top
Новини
Ковель
Корисне
Бізнес
Інформація
Авто новини
Нерухомість
Карта


Колискові

Як правильно пити воду влітку

   Тіло людини на 65-75 % складається з води – різниця залежить від віку і м’язової маси. Людина безперервно втрачає воду в процесі життєдіяльності внаслідок дихання, випаровування з поверхні тіла і потовиділення та внаслідок виділень продуктів життєдіяльності з організму. 
 
Якщо ви знаходитесь у спекотному кліматі, займаєтеся спортом або працюєте фізично, якщо у вашій дієті багато солі, втрати води можуть бути ще більшими. Отже, втрати води необхідно компенсувати кожен день і обов’язково протягом усього дня. 
 
Гідратація організму відбувається не тільки тоді, коли ми п’ємо. Вода надходить з їжею, а також у результаті метаболізму (організм сам генерує невелику кількість води). Але основним джерелом гідратації є вживання  води та інших  напоїв. Контролюючи свій питний режим, не покладайтеся виключно на відчуття спраги. Спрага не завжди є надійним індикатором рівня гідратації організму. Це може бути пов’язано з дією деяких лікарських препаратів і станом здоров’я людини. Часто діти та літні люди не надають значення відчуттю спраги, тому важливо стежити, щоб кожен протягом дня невеликими порціями випивав денну норму рідини. В залежності від статі, віку, ваги людини та фізичного навантаження ця норма різна. За результатами досліджень, дорослий чоловік в середньому втрачає протягом дня 3,7 літра води, а жінка – 2,7 літра, отже, стільки ж потрібно й випивати. З їжею в організм надходить 0,7 літра рідини,  ще 0,3 літра він виділяє в результаті метаболізму. Тож  решту – 1,7 літрів для жінок та 2,7 літрів для чоловіків - потрібно доповнювати  питною водою або різноманітними напоями: соком, солодкими газованими напоями, чаєм тощо. 
 
Ключові рекомендації: 
 
Вибирайте напої, які вам подобаються. Як показала низка досліджень, діти і дорослі споживають на 45-50% більше рідини, ніж коли п'ють звичайну воду. 
 
Їжте більше фруктів і овочів. Фрукти йовочі, як правило, містять багато рідини і дають нам прекрасну можливість поповнити запаси вологи в організмі. 
 
Не покладайтеся виключно на відчуття спраги.. 
 
Постійно тримайте пляшку з водою або напоєм у себе на письмовому столі, в автомобілі, в сумці або в будь-якому іншому місці, де вона буде нагадувати вам про необхідність пити. 
 
Зберігайте напої при помірних температурах. Помірна (не надто низька і не надто висока ) температура напою сприяє тому, що ми п’ємо більше. 
 
Вибирайте напої, що відповідають вашому рівню фізичної активності та способу життя. Звертайте увагу на калорійність напоїв, які ви п'єте.
 
Джерело: Живи Активно

-

07-06-2018
Повернутися назад


 
Архів новин: 1992-2010 | 2010-2012 | 2013 | 2014 | 2015| 2016| 2017| 2018|

 

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер: 
ТЦК-ІНФОРМ
 
Телевізійний Центр Ковель
 
ТЦК 1992-2010
Галерея
Розклад руху автобусів
 
top
© 2009 — 2019 | ТЦК
Телевізійний Центр Ковель
Адреса: м.Ковель, вул. Незалежності, 73
Тел.(03352) 3-28-91
Електронна адреса: tck@kovel.tv
При використанні матеріалу гіперпосилання на сайт Ковель обов'язкове!
top