top
Новини
Ковель
Фінанси
Корисне
Інформація
Відео
Карта
 
ТЦК-ІНФОРМ
 
Телевізійний Центр Ковель
 
ТЦК 1992-2010
 
Розклад руху автобусів
 

У Ковелі відомі науковці, історики, краєзнавці говорять про роль Ковельщини в історії України

У Ковелі відомі науковці, історики, краєзнавці говорять про роль Ковельщини в історії України   Сьогодні у Ковелі розпочала свою роботу ювілейна – 50-та Всеукраїнська наукова історико-краєзнавча конференція, присвячена 22-річниці Незалежності України та 495-річниці надання Ковелю Магдебурського права. Тут зібралися науковці, історики, краєзнавці, музейні працівники, педагоги, студенти з багатьох областей України, щоб в черговий раз сказати, що Ковельщина – багатий історичний край, де цінують, бережуть і примножують традиції, звичаї свого народу, пам’ятають  про ті історичні вагомі постаті, які тут народилися, працювали чи були просто проїздом.   
було підготовлено і випущено товстелезне видання – науковий збірник «Ковель і Ковельщина в історії України та Волині»   Спеціального до цього знаменного для Ковеля дня було підготовлено і випущено товстелезне видання – науковий збірник «Ковель і Ковельщина в історії України та Волині» (це понад 600 сторінок), куди ввійшли статті та повідомлення учасників нинішньої наукової конференції. Сформована книга з п’яти розділів, серед яких значну увагу численні автори видання приділили історії Ковельського самоврядування і Магдебурського права, близько 30 документів присвячено історії становлення та післявоєнної відбудови Ковельської залізниці, а також питанням волинезнавства і краєзнавчої освіти. Є тут і студентські роботи. Їх понад 20, що говорить про високий рівень зацікавленості молоді вивчати минувшину свого краю. До речі, серед учасників Всеукраїнської конференції - чимало студентів різних вишів.
у Ковелі розпочала свою роботу ювілейна – 50-та Всеукраїнська наукова історико-краєзнавча конференція, присвячена 22-річниці Незалежності України та 495-річниці надання Ковелю Магдебурського права    Кандидат історичних наук, професор Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, голова Волинської обласної організації Національної спілки краєзнавців України Геннадій Бондаренко відмітив, що таке якісне повне видання, над яким тривалий час працювало багато людей, достойне високої похвали. І подяками від імені обласної Національної спілки краєзнавців відзначив когорту тих, хто причетний до написання наукового збірника, а також тих, хто займався технічними питаннями щодо його випуску.
у Ковелі розпочала свою роботу ювілейна – 50-та Всеукраїнська наукова історико-краєзнавча конференція, присвячена 22-річниці Незалежності України та 495-річниці надання Ковелю Магдебурського права    А директор Державного архіву Волинської ОДА Володимир Гика зазначив, що наразі обласний архів володіє важливими історичними документами, які стали у пригоді під час підготовки до конференції. Також чимало корисного науковцям вдалося підчерпнути, перебуваючи в музеях Волині, де Ковельщина теж є в числі перших. Як відмітив директор волинського краєзнавчого музею, викладач кафедри документознавства і музейної справи Східноєвропейського національного університету Анатолій Силюк, один із перших громадських музеїв області відкрили в славнозвісному селі Уховецьк Ковельського району, де народився відомий художник Андроник Лазарчук. Він на своїх полотнах увіковічнив красу Волині та Полісся, а його нащадки, односельці зберегли історичні докази, документальні свідчення того, що тут жив і працював видатний митець. До речі, в рамках проведення Всеукраїнської конференції відбудеться й відкриття виставки картин Андроника Лазарчука.
    А вже взавтра свою роботу розпочне історико-краєзнавча конференція для учнівської молоді за участю науковців Волині та України. Завершальну риску  учасники Всеукраїнського наукового зібрання підведуть під час урочистостей, присвячених 495-й річниці надання Ковелю Магдебурського права. Відбудеться це 20 грудня.  
    Відмітимо, що 50-ту Всеукраїнську конференцію організували та провели за кошти Ковельської міської ради, сприяння народного депутата України Степана Івахіва, Волинської облдержадміністрації, Ковельської районної держадміністрації, Волинського обласного благодійного фонду «Майбутнє Волині», Ковельської міської партійної організації ВО «Батьківщина». 
у Ковелі розпочала свою роботу ювілейна – 50-та Всеукраїнська наукова історико-краєзнавча конференція, присвячена 22-річниці Незалежності України та 495-річниці надання Ковелю Магдебурського права

-

12-12-2013
Повернутися назад
 
Архів новин: 1992-2010 | 2010-2012 | 2013 | 2014 | 2015| 2016| 2017| 2018|

 

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Галерея
 
Колискові
 
ТВ Онлайн
top
© 2009 — 2019 | ТЦК
Телевізійний Центр Ковель
Адреса: м.Ковель, вул. Незалежності, 73
Тел.(03352) 3-28-91
Електронна адреса: tck@kovel.tv
При використанні матеріалу гіперпосилання на сайт Ковель обов'язкове!
top