Шампанське: правила вибору та споживання

   Без цього напою неможливо уявити святковий стіл або урочистий захід. Свою назву він отримав завдяки французькій провінції Шампань, де вперше був вироблений. «Батьком» шампанського називають монаха П’єра Периньона, який винайшов метод отримання білого ігристого вина з червоних сортів винограду. Послідуючі покоління виноробів користувалися його методикою. Одним з важливих винаходів монаха була пробка з особливої деревини, яка при набуханні, щільно закупорювала пляшку, не дозволяючи повітрю виходити назовні.

Як вибрати якісний напій?

Сьогодні можна придбати десятки та навіть сотні різновидів шампанського. Але, щоб його дегустування принесло лише користь та позитивні емоції, варто правильно обрати напій. На що треба звертати увагу?

Звертаємо увагу на етикетку

На етикетці якісного напою повинна бути вказана наступна інформація:

 1. Назва виробника.
 2. Назва вина.
 3. Аппеласьон – класифікація якості та місця походження.
 4. Рік збору врожаю.
 5. Категорія вина згідно вмісту цукру.
 6. Вміст алкоголю.

На контр етикетці можна знайти інформацію щодо індивідуальних якостей шампанського чи ігристого вина – щодо його самку та поєднання з різними стравами.

Сухе чи солодке?

Традиційним та найбільш популярним сортом шампанського є брют. Це сухе, легке та водночас насичене ігристе вино, що підходить до більшості страв. Поціновувачі цього напою стверджують, що саме брют має найбільш виражений смак, а підсолоджене вино частіше за все невиразне.

Для тих, хто надає перевагу десертним винам, слід звернути увагу на: солодке, напівсолодке, напівсухе та екстра-сухе. Всі вони відрізняються вмістом цукру, та відповідно калорійністю.

Біле чи рожеве?

Вибір відтінку залежить від особистих переваг та страви, з якими його планується поєднувати:

 1. Білий брют найкраще смакує с червоною ікрою. Воно гарно поєднується з рибою, сиром та горіхами.
 2. Рожеве шампанське смакує з качкою, фруктами та ягодами.
 3. М’ясні страви – єдине, що не поєднується з ігристими винами.

Найкращі ігристі вина представлені на https://morepiva.ua/ua/dnipro/inshi_napoyi/vyno-main/ihryste-vyno/.

Правила зберігання

Існують певні правила зберігання ігристого напою:

 1. Пляшку з шампанським необхідно тримати в темному приміщенні з температурою від 5 до 15 градусів.
 2. Пляшка повинна зберігатися в горизонтальному положенні. Це дозволить пробці не розсохнутися та не втратити свої властивості. А під час відкривання пляшки,вона не буде кришитися.
 3. Якщо після застілля в пляшці залишився напій, її потрібно акуратно закрити пробкою та помістити у холодильник. В такому вигляді його можна тримати не більш ніж 2 доби.

Культура споживання

Щоб отримати справжнє задоволення, подавати та споживати ігристе вино потрібно правильно:

 1. Для розливу використовують спеціальні келихи з тонкою ніжкою.
 2. Відкривати пляшку потрібно спокійно, без зайвого струшування. Наливати напій треба тонкою цівкою по стінці, не допускаючи його розбризкування.
 3. Подавати напій потрібно охолодженим. Але тримати його в морозильній камері не варто. Достатньо на деякий час просто розмістити його в холодильнику або підвалі. Переохолоджене шампанське втрачає свій смак, а бульбашок буде занадто мало.
 4. Випивати вміст келиха одним ковтком не можна. Треба смакувати кожен ковточок.
 5. Наповнювати келих потрібно на 2/3 об’єму.
16-12-2019
Повернутися назад

Архів новин: 1992-2010 | 2010-2012 | 2013 | 2014 | 2015| 2016| 2017| 2018| 2019|counter
ІНФОБЛОК
ТЦК-ІНФОРМ Телевізійний Центр Ковель ТЦК 1992-2010 News of Ukraine Шліфування, циклювання підлоги, паркету Віндор «БудХауз - будматеріали» Житловий комплекс автоматичні системи поливу Домашній майстер Зоомагазин “ZOOCITY “ БУДМАТЕРІАЛ ПРОДАЖ ДОСТАВКА Електромонтажні роботи Послуги навантажувачем Manitou Блоки Натяжна стеля Ковані «Інтернет магазин рибалки» Автозапчастини для іномарок з Польщі Продаж профнастилу, металочерепиці Адвокат Купити кондиціонер у Ковелі Купити кондиціонер у Ковелі ПРОДАЖ! Бетон Щебінь Пісок Блоки Монтаж систем каналізації, водопостачання Послуги спецтехніки

.