Як вибрати стиглий та солодкий кавун

 Кавуни в Україні радять купувати не раніше середини серпня, але на той випадок, як що ви все-таки не в силах встояти перед захопливим видом плодів в торгових мережах і на ринках, варто нагадати правила, які допоможуть вибрати хороший, солодкий кавун, - проце нам розповіли у магазині "ВІТАМІНКА"


Чому краще не поспішати з покупкою?

Справді, кавуни з'являються на прилавках чи не в травні, і зовні нічим не відрізняються від тих, що привозять в кінці літа. Але природу не обдуриш, впевнені фахівці. Дозріти і стати по-справжньому солодкими встигають вони лише до середини серпня. Стадія зрілості настає, коли в плодах накопичується 8-10% цукру, мова йде про фруктози. Втім, біда «раннього» кавуна не тільки в тому, що він може виявитися не таким солодким, як хотілося: є ризик надлишку нітратів, пояснює провідний спеціаліст по стандартизації Центру стандартизації, метрології та випробувань  Валентина Поронкина. Баштанна ягода забере їх з добрив, яки підганяли її зростання. Отже, сезон кавунів - з середини серпня по жовтень включно.

Чи можна судити про якість кавуна за його зовнішнім виглядом?

Перш за все, зовнішній вигляд кавуна допомагає визначитися з сортом, а від сорту залежать споживчі властивості плода, в тому числі здатність довго зберігатися. Це важливо, адже кавуни перевозять на досить значні відстані. Вважається, що кавуни з «класичним» смугастим малюнком відрізняються більш міцною корою, тому краще зберігаються. У зрілих кавунів яскраво виражений малюнок і характерно блищить поверхню, тоді як у недозрілих поверхня залишається матовою.

Всохла плодоніжка або, як її називають в народі, хвостик, теж говорить про стиглості плоду: якщо кавун не дозрів, хвостик залишиться зеленим і соковитим.

Повертите плід в руках: він повинен бути чистим, без найменших ушкоджень. Ніякої гнилі, а також тріщин, вм'ятин, глибоких подряпин. Все це - вхідні ворота для бактерій, а соковита і солодка м'якоть кавуна для них - просто ідеальне середовище для розмноження. Вживання такої ягоди загрожує серйозним харчовим отруєнням. І, до речі, рівно по цій же причині нагадуємо: по-перше, ніяких зрізів «на пробу» при покупці на ринку, а по-друге, намагайтеся якомога швидше з'їсти кавун, розрізавши його дома. Не тримайте довше доби навіть в холодильнику.


Чи мають значення розмір і товщина кори?

Так, це теж сортові ознаки. До великих кавунів відносять ті, чий діаметр перевищує 22 см, а ті, що менше 18 см, - вже до дрібних. Тонкокорими вважаються кавуни з товщиною кірки до 1 см, а у толстокорих вона від 1,5 см. Зрозуміло, що з точки зору покупця краще кавун той, що побільше і з більш тонкою корою, і над цим продовжують битися селекціонери. Але поки загальне правил таке: великі і тонкою корою кавуни гірше переносять транспортування і зберігання. Звідси і рекомендація - зосередити вибір на кавунах середніх розмірів і зі звичайною товщиною кори.

Про що говорить жовта пляма на поверхні кавуна?

Про те, що плід, швидше за все, встиг перезрів. Про те ж скаже світліший колір кори і менш контрастний смугастий малюнок в поєднанні з добре вираженим блиском поверхні. Всередині у такого кавуна виявиться не насичений червоний, а скоріше близький до помаранчевого колір м'якоті. Сама вона стане пухкою, волокнистої, а навколо насіннєвих гнізд може з'явитися не вельми приваблива слиз. Загалом, ви зрозуміли, чому перезрілий кавун чи не краще незрілого.

Чи правда, що стиглий кавун по-особливому «звучить»?

Правда. Стиглий плід відгукнеться дзвінкою вібрацією, якщо по ньому стукнути долонею. Якщо вдарити зігнутим пальцем, почуєте помірно глухий звук, в той час як від незрілого звук буде навпаки дзвінким. Можете спробувати стиснути кавун уздовж поздовжньої осі, розташувавши долоні з боків від хвостика або місця, де він був. Стиглий видасть слабкий хрускіт.

 

22-06-2020
Повернутися назад

Архів новин: 1992-2010 | 2010-2012 | 2013 | 2014 | 2015| 2016| 2017| 2018| 2019|


counter
ІНФОБЛОК
ТЦК-ІНФОРМ Телевізійний Центр Ковель ТЦК 1992-2010 Блоки Ковані «Інтернет магазин рибалки» Автозапчастини для іномарок з Польщі Продаж профнастилу, металочерепиці Купити кондиціонер у Ковелі Купити кондиціонер у Ковелі ПРОДАЖ! Бетон Щебінь Пісок Блоки Монтаж систем каналізації, водопостачання Послуги спецтехніки Автономера Топінаріум  ремонт двигунів та ходової Покрівельні матеріали Ковель Покрівельні матеріали Ковель Купити металопластикові вікна Гаражні ворота

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер: