Відчуття смаку і стилю - як розвинути його у дитини?

Те, як починає виглядати дитина років з 9 років, і до яких речей її тягне - часто лякає батьків і в цей момент вони задаються питанням - а що ж робити? Мама переживає, що в гардеробі дочки з'являються речі, все більше віддаляють її від милої і слухняною дівчинки. Та й хлопчики все більше прагнуть бути схожим на реперів, гопників, улюблених блогерів приміряючи на себе не тільки одяг близьких субкультур, а й переймаючи всю атрибутику - манери, спосіб мислення, захоплення.

Власне, що відбувається і як до цього ставитися?

Ну по-перше, розслабитися і спостерігати, вчасно реагуючи на їхні запитання. Делікатно висловлювати свою думку, задавати пояснюють питання - чому так? Але завжди (від слова завжди!) Залишаючи право вибору за дитиною. Справа в тому, що у підлітка у міру становлення образу "Я" з'являються власні пристрасті.
Це низка етапів дорослішання, які йому важливо пройти для формування свого образу. І це не просто нормально, а й необхідно. Так наші діти проходять шлях до своєї незалежності і унікальності. Пристрасті засновані на зовнішній приналежності себе зі своїм кумирами, серед яких музиканти, блогери, спортсмени, друзі.

У 10-12 років вони копіюють їх образ. Для них важливим стає зовнішня атрибутика і модність - модний одяг, зачіска, манера заправляти сорочку, поєднувати речі певним чином, носити кросівки з голою щиколоткою, позувати. Це етап, коли підлітки хочуть належати до конкретної групи, об'єднаної єдиним захопленням. Їм необхідно відчувати себе частиною чогось важливого, повторюючи і копіюючи.

До цього віку діти, до речі, теж копіювали. Тільки їх прикладами були батьки, старші брати, сестри. Тому, все було зрозуміло і безпечно.

Для 14-16-річних стає важливим виражати протест, їх образи відображають нетерпимість, іронію, дотепність. Звідси серйозні плани зробити пірсинг, тату, пофарбувати волосся в рожевий і кардинально змінити стрижку. Стати прикольним і (вже) не схожим. Цей етап підштовхує підлітка до сміливих експериментів із зовнішністю, через помилки, в тому числі.

Потреба пробувати різні образи пов'язана з пізнанням себе з різних сторін, що важливо для формування стилю. І якщо батько надає правильну підтримку, то ближче до 18-20 років весь цей треш починає набувати рис індивідуального образу. Образ заспокоюється і вирівнюється. Приблизно до цього віку, що підріс людина вже знає куди йому піти вчитися, яку професію освоїти. У нього формується зрозумілий коло друзів і захоплень, що допомагає сформувати доречний образ, заснований на життєвих і професійних планах.

Ну і головне питання, яке мені часто задають - як прищепити їм почуття смаку і грамотно направити, поки діти експериментують?І знаєте, мені відомий тільки один метод - своїм особистим прикладом. Без очікувань, звичайно ж, що дочка зніме рвані джинси і надіне пристойну сукню.

Приклад більше полягає в ставленні до себе, зовнішності - харчування, увагу до тіла і свого здоров'я, вміння добре або погано виглядати, лінії силуету, пропорції, колірні поєднання. Все, що формує образ. Саме це і переймається з часом.

А коли батькам вдається вибудовувати довірчі і спокійні відносини з дитиною, то все там виправляється. Ось просто приходить час, після низки експериментів. А поки розслабитися, спостерігати, займатися собою, своєю улюбленою справою, вчасно реагуючи на питання найближчої і протестуючого чоловічка. Він (вона) оцінить.

27-08-2020
Повернутися назад

Архів новин: 1992-2010 | 2010-2012 | 2013 | 2014 | 2015| 2016| 2017| 2018| 2019|counter
ІНФОБЛОК
ТЦК-ІНФОРМ Телевізійний Центр Ковель ТЦК 1992-2010 News of Ukraine Моноліт» Магазин «МастерПол» Купити двері у Ковелі Магазин Шліфування, циклювання підлоги, паркету Віндор «БудХауз - будматеріали» Житловий комплекс автоматичні системи поливу Домашній майстер Зоомагазин “ZOOCITY “ БУДМАТЕРІАЛ ПРОДАЖ ДОСТАВКА Електромонтажні роботи Послуги навантажувачем Manitou Блоки Натяжна стеля Ковані «Інтернет магазин рибалки» Автозапчастини для іномарок з Польщі

.