Кімнатні рослини. Чи не зашкодять вони вашому здоров'ю

 Наші зелені друзі створюють красу і затишок в домі, роблять повітря чистіше, а догляд за ними доставляє нам стільки задоволення. Але не всі кімнатні рослини безпечні, тому коли приносите додому нову рослину не полінуйтеся дізнатися чи не зашкодить вона вашому здоров'ю?


 
    Ось, наприклад, дуже красива рослина і дуже поширена в наших квартирах - це диффенбахія. Вона легко розмножується і прекрасно росте наших квартирах і котеджах. Але сік цієї рослини отруйний, він може викликати подразнення на шкірі і навіть викликати невеликі опіки якщо шкіра чутлива. Якщо ця рослина потрапляє всередину то викликає опік слизової і треба обов'язково звертатися до лікаря. Якщо вирішили пересаджувати диффенбахію то обов'язково надягайте рукавички і ставте цю рослину подалі від тварин і дітей.
 
Є ще одна дуже відома рослина - аглаонема. Коли у цієї рослини починається плодоношення у неї з'являються червоні дуже красиві ягідки. При потраплянні в організм ці ягідки викликають отруєння. Для вашої безпеки краще прибрати ці ягідки з квітки після їх появи, бо нерідко дітей привертають соковиті, яскраві, але небезпечні плоди аглаонеми.
 
Ще одна поширена в наших будинках рослина - леандр. Всі частини цієї рослини містять алкалоїди і глікозиди, які впливають на серцеву діяльність і викликають її порушення при попаданні в травну систему.
 
Це лише частина рослин, які при неправильному догляді і необережності можуть завдати серйозної шкоди нашому здоров'ю.
 
Якщо все ж ви або ваша дитина обпеклися отруйним соком рослини потрібно терміново вживайте заходів. Як правило - це взяти змити водою всю отруту, обробити протиопіковим засобом, накласти стерильну пов'язку і звернутися до лікаря.
 
Набагато гірше якщо отрута рослини потрапила в ваш організм. Найнебезпечніше що ми можемо бачити проблеми не тільки з боку шлунково-кишкового тракту (блювота, пронос, рідкий стілець), але можуть бути і порушення дихання, порушення ковтання, частіше чи рідше серцебиття аж до зупинки серця. У такій ситуації потрібно негайно викликати швидку і промити шлунок. Для цього потрібно випити півсклянки води на кілограм ваги, потім викликати блювоту. Промивання бажано повторити 2 рази.
 
Але не варто зовсім відмовлятися від кімнатних рослин, потрібно лише правильно і обережно доглядати за ними.
 
03-08-2020
Повернутися назад

Архів новин: 1992-2010 | 2010-2012 | 2013 | 2014 | 2015| 2016| 2017| 2018| 2019|counter
ІНФОБЛОК
ТЦК-ІНФОРМ Телевізійний Центр Ковель ТЦК 1992-2010 News of Ukraine Моноліт» Магазин «МастерПол» Купити двері у Ковелі Магазин Шліфування, циклювання підлоги, паркету Віндор «БудХауз - будматеріали» Житловий комплекс автоматичні системи поливу Домашній майстер Зоомагазин “ZOOCITY “ БУДМАТЕРІАЛ ПРОДАЖ ДОСТАВКА Електромонтажні роботи Послуги навантажувачем Manitou Блоки Натяжна стеля Ковані «Інтернет магазин рибалки» Автозапчастини для іномарок з Польщі

.