top
Новини
Ковель
Фінанси
Корисне
Інформація
Відео
Карта
 
ТЦК-ІНФОРМ
 
Телевізійний Центр Ковель
 
ТЦК 1992-2010
 
Ковельський центр професійно-технічної освіти
 
Розклад руху автобусів
 

Як у Ковелі вшановували Великого Кобзаря

    У Ковелі 22 серпня 2005 року було урочисто відкрито пам’ятник Великому Кобзарю, який вважається найвищим у світі серед пам’ятників Тарасу Шевченку. З тих пір до високого кургану, над яким височить 20-ти тонна бронзова фігура літнього Шевченка, йдуть люди. Учора український народ вшановував 197 річницю від дня народження генія, а сьогодні - 150 річницю з часу його смерті.


    9 березня  біля пам’ятника Шевченку зібралося не багато люду. В основному – це молоді люди, переважно учні місцевих шкіл зі своїми наставниками, представники влади та політичні лідери.
У руках школярів майоріли вісім національних прапорів. Ці хлопці та дівчата на уроках української літератури знайомились з творчістю Тараса Шевченка і всесвітньовідомий пророчий твір українського поета і художника, борця за волю України  «Заповіт» також вивчали, тому усе, що відбувалося цього дня їм не нове.
Сьогоднішня молодь добре усвідомлює, за яку Україну боровся наш Кобзар, до яких кроків, в ім’я майбутньої вільної, сильної держави, закликав  нащадків.
    Про заповіді Шевченка згадав у своєму вітанні й міський голова Олег Кіндер. Він переконливо заявив, що зрештою Україна буде такою, якою її хотів бачити наш  апостол правди і свободи.  А заступниця голови Ковельської міської філії «Союзу українок» Галина Голубович закликала учасників мітингу поринути у глибокому задумі  думками до Кобзаря.
    Станичний Ковельської станиці братства ОУН-УПА Володимир Осіюк вважає Шевченка своїм батьком по духу. Він переконаний, що сьогоднішнім українцям не достатньо лише читати Шевченка, необхідно жити і будувати Україну за його канонами.  До речі, Володимир Осіюк є одним з ініціаторів встановлення у Ковелі пам’ятника віковому пророку.
Мітинг завершився покладанням живих квітів та вінків до пам’ятника Шевченку.
    Цього ж дня в Палаці учнівської молоді відбувся тематичний захід приурочений до Шевченківських днів. У навчальних закладах міста пройшли вечори, де учасники у національних костюмах читали вірші поета, звучала кобза. А 11 березня у культурно-просвітницькому центрі буде показана моновистава  «Стіна» у постановці актора драмтеатру імені Тараса Шевченка. 
 


-
-

10-03-2011
Повернутися назад


 
Архів новин: 1992-2010 | 2010-2012 | 2013 | 2014 | 2015| 2016| 2017| 2018|

 

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Галерея
 
Колискові
 
ТВ Онлайн
top
© 2009 — 2019 | ТЦК
Телевізійний Центр Ковель
Адреса: м.Ковель, вул. Незалежності, 73
Тел.(03352) 3-28-91
Електронна адреса: tck@kovel.tv
При використанні матеріалу гіперпосилання на сайт Ковель обов'язкове!
top