сучасне Волині та Полісся: Ковель і Ковельщина в історії України та Волині”, який має 608 друкованих сторінок. Окрім розділів, присвячених місцевому самоврядуванню та Магдебурзькому праву, в книзі також є матеріали археологічних, культурологічних та етнографічних досліджень ковельського регіону в контексті української історії.
  Примітно, що серед учасників конференції багато учнівської молоді. Більше 20-ти доповідей дітей надруковано і в підсумковому збірнику конференції. А для більш тісного спілкування молоді організатори передбачили також засідання окремої учнівської секції форуму.
  В рамках конференції відбулося відкриття виставки “Світ образів Андроника Лазарчука”, в експозиції якої представлено роботи художника з фондів Волинського краєзнавчого музею.
-
-

13-12-2013
Повернутися назад


 
Архів новин: 1992-2010 | 2010-2012 | 2013 | 2014 | 2015| 2016| 2017| 2018|

 

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Галерея
 
Колискові
 
ТВ Онлайн
top
© 2009 — 2019 | ТЦК
Телевізійний Центр Ковель
Адреса: м.Ковель, вул. Незалежності, 73
Тел.(03352) 3-28-91
Електронна адреса: tck@kovel.tv
При використанні матеріалу гіперпосилання на сайт Ковель обов'язкове!
top