top
Новини
Ковель
Фінанси
Корисне
Інформація
Відео
Карта
 
ТЦК-ІНФОРМ
 
Телевізійний Центр Ковель
 
ТЦК 1992-2010
 
Ковельський центр професійно-технічної освіти
 
Розклад руху автобусів
 

Малий бізнес не будуть виселяти з офісів, які розташовані в житлових будинках.

  Вчора президент Віктор Янукович ветував закон, яким парламент забороняв використовувати житлові квартири для виробничих потреб. У парламенті готові врахувати думку президента і змінити норму так, щоб вона стосувалася лише тих підприємців, офіси яких мають спільний з мешканцями вхід в будівлю. Експерти впевнені, що депутати лобіюють інтереси забудовників комерційної нерухомості.

   Президент Віктор Янукович учора повернув до Верховної ради для повторного розгляду закон N3692-VI, який 6 жовтня була змінена ст. 6 Житлового кодексу. У ній народні депутати Владислав Забарський (Партія регіонів), Олег Зарубінський (Народна партія) і Юрій Сербін ("БЮТ-Батьківщина") чітко визначили терміни "житлова" і "загальна" площі житлового об'єкта. Однак на етапі підготовки документа до другого читання комітет Верховної ради з питань регіонального розвитку, будівництва, містобудування і ЖКГ несподівано вніс в законопроект заборона на надання приміщень у житлових будинках для "потреб виробничого характеру". Зараз квартири не можна використовувати тільки для потреб "промислового характеру".

   Глава держави впевнений, що мораторій на використання житла у виробничих цілях може призвести до "вимушеної зупинки підприємницької діяльності суб'єктами малого та середнього бізнесу". Мова йде про закриття перукарень, ательє з ремонту та пошиття одягу та взуття, нотаріальних контор. Заборона може торкнутися продуктових магазинів, банків. До того ж у Житловому кодексі залишається можливість "надавати нежитлові приміщення в житлових будинках для торговельних, побутових та інших потреб непромислового характеру". Тому президент зажадав у депутатів повернути стару норму, яка стосується лише промислової діяльності в квартирах.


Депутати намагаються органічний права громадян розпоряджатися власністю і хочуть змусити малий бізнес орендувати комерційну нерухомість
Крім цього, Віктор Янукович рекомендував парламенту не надавати центральному органу виконавчої влади право встановлювати коефіцієнти для розрахунку площ лоджій, балконів, веранд і терас, а затвердити їх законом - в діапазоні 0,3-1. В іншому випадку часта зміна коефіцієнтів стане причиною постійної "технічної інвентаризації житлового фонду за кошти населення".

   Перший заступник голови профільного комітету Ради Ігор Лисов (Партія регіонів) запевняє, що комітет не винен у тиску на малий бізнес, і саме його представники просили адміністрацію президента підготувати поправки до повторного читання. "Формулювання" заборона для виробничих потреб "є технічним недоліком головного юридичного управління Ради. А ми в комітеті проаналізували цю поправку, якою в сесійній залі не надали значення, вже після схвалення документа в парламенті, - повідомив він .- Ми врахуємо зауваження президента, але вважаємо, що потрібно заборонити, наприклад, нотаріальним або туристичним конторам використовувати спільний з мешканцями вхід в будівлю. Це зараз призводить до того, що в під'їзди можуть безперешкодно проходити люди, які загрожують безпеці мешканців ".

   Експерти впевнені, що парламент не випадково спробував ускладнити роботу малого і середнього бізнесу. "У комітеті Ради сидять лобісти і представники великих компаній-забудовників, яким вигідний цю заборону. Адже тоді підприємцям нічого не залишиться, як знімати офіси в компаній, що займаються комерційною нерухомістю", - повідомив голова Спілки співвласників багатоквартирних будинків Олексій Кучеренко. "Немає ніякої потреби забороняти тим же нотаріусам користуватися одним під'їздом з мешканцями, а проблема безпеки дозволяється установкою домофона, - вважає в. О. Голови Спілки малих, середніх і приватизованих підприємств України В'ячеслав Биковець .- Депутати намагаються обмежити права громадян розпоряджатися своєю власністю і хочуть змусити малий бізнес орендувати комерційну нерухомість ".

   Марія Цатурян

 


-
-

26-10-2011
Повернутися назад


 
Архів новин: 1992-2010 | 2010-2012 | 2013 | 2014 | 2015| 2016| 2017| 2018|

 

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Галерея
 
Колискові
 
ТВ Онлайн
top
© 2009 — 2019 | ТЦК
Телевізійний Центр Ковель
Адреса: м.Ковель, вул. Незалежності, 73
Тел.(03352) 3-28-91
Електронна адреса: tck@kovel.tv
При використанні матеріалу гіперпосилання на сайт Ковель обов'язкове!
top