top
Новини
Ковель
Корисне
Бізнес
Інформація
Авто новини
Нерухомість
Карта


Колискові
 

У Ковелі вшанували ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС

   Цього дня, 26 квітня, увесь український народ вшановує ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС. Цього дня з особливою повагою згадує потерпілих тієї техногенної катастрофи, вдів, чоловіки яких приборкували «розгніваний» четвертий енергоблок. Біля пам’ятника жертвам Чорнобильської аварії в парку Слави зібралося чимало ковельчан, аби ще і ще раз пригадати сумні події тих днів, вшанувати пам'ять земляків, які одними з перших стали на захист рідної землі, рятуючи від ядерної небезпеки майбутні покоління, розповісти про ті численні поневіряння, котрі нині доводиться терпіти ліквідаторам, аби добитися від державних мужів виконання їхніх же обіцянок.
   «Сьогодні серед нас немає людей, які б не знали про Чорнобильську катастрофу, - звернувся до присутніх секретар міської ради Михайло Гетьман, родина якого також відчула на собі всі  наслідки тієї страшної аварії. - Проте, скільки б не минуло з тих  пір часу, не загоїти рани тих, хто першим прийняв на себе удар людської небезпечності, недбалості чи безвідповідальності». На завершення Михайло Гетьман низько вклонився героям-приборкувачам наслідків радіаційної катастрофи, побажав їм міцного здоров’я, довголіття, благополуччя та родинного затишку. А ще – вручив подяки міського голови, цінні подарунки та квіти ліквідаторам і вдовам.
    Поступово відходять за межу Вічності ліквідатори наслідків аварії так і не дочекавшись від держави обіцяного. Лише в міському осередку ГО «Союз Чорнобиль України» минулоріч недорахувалися п’ятьох своїх членів. Його голова Олена  Чеханюк розповідала, як сутужно нині живеться ліквідаторам, вдовам, потерпілим, скільки цим людям подекуди доводиться обійти кабінетів відповідних служб, управлінь, щоб довести своє право, скажімо, на ту чи іншу пільгу. А той взагалі - отримати статус «чорнобильця». 
    Ліквідатори наслідків аварії на ЧАЕС, котрим було надано слово, більше говорили про свої проблеми, з якими їм доводиться стикатися чи не щодня, скаржилися на незрозумілу позицію уряду держави, який обіцяв чорнобильцям  достойні пенсії, хороше санаторно-курортне лікування тощо.
    Поспілкуватися з присутніми, подякувати від імені депутата Верховної Ради України Степана Івахіва всім тим, хто гарячої квітневої пори 1986 року кинувся до четвертого енергоблоку приборкувати невидимого ворога – радіацію, низько вклонитися живим та вшанувати пам'ять померлих прибула помічник Степана Петровича Наталія Маленицька. Почесні грамоти, квіти та грошові додатки від народного депутата отримали ліквідатори та вдови.
    На останок настоятель храму Святого Дмитра Солунського отець Анатолій провів панахиду за загиблими й померлими ліквідаторами аварії на ЧАЕС, після чого до пам’ятника жертвам аварії лягли вінки та корзини квітів.


-

26-04-2013
Повернутися назад


 
Архів новин: 1992-2010 | 2010-2012 | 2013 | 2014 | 2015| 2016| 2017| 2018|

 

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер: 
ТЦК-ІНФОРМ
 
Телевізійний Центр Ковель
 
ТЦК 1992-2010
Галерея
Розклад руху автобусів
 
top
© 2009 — 2019 | ТЦК
Телевізійний Центр Ковель
Адреса: м.Ковель, вул. Незалежності, 73
Тел.(03352) 3-28-91
Електронна адреса: tck@kovel.tv
При використанні матеріалу гіперпосилання на сайт Ковель обов'язкове!
top